Skocz do zawartości

Czy są lepsze i gorsze kampery?


Milamaaj

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.02.2020 o 19:34, Milamaaj napisał:

...

Na szczęście podobno jestem zlota rączka, wiec nie boję się wyzwań.

...

"dla chcącego nic trudnego".

 

Nie zniechęcaj się. Swojego pierwszego kampera "robiłem" 3 lata, ostatecznie sprzedałem pałac.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, smok_wawelski napisał:

...

zawsze powiem wolę mieć sprawne bieda jeździło i jeździć ...

Prawidłowy tok myślenia zgodny z moją karawaningową ewolucją.

Nabierając doświadczenia, trafiamy celniej w zmianach i oczekiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście nie ma się co zniechęcać, trzeba cierpliwie szukać. Fajną wykładnią są grupy na FB typu kampermajstry, kamper giełda i cała reszta. Tam o tej porze roku co chwila pada pytanie czy warto jechać oglądać - auto z ogłoszenia.... i za chwile odpowiedź - nie jedź, byłem, widziałem, mokry tył, ulep, sufit cieknie itd. Jeden ostatnio pojawił się fajny - wieczorem był zaliczkowany. Ale to budżet razy dwa.

Autorowi polecam te grupy - czasem są tam ogłoszenia, których nie trafi się na portalach aukcyjnych.

oczywiście, lepiej kupić coś taniego i naprawiać... jeżdżąc niż wydać całą kasę i patrzeć jak marnieje pod domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam 30-letniego kampera na bazie fiata ducato... Koszt zakupu: niecałe 15tyś złotych (w Anglii). Kamper miał odnowione wnętrze i był wyklepany i podmalowany na sprzedaż. Koszt remontu takiego kampera na dzień dobry pochłonął dodatkowe 10 tyś zł na dzień dobry...

Za marzenia się płaci :D 

Jednak odbyliśmy nim 2 podróże robiąc za każdym razem ok 10 tys km, przekraczając kilka razy Alpy [; I mieszkaliśmy w nim przez półtora roku.

W międzyczasie wrzuciliśmy w niego kolejne 20 tyś na przestrzeni 3 lat, nie wspominając o dodatkowym wyposażeniu: solar, webasto, butla gazowa top up.

Jak mówi mój przyjaciel, coś się opłaca, a coś warto.

To wszystko się nie opłacało, ale było warto! 

Dziś mamy sprawdzonego kampera, możemy na nim polegać, właściwie to ma już tylko starą budę i pełną historię napraw i sprowadzania go z kamperowych zaświatów. Jeśli zdecydujemy się na sprzedaż odzyskamy jakieś 2/3 wszystkich kosztów. 

Czego nie kupisz, nie będzie tanio.

Możesz kupić coś nowszego i wydać kasę raz, lub próbować szczęścia z czymś starszym i zacząć niekończące się dokładanie... Kampery nie są tanie i kropka. 

Przerobienie busa też kosztuje. Jednak jest jeden plus: zarówno kampery jak i vany trzymają cenę. 

Pozdrawiam i życzę Ci powodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.