Skocz do zawartości

Hobby 560 bakista uszczelka


Dioblik

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Dioblik napisał:

U mnie rzeczywiście podłoga jest dzielona to znaczy urwana:( była przygoda u poprzedniego właściciela,  ale zamierzam to ogarnąć lada dzień.

To jeszcze Ci dopiszę, że nawet po zdjęciu przedniego pasa nie miałem jak wyjąć podłogi, więc z włożeniem nowej w jednym kawałku też będzie problem:

20180909_172843.thumb.jpg.83a3389d89e91a56f7b6e90a0c3fbeef.jpg

20180909_172839.thumb.jpg.3261c5b6305959c4d09723daa1c84660.jpg

A tak mi koło rozwaliło ścianę bakisty - sklejenie ściany trzyma się już od ponad roku :D

20180910_185611.thumb.jpg.e6879920af64a01ae28ab4c8fca8dc0f.jpg

A koło sobie wisi na przedniej ścianie przyczepy nie dotykając bakisty (link dałem wcześniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli po wymianie uszczelki bakisty dalej ci woda wchodzi do środka, to proponuję mocno przyjrzeć się zawiasowi bakisty, często woda dostaje się przez wkręty mocujące zawias,
Ja w tej chwili przygotowuje się do takiej operacji na hobbitce z 2003, pierw na desce ( stropie bakisty) nic nie było widać, jest wykończona w naszym przypadku jakąś powłoką pcv, a pewnego dnia całość odpadła i pokazało się ładne zgniecie drewna, po remoncie z parapetu pod przednim oknem została tylko sklejka widoczna od środka przyczepy jedna kantówka i styrodur robiący za wypełnienie- reszta nadawała się tylko do wymiany,
Na razie budka stoi pod plandeką, ale zaraz zabieram się za dodanie dodatkowego uszczelnienia samego zawiasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% woda leci dolnym pasem, ścieka z dachu i bokiem bakisty (tym rowkiem od klapy)  i wlatuje łączeniem dolnego pasa z bokiem. Zawiasem może przeciekać na wkrętach, ale nie w takim stopniu bo jest teoretycznie pełny, chyba że jest gdzieś uszkodzony. Hobby ma niezależna bakistę i nie jest ona hermetycznie zamykana.

Przykładowe zdjęcie zawiasu

white-profile-spacers-for-fendt-caravans-for-the-trim-rail-hobby-for-the-hinge-rail-at-the-gas-storage-flap_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na klapie bakisty od wewnątrz jest taka rzecz plastikowa w kształcie trójkąta,  wyciągana. Zdaje się że to jest jakiś element który zapobiega przemieszczaniu butli gdy klapa jest zamknięta. U mnie po deszczu jak otwieram klape to zawsze z tego trójkąta wylewa się woda . Także będę się musiał temu przyjrzeć bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dioblik napisał:

Na klapie bakisty od wewnątrz jest taka rzecz plastikowa w kształcie trójkąta,  wyciągana. Zdaje się że to jest jakiś element który zapobiega przemieszczaniu butli gdy klapa jest zamknięta. U mnie po deszczu jak otwieram klape to zawsze z tego trójkąta wylewa się woda . Także będę się musiał temu przyjrzeć bliżej.

Na klapie wyciągany element w kształcie trójkąta to przychodzi mi do głowy tylko, kliny pod koła?  Ale że tam woda?
hobby-gaskastendichtung-gummidichtung-fu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Voku napisał:

Na klapie wyciągany element w kształcie trójkąta to przychodzi mi do głowy tylko, kliny pod koła?  Ale że tam woda?
hobby-gaskastendichtung-gummidichtung-fu

Na otwartej klapie (zdjęcie powyzej) są takie w uchwyty-prowadnice bez tych "trójkatów" e te dwa trójkąty o których mówię zdaje się że leżą na podłodze bakisty (zdjęcie powyzej).

U mnie jest tak że jak ten trójkąt jest wsuniety w prowadnice to zbiera wode . Przy otwarciu klapy wylewa się właśnie woda.

Edytowane przez Dioblik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dioblik napisał:

Na otwartej klapie (zdjęcie powyzej) są takie w uchwyty-prowadnice bez tych "trójkatów" e te dwa trójkąty o których mówię zdaje się że leżą na podłodze bakisty (zdjęcie powyzej).

U mnie jest tak że jak ten trójkąt jest wsuniety w prowadnice to zbiera wode . Przy otwarciu klapy wylewa się właśnie woda.

TO są kliny pod koła, czasem się przydają ? Sprawdź ten gumowy zawias od bakisty może jest gdzieś uszkodzony. Ja tam nigdy wody nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Ja miałem podobny problem z przeciekiem. Ciężko było znaleźć przyczynę bo wszystko wyglądało na szczelne. Zdecydowałem się jeszcze na przesmarowanie zawiasu smarem silikonowym na całej długości i kilka razy otwierając i zamykając klapę i.... SUKCES ,okazało się ,że woda sączyła się do środka przez zawias, po latach użytkowania zawias się przeciera rozszczelnia się.

indeks.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 19.03.2020 o 11:43, maniacs99 napisał(a):

Jeżeli po wymianie uszczelki bakisty dalej ci woda wchodzi do środka, to proponuję mocno przyjrzeć się zawiasowi bakisty, często woda dostaje się przez wkręty mocujące zawias,
Ja w tej chwili przygotowuje się do takiej operacji na hobbitce z 2003, pierw na desce ( stropie bakisty) nic nie było widać, jest wykończona w naszym przypadku jakąś powłoką pcv, a pewnego dnia całość odpadła i pokazało się ładne zgniecie drewna, po remoncie z parapetu pod przednim oknem została tylko sklejka widoczna od środka przyczepy jedna kantówka i styrodur robiący za wypełnienie- reszta nadawała się tylko do wymiany,
Na razie budka stoi pod plandeką, ale zaraz zabieram się za dodanie dodatkowego uszczelnienia samego zawiasu.

Masz jakieś fotki z tej operacji w mojej hobby z 2013 roku parapet jeszcze w zeszłym roku był w miarę twardy po ziemię można go już ugiąć palcami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

no cóż długo tu nie zaglądałem.....

niestety fotek nie ma, nie było czego focić, obraz nędzy i rozpaczy, natomiast po zdjęciu pokrywy było "dość dobre" dojście do mokrego parapetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.