Skocz do zawartości

Podnoszenie przyczepy w celu zmiany koła


Wiesiek7476

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie ręczny działa w przód i w tył, nie ma problemu z uciekająca przyczepą.

Jesteś tego pewien ? To jak cofasz z przyczepą ? Przecież hamulec ręczny realizowany jest przez te same cięgna co najazdowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jesteś tego pewien ? To jak cofasz z przyczepą ? Przecież hamulec ręczny realizowany jest przez te same cięgna co najazdowy.

Po odpięciu przyczepy z haka, nie naciskając najazdowki, cofam ją normalnie z górki a jak chcę zahamaować to zaciągam ręczny. Natomiast przy wduszeniu najazdu nie hamuje cofając do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam, że dobrze ale może coś jest nie tak

U mnie jest tak że do tyłu nie hamuje a do przodu bardzo dobrze . Przy ostrym hamowaniu to nawet koła w przyczepie zapiszczą czasami . :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posmaruj bębny towotem

:ok: jak już do muzeum bedę oddawał :ok:

A co do wypowiedzi Kapte to wydaje mi się że w jego przypadku może hamulec ręczny działać do tyłu ale ....przy sprzyjających okolicznościach . Chodzi mi o to że sama masa przyczepki jest za mała żeby przełamać mechanizm zwalniający hamulec podczas jazdy do tyłu .Podczas przyczepy zapiętej na haku samochód cofając przełamuje ten mechanizm i hamulec ulega zwolnieniu . Ale no właśnie czy sama masa przyczepki za mała ?. A gdy będzie większa górka i na zaciągniętym ręcznym mechanizm się przełamie i hamulec zwolni . Nie chciał bym widzieć jak kapte goni swą przyczepkę :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdarzyło mi się, żeby przyczepa uciekła z klina. Nawet podczas manewrowania ręcznego do tyłu zaciągnięcie hamulca powodowało zatrzymanie przyczepy. Wnioskuję, że do przełamania blokady hamulca potrzebna jest spora siła.

 

P.s. ja też nie chcę oglądac jak Kapete gania przyczepę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s. ja też nie chcę oglądac jak Kapete gania przyczepę

nie zdarzyło mi sie to jeszce, ale różnie bywa. Tak jak Mymlon pisze, chyba ,musi być większa siła do przełamania blokady hamulca np. siła samochodu a nie rąk.

PS. Wyobrażam sobie jak gonię przyczepę po kempingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie ktos dorobil mocowania.

Nie widać tego dokładnie ale jeżeli nacisk całej przyczepy przenosi się na tylko ten kawałek podnośnika który opiera się podłodze to może z czasem uszkodzić podłogę.Może to jakoś do osi jest przykręcone a nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przyblizeniu fotki widac ze jest to element przykrecony/dospawany .

 

W dalszym planie biegnie taka sama rura.

 

Jest to jakis tam patent na to :hop1: bo zawsze to lepiej przycisk nacisnac i niech przyczepa jedzie do gory na zmiane kola. Ale pytanie czy jest sens ladowac 440 zl gdzie moze 2 razy uzyjemy?

 

Ja swoja zrobilem juz (malo bo malo) ale okolo tys km i nawet zapasu nie mam :ok: wiem wiem moglem kapcia zlapac.

 

Na ten sezon kupuje zapas.

 

Ale wedlug mnie lewarek typu zaba i windujemy przyczepe. Tylko zawsze jest problem bo moze przyczepa pojechac nam wiec lepiej jej z haku samochodu nie zdejmowac.

 

Z doswiadczenie wiem, ze nie nie nalezy podnosic przyczepy na lapach jesli jedno kolo jest nizej od drugiego. Moja cycepka ktora wazy prawdopodobnie wedlug papierow 1350 kg podczas ustawiania w lebie na kempingu lekko przesunela sie lamiac dwie tylne podpory. Wkoncu jedno kolo zostalo podkopane i przyczepa wyrownala sie. Coz z tego jak caly pobyt tygodniowy kiwal sie tyl bo nic nie trzymalo. Jedynie lewarek od samochodu na srodku.

 

 

:ok: Pozdrowka

A tak przy okazji kto jedzie na Piknik Country do Mragowa w lipcu?:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scooti,

Ponieważ zaopatrujemy się , pewnie w tym samym sklepie czyli Auchan Piaseczno, masz tam teraz w promocji po 28zł lewarki pneumatyczne (bliżej stoiska z ręcznikami). Na tych paletach przy wejściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.