Skocz do zawartości

VIN na ramie. Tego jeszcze nie było.


Socale

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie pomocni.

No taki błachy pozornie problem mam.

Kupiłem z UK wymarzoną budkę. Chciałem zrobić badanie techniczne, ale diagnosta rzekł, że na ramie nie ma wybitego numeru , tego co mam w Certyfikacie i na tabliczce w luku na butle LPG.

Chłopaki... przewertowłem internet w te i wewte, napisałem do Al-Ko Polska, nawiązałem kontakt nawet z uż. tego forum... Choć nie znalazłem, to dziękuję wszystkim co chcieli mi pomóc.

Posprawdzałem tam gdzie sugerowali ale nadal nic nie znalazłem. W sugerowanych miejscach w ruch poszła szczotka druciana na wiertarce. Nic.

Rama jest chyba beznumerowa.

W perspektywie dziś chyba kolejna noc nie przespana...

Beczkę piwa temu, kto wskaże gdzie jest wybity nr ramy. To nie żart, dotrzymam słowa.

W odpowiedzi od AL-KO było okreslone że ów nr jest na dyszlu. Istotnie, jest tam kilka różnych informacji, ale numeru żeby choć trochę podobnego - nie ma.

Budka Coachman z 1988r, rama Alko matic, zdrowiuśka, ocynkowana.

post-70446-imported-d6c3dfd2-800e-404d-8b8f-441594a625d5_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny problem miał kumpel z forum AkiTigra i odnalazł numer

 

 

Znalazłem numer :czerwona: na spodniej stronie ramy na wysokości mocowania budy do ramy.

Pojadę do diagnosty który pól godziny szukał z kanału numeru i stwierdził że go nie ma.

 

Pomocna okazała się strona http://www.carlight.co.uk/faq/date-built.html

na dole strony wypisane są miejsca gdzie znajdują się numery w zależności od roku budowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do fabryki nie napiszę bo mój angielski... to pożal się Boże.

 

Spoko napewno ktoś , kto biegle pisze i mówi po angielsku u nas na forum napewno pomocy udzieli :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten, tego, to nie wiesz co zrobić, przeciez masz ten numer ...

 

J.

hehe, wiem, ale chciałbym tego uniknąć. Będzie to ostateczność, choć ponoć mogę wystąpić do WK o nadanie n-ru VIN i diagnosta bedzie już wiedział co dalej robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczną rame ale to producent przyczepy a nie ramy nabija numery próbuj szukać pod jakimiś plastikami , osłonami np. zaczepu itp

To co mam na dyszlu, 30cm od zaczepu w żaden sposób nie jest podobne do numeru którego poszukuję.

Ponadto... chyba na odwrót, najpierw producent ramy nadaje jej nr , potem producent budy go dubluje na TZ i Certyfikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto... chyba na odwrót, najpierw producent ramy nadaje jej nr , potem producent budy go dubluje na TZ i Certyfikat.

Może masz racje nie znam się aleeee- jeżeli miałbyś racje to mając te same ramy, tego samego producenta,prawie z tego samego roku :czerwona: to powinniśmy mieć numery w tym samym miejscu :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej przyczepie num vin jest taki jak na tabliczce znamionowej.

xxxx pieciocyfrowy i nikt do tego się nie doczepił ,a wczoraj ją rejestrowałem na siebie.

Dodatkowo diagnosta napisał mi na karteczce ,abym sobie zapamiętał.

Tabliczka-rama tył strona lewa.

Wybicie -rama przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mimo wszystko dla świętego spokoju proponuje punktaki i młotek i zarejestrować, a później to na spokojnie znajdziesz ten właściwy bo już nie będzie potrzebny...tak to z reguły bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mimo wszystko dla świętego spokoju proponuje punktaki i młotek i zarejestrować, a później to na spokojnie znajdziesz ten właściwy bo już nie będzie potrzebny...

 

Troszkę teorii :

http://cebid.pl/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=20

post-71101-imported-5ca352a3-0795-4b4b-980c-be8cdeaaa22e_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.