Skocz do zawartości

podświetlenie pod markizą (profil+pasek led)


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D

Mam zamiar w ramach podświetlenia pod markizą wykorzystać profil z paskiem ledowym i teraz pytanko czy macie jakieś doświadczenia z takim rozwiązaniem? Chce profil przykleić bezpośrednio do kasety markizy troszke go kantując Co myslicie o takim rozwiązaniu? :hmm:

Jeśli macie też jakies foto z takiego montażu to prosiłbym o fotke, fajnie jak byłoby zbliżenie styku kaseta/profil ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Niestety trzeba kombinować gdyż 45" zbyt razi w oczy a ja chce bardziej pionowe światło :D

Kąt sobie dobiore i to nie problem, raczej ciekawi mnie sposób montażu ... najlepiej chyba przykleić na całej długości :hmm: ale czy da się jeszcze to jakoś przykrecić do kasety czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, kit napisał:

Ile wytrzymało bez profila? Na oryginalnej taśmie dwustronnej paska? Miałeś idealnie na płasko czy troche skantowane?

jakieś 4-5 lat na oryginalnym pasku, na poziomej części kasety (od dołu), teraz słabnie światło i pora na nowy pasek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4-5lat to całkiem nieźle ;) Tylko ta moja kaseta taka pofalowana od spodu i jakoś marnie widze płaszczyzne do przyklejenia paska ... dlatego chciałem walnąć w profil :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taśmę Led w oryginalnej lampie, żarówka Led i jeszcze dodatkowo halogen Led, wszystko podłączone oddzielnie na oddzielnym włącznik i 

20200201_165921.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taśmę RGB w żelu przyklejoną do markizy - zaraz będzie piąty sezon. Dobrze aby był sterownik - ściemniacz, dajesz lekko żółte, pomarańczowe światło, ściemniasz i jest jak przy świeczkach.

klej nie do końca trzymał, wystarczyło pomóc mu kropelką.

Jakbym robił to dzisiaj, to dałbym profil alu, klejony na taśmę dwustronną piankową plus co jakieś 70-80cm blachowkręt krótki tak aby nie trzeba było obcinać go po drugiej stronie. Tam zawsze jest delikatny zapas miejsca. W sumie to już chyba 4 markizy kasetowe przerobiłem, zawsze z taśmami led. Pasek led dałbym bez żelu  - po czasie on żółknie, przepuszcza mniej światła. Klosz do profila przeźroczysty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taśmę RGB w żelu przyklejoną do markizy - zaraz będzie piąty sezon. Dobrze aby był sterownik - ściemniacz, dajesz lekko żółte, pomarańczowe światło, ściemniasz i jest jak przy świeczkach.
klej nie do końca trzymał, wystarczyło pomóc mu kropelką.
Jakbym robił to dzisiaj, to dałbym profil alu, klejony na taśmę dwustronną piankową plus co jakieś 70-80cm blachowkręt krótki tak aby nie trzeba było obcinać go po drugiej stronie. Tam zawsze jest delikatny zapas miejsca. W sumie to już chyba 4 markizy kasetowe przerobiłem, zawsze z taśmami led. Pasek led dałbym bez żelu  - po czasie on żółknie, przepuszcza mniej światła. Klosz do profila przeźroczysty.
 


Taśma Xiaomi ma tryb świeczki i ogniska ... no i smartfonem sterowana, ale to powiedzmy taki zbędny luksus w tym przypadku.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że Xiaomi robi taśmy. Wi-Fi sterownik?



https://proline.pl/tasma-led-xiaomi-mi-yeelight-smart-lightstrip-plus-p1353392

Mam ją w kuchni, działa bardzo fajnie. Jest bardzo porządnie wykonana. No i fajne są te profile typu ognisko czy świeczka. Można obsługiwać guziczkiem lub telefonem czy zegarkiem czy asystentem. Jak kto lubi.

Profile ognisko, świeczka czy tv, czy impreza też są miłym dodatkiem.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.