Skocz do zawartości

MYJNIA do mycia kamperow , przyczep


Arecky69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Widzieliscie jakies ciekawe pomyslowe myjnie dla kamperow czy przyczep kempingowych ?

Chce szefowi jakis fajny pomysl czy projekt podsunac pod nos :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

10 minut temu, danielpoz napisał:

Tak, prawie na każdej stacji paliw takie są. Polecam?

?

No wlasnie chodzi mi cos takiego innego niz na kazdej stacji :)

Cos takiego lub jeszcze inne podobne

 

53608_pozimowy-przeglad-pojazdu-kempingowego_1 (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napędzana owsianką i gulaszem, wiadro-gąbko-szczotkowa.

Nie za bardzo to podejdzie umyć automatem, bo i szczotki, i woda pod ciśnieniem z lancy mogą narobić szkód. Sprzęt dużo delikatniejszy od samochodu. Szczotki poobrywają lub zmatowią daszki i okna, oberwą całe wyposażenie dodatkowe (solary, anteny), woda pod ciśnieniem podejdzie pod daszki (nie są przecież szczelne) lub przeciśnie się przez uszczelki okien.

Na pewno jakieś pomosty tak z 1-1,20 wysokości, delikatna aktywna piana  i miękka szczotka na długim kiju, jeszcze może podłączona pod wąż z wodą, stanowiłyby bardzo duże ułatwienie i maksimum automatyzacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Voku napisał:

Ogólnie to chyba nigdzie nie ma napisanie że nie można myć myjką podciśnieniowa, trzeba tylko robić to z głową jak i wszytko inne.

 

Podciśnieniową, tak, nie ma na pewno :)

Ciśnieniowa dobrze byłoby żeby miała możliwie niskie ciśnienie. Gdyby myjką z wysokiej półki potraktować blachę z bliska, to rybia łuska zrobiłaby się wklęsła. Takie pomosty, może trochę dłuższe niż na foto, to i owszem, myjka możliwie z jak najniższym ciśnieniem (nie ma co liczyć na mycie w pełni bezdotykowe). Dlaczego pomost ważny? Żeby lać wodę możliwie z góry a nie z boku/z dołu, poziomo (nawet z pomostu - lanca nad myjącym). Wszystko w cepie ma zapewnić spływ wody w dół, ewentualnie niewpływanie jej do wnętrza przy normalnych prędkościach. Jak pod np. daszki podleci strumień wody z myjki tryśnięty poziomo to przez większość z nich przeleje się do wnętrza. Tak samo, przeciśnie się przez uszczelki np. w otworze drzwi/bakistach, poleci przez kominek. Woda z lancy pod b. wysokim ciśnieniem, jeszcze może gorąca i z co gorsza np. z mikroproszkiem (jak na zwykłych myjkach na stacjach) nie od razu, ale wykończy uszczelnienia (stwardnieją po wierzchu i będą dawały się wyrywać po kawałeczku z każdym myciem), zwłaszcza jeśli będą w taki sposób myte często. Nawet jak macie wiele przyczep/kamperów, to raczej nie dacie do mycia wysoko wykwalifikowanej kadry, przeważnie obrabiają to uczniowie/stażyści/praktykanci/nowy narybek. Z mocną lancą stój teraz nad takim, żeby nie narobił więcej szkód niż pożytku z mycia, bo umyć umyje, a co dalej to mu ryba.

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Arecky69 napisał:

No wlasnie chodzi mi cos takiego innego niz na kazdej stacji :)

Cos takiego lub jeszcze inne podobne

 

53608_pozimowy-przeglad-pojazdu-kempingowego_1 (1).jpg

Takie też są i to od lat. 

5 godzin temu, czyś napisał:

Podciśnieniową, tak, nie ma na pewno :)

Ciśnieniowa dobrze byłoby żeby miała możliwie niskie ciśnienie. Gdyby myjką z wysokiej półki potraktować blachę z bliska, to rybia łuska zrobiłaby się wklęsła. Takie pomosty, może trochę dłuższe niż na foto, to i owszem, myjka możliwie z jak najniższym ciśnieniem (nie ma co liczyć na mycie w pełni bezdotykowe). Dlaczego pomost ważny? Żeby lać wodę możliwie z góry a nie z boku/z dołu, poziomo (nawet z pomostu - lanca nad myjącym). Wszystko w cepie ma zapewnić spływ wody w dół, ewentualnie niewpływanie jej do wnętrza przy normalnych prędkościach. Jak pod np. daszki podleci strumień wody z myjki tryśnięty poziomo to przez większość z nich przeleje się do wnętrza. Tak samo, przeciśnie się przez uszczelki np. w otworze drzwi/bakistach, poleci przez kominek. Woda z lancy pod b. wysokim ciśnieniem, jeszcze może gorąca i z co gorsza np. z mikroproszkiem (jak na zwykłych myjkach na stacjach) nie od razu, ale wykończy uszczelnienia (stwardnieją po wierzchu i będą dawały się wyrywać po kawałeczku z każdym myciem), zwłaszcza jeśli będą w taki sposób myte często. Nawet jak macie wiele przyczep/kamperów, to raczej nie dacie do mycia wysoko wykwalifikowanej kadry, przeważnie obrabiają to uczniowie/stażyści/praktykanci/nowy narybek. Z mocną lancą stój teraz nad takim, żeby nie narobił więcej szkód niż pożytku z mycia, bo umyć umyje, a co dalej to mu ryba.

Nie znam nikogo kto by nie myl na tych myjkach wysokociśnieniowych w tym i ja. Myje kilkadziesiąt razy w roku a zimą po każdym wyjezdzie. Nic nie odpada i nic nie zacieka? skąd w ogóke takie pomysły?

Nie generujcie znowu sztucznych problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, danielpoz napisał:

(...) Myje kilkadziesiąt razy w roku a zimą po każdym wyjezdzie. Nic nie odpada i nic nie zacieka? skąd w ogóke takie pomysły?

Nie generujcie znowu sztucznych problemów?

to duży błąd, mycie budy w zimie to zbrodnia, ponadto częste mycie skraca życie. Budę należy po zakończonym sezonie umyć i zabezpieczyć (w zimie najlepiej nie jeździć) i odstawić do wiosny do ciepłego garażu.

ja tak robię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

to duży błąd, mycie budy w zimie to zbrodnia, ponadto częste mycie skraca życie. Budę należy po zakończonym sezonie umyć i zabezpieczyć (w zimie najlepiej nie jeździć) i odstawić do wiosny do ciepłego garażu.

ja tak robię

W ogóle nie posiadać budy. To idealne rizwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja nie zabrania mycia 

7 godzin temu, czyś napisał:

Podciśnieniową, tak, nie ma na pewno :)

Ciśnieniowa dobrze byłoby żeby miała możliwie niskie ciśnienie. Gdyby myjką z wysokiej półki potraktować blachę z bliska, to rybia łuska zrobiłaby się wklęsła. Takie pomosty, może trochę dłuższe niż na foto, to i owszem, myjka możliwie z jak najniższym ciśnieniem (nie ma co liczyć na mycie w pełni bezdotykowe). Dlaczego pomost ważny? Żeby lać wodę możliwie z góry a nie z boku/z dołu, poziomo (nawet z pomostu - lanca nad myjącym). Wszystko w cepie ma zapewnić spływ wody w dół, ewentualnie niewpływanie jej do wnętrza przy normalnych prędkościach. Jak pod np. daszki podleci strumień wody z myjki tryśnięty poziomo to przez większość z nich przeleje się do wnętrza. Tak samo, przeciśnie się przez uszczelki np. w otworze drzwi/bakistach, poleci przez kominek. Woda z lancy pod b. wysokim ciśnieniem, jeszcze może gorąca i z co gorsza np. z mikroproszkiem (jak na zwykłych myjkach na stacjach) nie od razu, ale wykończy uszczelnienia (stwardnieją po wierzchu i będą dawały się wyrywać po kawałeczku z każdym myciem), zwłaszcza jeśli będą w taki sposób myte często. Nawet jak macie wiele przyczep/kamperów, to raczej nie dacie do mycia wysoko wykwalifikowanej kadry, przeważnie obrabiają to uczniowie/stażyści/praktykanci/nowy narybek. Z mocną lancą stój teraz nad takim, żeby nie narobił więcej szkód niż pożytku z mycia, bo umyć umyje, a co dalej to mu ryba.

Nie wiem aż tak się nie zagłębiałem, napisałem z głową, wiadomo żeby nie walić wodą po otworach, oknach, i trzymać lance w pewnej odległości itd. Instrukcja wyraźnie pisze jak się zachować myjąc myjką ciśnieniowa więc pewnie producent to przewidział. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na poważnie to oczywistym jest że lepiej umyć budę niż pozostawić ją z zanieczyszczeniami ( bez w względu czy sól w zimie czy rozpaćkane owady w lecie).

również wszyscy których znam myją myjkami ciśnieniowymi i nie zaobserwowałem u nikogo żadnych negatywnych skutków.

idąc tym tokiem myślenia to w deszczu lepiej też nie jeździć  bo przy prędkości 80 km/h albo 100 w niemczech w ulewnym deszczu woda spowoduje większe szkody niż przy myciu na myjce :-]

co do myjni to proponuje koledze zwrócić się z zapytaniem do producentów na poniższej stronie można znaleźć zestawienie :

https://porownajmyjnie.pl/producenci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby co ta myjka ciśnieniowa ma złego zrobić? Nie demonizujmy, bo tam naprawdę nie ma aż takiego ciśnienia, które mogłoby uszkodzić poszycie w samochodzie czy w przyczepie. Nie zauważyłem aby mi się od mycia cokolwiek odkształciło. Oczywiście nie leję wody pod ciśnieniem pod uszczelki i nie walę w kratki, ani w okna. 

A co do rampy to IMO sama rampa natomiast ma za zadanie ułatwić umycie dachu, a nie mycie pod kątem przyczepy, zresztą co za różnica czy myjemy bok stojąc na rampie czy na ziemi? Zawsze będziemy myć pod jakimś kątem przecież. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

negatywnych skutków

A ja zauważyłem pozytywne :) dopiero po myjce zszedł katowicki smog z poszycia ?

1 godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

w deszczu lepiej też nie jeździć 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.