Skocz do zawartości

Hobby 560 bakista uszczelka


Dioblik

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może się orientuję czy uszczelka klapy bakisty powinna być na całym obwodzie? Pytam bo u mnie brakuje uszczelki na dłuższym górnym boku tuż pod zawiasem klapy. Moja przyczepa miała jakąś  przygodę (zanim ją kupiłem) a poprzedni właściciel raczej się nie przykładal do napraw... generalnie podłoga bakisty wymaga naprawy.  Moje pytanie brzmi: Jak jest wykończona buda na styku z podłogą bakisty , mam na myśli łączenie budy z podłogą budy . Czy powinien być  tam jakiś kątownik czy też listwa?

20200229_144430.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie przejrzałem wiele zdjęć takiej przyczepy jak moja tu na forum i rzeczywiście na wszystkich jest uszczelka z 3 stron. Czyli moja jest ok , natomiast nigdzie nie mogę znaleźć jakiś info lub zdjęć  jak to jest z tym narożnikiem buda/podłogą bakisty. Chciałbym to połączenie zabezpieczyć robiąc to w sposób wizualny i technologiczny zgodny z oryginałem. Ktoś ma jakieś rady jak to powinno wykładać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka jest z 3 stron, od góry jej nie masz bo jest zawias, jak ma wlatywać woda to będzie wlatywać tym łączeniem dolnej plastikowej belki, w hobby akurat bakista nie jest zintegrowana z przyczepą  tylko jest niezależną dokładką, podłoga bakisty to kawałek jakiegoś chyba tworzywa albo jakiejś dziwnej sklejki, nie jest połączona z budą leży na ramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie uszczelka jest wokoło krawędzi, a woda i tak wlatuje ?. Strasznie mnie to wkur....a, regulacja klapy na zawiasie niewiele pomogła. A podłoga bakisty, tak jak Darek pisał, nie jest połączona ze ścianą, jest ok 3cm przerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marcin81 napisał:

U mnie uszczelka jest wokoło krawędzi, a woda i tak wlatuje ?. Strasznie mnie to wkur....a, regulacja klapy na zawiasie niewiele pomogła. A podłoga bakisty, tak jak Darek pisał, nie jest połączona ze ścianą, jest ok 3cm przerwy.

Właśnie interesuje mnie to miejsce gdzie podłoga bakisty chciałaby się spotkać z budą . Rozumiem, że jest te 3 cm luzu i potem zaczyna się narożnik buda - podłoga budy. U mnie ten narożnik wygląda tak , że blacha ściany minimalnie  zachodzi na podłogę,  ale wydaje mi się że  powinien być tam jakiś kątownik. Który sprawia ze to połączenie jest szczelne . Jak to jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marcin81 napisał:

U mnie uszczelka jest wokoło krawędzi, a woda i tak wlatuje ?. Strasznie mnie to wkur....a, regulacja klapy na zawiasie niewiele pomogła. A podłoga bakisty, tak jak Darek pisał, nie jest połączona ze ścianą, jest ok 3cm przerwy.

Może trzeba wymienić uszczelkę?? Najprościej to sprawdzić wkładając do bakisty mocny halogen i w nocy zobaczysz gdzie jest szpara. Ja u siebie wywaliłem oryg uszczelkę bo lało się z niej i zastąpiłem ją najzwyklejszą uszczelką drzwiową taką do domu. Piankowo gumowa i jest sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bob Duży napisał:

Może trzeba wymienić uszczelkę?? Najprościej to sprawdzić wkładając do bakisty mocny halogen i w nocy zobaczysz gdzie jest szpara. Ja u siebie wywaliłem oryg uszczelkę bo lało się z niej i zastąpiłem ją najzwyklejszą uszczelką drzwiową taką do domu. Piankowo gumowa i jest sucho.

Wymieniłem uszczelkę na taką samą jak ori ale i tak się leje. Dobrze że bakista nie jest połączona za budą, najwyżej sklejkę na podłodze szybciej szlag trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marcin81 napisał:

Wymieniłem uszczelkę na taką samą jak ori ale i tak się leje. Dobrze że bakista nie jest połączona za budą, najwyżej sklejkę na podłodze szybciej szlag trafi.

może nie leje się uszczelką. Tak czy siak bym sprawdził z źródłem światła. U siebie walczyłem długo zanim znalazłem. Mocna lampa i pokazało się 2/3mm szparka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczelina z tyłu bakisty jest taka sama u mnie - w tym poście są jakieś zdjęcia.

Natomiast zastanawia mnie ta dziura:

image.png.b6363c10d25b4eea44c4dd1e66008b5d.png

U mnie podłoga jest na całą szerokość podłogi i był problem z jej wyjęciem. Czy u Ciebie podłoga jest krótsza/dzielona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lbuster napisał:

Szczelina z tyłu bakisty jest taka sama u mnie - w tym poście są jakieś zdjęcia.

Natomiast zastanawia mnie ta dziura:

image.png.b6363c10d25b4eea44c4dd1e66008b5d.png

U mnie podłoga jest na całą szerokość podłogi i był problem z jej wyjęciem. Czy u Ciebie podłoga jest krótsza/dzielona?

U mnie rzeczywiście podłoga jest dzielona to znaczy urwana:( była przygoda u poprzedniego właściciela,  ale zamierzam to ogarnąć lada dzień.

Dzięki za link do tego postu ze zdjeciami:)

Edytowane przez Dioblik
Cos dodac (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2020 o 20:40, marcin81 napisał:

Wymieniłem uszczelkę na taką samą jak ori ale i tak się leje.

nigdy nie miałem problemu z wodą w bakiście, ewentualnie po długiej jeździe w deszczu trochę wilgoci było przy kratce wentylacyjnej w podłodze (to co nawiało spod przyczepy), ale to była wilgoć a nie lejąca się woda

i zawsze uszczelka oryginalna na całym obwodzie, zamki dobrze skręcone i wyregulowane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.