Skocz do zawartości

Odmiennie o 1,33


Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Marcin T napisał:

Zdaje się, że chodzi o zapisy Konwencji w Rozdziale IV, art. 41 pkt 4a "
4.  Przy stosowaniu postanowień ustępu 1 i ustępu 2 litera c) niniejszego artykułu:
a) do pojazdów samochodowych kategorii B, wymienionych w załącznikach 6 i 7 do niniejszej konwencji, może być dołączona lekka przyczepa; może do nich być także dołączona przyczepa, której największa dopuszczalna masa przekracza 750 kg (1650 funtów), ale nie przekracza ona masy własnej pojazdu samochodowego, oraz jeżeli największa dopuszczalna masa pojazdów połączonych w ten sposób nie przekracza 3500 kg (7700 funtów);

Dzieki, przegladalem ten dokument, ale widocznie malo dokladnie.

 

Peja76

Może w druga stronę:

Na B można ciągnać przyczepe jesli dmc zestawu nie przekroczy 3,5t.

Wyjątek na B można ciagnąć przyczepe lekko i wtedy dmc zestawu moze byc do 4250kg.

Pomijamy inne aspekt samochód, przelicznik itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

54 minuty temu, seg22 napisał:

Dzięki za cierpliwość i wskazówki. Wysłałem linka ,na razie cisza oczywiście też rozmawiałem z policjantem z drogówki (również instruktor ) i jak najbardziej przyznał mi rację. Patrzą (policja) w dowód i od razu wiedzą czy możesz czy nie. Podałem mu dane pojazdu jak i również przyczepy i bez zastanowienia powiedział że mogę  Mogłem się z nim założyć hehehe pozdrawiam i dziękuję za pomoc dam znać czy przyjął do wiadomości czy nie pozdrawiam

 

46 minut temu, peja76 napisał:

Jacek czy do tyczy tego przepisu że na b możesz ciągnąć przyczepę powyżej 750kg jak zestaw nie przekroczy 3.5t,

Jak mam być szczery to ja jak zdawałem 27l temu prawo jazdy, to też mi wbijali do głowy że powyżej 750kg muszę mieć E i temu po miesiącu od zrobienia B robiłem E. Nawet jak zestaw nie przekroczy 3.5t a przyczepa jest cięższa niż 750kg to trzeba E

 

Są na forum skany dokumentów interpretujących przepisy wysłane do jednego z Nas przez ITD i Policję. Poszukajcie, wydrukujcie w paru egzemplarzach, aby wręczać napotkanym niedoukom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek czy do tyczy tego przepisu że na b możesz ciągnąć przyczepę powyżej 750kg jak zestaw nie przekroczy 3.5t,
Jak mam być szczery to ja jak zdawałem 27l temu prawo jazdy, to też mi wbijali do głowy że powyżej 750kg muszę mieć E i temu po miesiącu od zrobienia B robiłem E. Nawet jak zestaw nie przekroczy 3.5t a przyczepa jest cięższa niż 750kg to trzeba E
 
Bo kiedyś faktycznie na B można było ciągnąć tylko przyczepę lekką ale od dawna już jest inaczej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są skany tylko nic tam nie ma o kategorii prawa jazdy (b,b+e,kod 96) dla tego draże temat wysłałem zapytanie z załączeniem moich dowodów rejestracyjnych do itd patrz 3 stronki wcześniej z zapytaniem czy z prawem jazdy kat ,,b,, bez kodu 96 i b+e mogę ciągnąć taki zespół pojazdów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do znajomego instruktora, powiedział mi że wszyscy mają racje, jeden przepis zaprzecza drugiemu , ale przy wypadku on by wolał mieć E jak by targał przyczepę cięższą jak 750kg
Ciekawe, który przepis czemu zaprzecza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacek00 napisał:
59 minut temu, peja76 napisał:
Jacek czy do tyczy tego przepisu że na b możesz ciągnąć przyczepę powyżej 750kg jak zestaw nie przekroczy 3.5t,
Jak mam być szczery to ja jak zdawałem 27l temu prawo jazdy, to też mi wbijali do głowy że powyżej 750kg muszę mieć E i temu po miesiącu od zrobienia B robiłem E. Nawet jak zestaw nie przekroczy 3.5t a przyczepa jest cięższa niż 750kg to trzeba E
 

Bo kiedyś faktycznie na B można było ciągnąć tylko przyczepę lekką ale od dawna już jest inaczej

 

1 minutę temu, jacek00 napisał:

Ciekawe, który przepis czemu zaprzecza emoji6.png

Ja pasuje, bo jak instruktorzy mówią każdy inaczej to ręce letą, szkoda mojego zdrowia:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe jak widać gdzieś Jest problem dlatego dobrze byłoby go wyjaśnić i jak przez przypadek uderzy się w inny pojazd przyczepą i będzie wezwana policja wiedzieć czy się miało prawo poruszać z taką przyczepą czy nie bo jak np. jesteś z Rzeszowa a uderzyłeś w Gdańsku jak nie masz uprawnień to po pierwsze mandat a po drugie zakaz poruszania się z przyczepą i raczej zawiezienie jej do Rzeszowa będzie drogie bo może nie wiesz że nie masz uprawnień. Takie jest moje zdanie

33 minuty temu, jacek00 napisał:

,,Dzwoniłem do znajomego instruktora, powiedział mi że wszyscy mają racje, jeden przepis zaprzecza drugiemu , ale przy wypadku on by wolał mieć E jak by targał przyczepę cięższą jak 750kg,,???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
hehehe jak widać gdzieś Jest problem dla tego dobrze było by go wyjaśnić i jak przez przypadek uderzy się w inny pojazd przyczepą i będzie wezwana policja wiedzieć czy się miało prawo poruszać z taką przyczepą czy nie bo jak np. jesteś z Rzeszowa a uderzyłeś w Gdańsku jak nie masz uprawnień to po pierwsze mandat a po drugie zakaz poruszania się z przyczepą i raczej zawiezienie jej do Rzeszowa będzie drogie bo może nie wiesz że nie masz uprawnień. Takie jest moje zdanieWidget span
 
Ja wiem gdzie jest problem. Mianowicie w tym, że większość ludzi ma wiedzę z przeszłości i uważają że tej wiedzy nie trzeba aktualizować. I to niestety jest bolączką wielu zawodów. Instruktorzy, którzy zdobyli uprawnienia lata temu żyją w swojej bańce przekonani o swojej nieomylności. Efekty są jakie są.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze tylko w tym konkretnym przypadku instruktor wpierw mi że co chwilę ma kursy doszkalające i teraz też jest na c+e i uważa jak wyżej pisałem nie można jeździć z b z przyczepą inna niż lekka nawet jak wysłałem linka na gov odpisał mi tak

,,Naprawdę nie mam zamiaru już Ciebie przekonywać. Ty wiesz swoją ja (i mi podobni) swoje. Jezdxij jak chcesz tylko jie zrób nikomu krzywdy
Pozdrawiam,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze tylko w tym konkretnym przypadku instruktor wpierw mi że co chwilę ma kursy doszkalające i teraz też jest na c+e i uważa jak wyżej pisałem nie można jeździć z b z przyczepą inna niż lekka nawet jak wysłałem linka na gov odpisał mi tak
,,Naprawdę nie mam zamiaru już Ciebie przekonywać. Ty wiesz swoją ja (i mi podobni) swoje. Jezdxij jak chcesz tylko jie zrób nikomu krzywdy
Pozdrawiam,,
 
Dlatego mówiłem, po co się kopać z koniem? Do błędu też trzeba umieć się przyznać. Nie każdy ma tyle odwagi - w sumie to możesz mu na koniec napisać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seg22 napisał:

Tak są skany tylko nic tam nie ma o kategorii prawa jazdy (b,b+e,kod 96) dla tego draże temat wysłałem zapytanie z załączeniem moich dowodów rejestracyjnych do itd patrz 3 stronki wcześniej z zapytaniem czy z prawem jazdy kat ,,b,, bez kodu 96 i b+e mogę ciągnąć taki zespół pojazdów

poczytaj 

a tu proszę odpowiedź

przepisy B.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.