Skocz do zawartości

Najwydajniejsza energooszczędna lodówka do przyczepy / kampera 2020


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 197
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 25.11.2021 o 20:02, waldus1961 napisał:

Macieku" uwiarygodnię Twoje pomiary . Moja lodówka od Marcina chyba też jest zaczarowana bo w chwili startu pobór prądu wynosi 3A natomiast po chwili spadał do 2,2A  a po schłodzeniu oczywiście pracuje cyklicznie w zależności od temp. zewnętrznej stopnia jej zapełnienia produktami no i częstotliwości otwierania. Jak na razie nie zauważyłem u niej żadnych wad, z tym że moja jest tradycyjna z  szklanymi półkami i zamrażalnikiem i może dlatego do temp roboczej schładza się szybciej.  Co do Yeti to akurat mój syn taką posiada i masz rację że włącza się częściej a do tego jej pobór prądu  to ponad 4A .   

Nie czaiłem się nigdy na "chwile startu" , jak akurat miałem miernik cęgowy na wierzchu, dostęp do przewodów lodówki i widziałem że sprężarka ruszyła to złapałem pomiar zawsze wychodziło circa 2A ale może napięcie ma znaczenie bo moje akumulatory tylko raz chyba miły mniej niż 13,5V* i to Ampery by się zgadzały. Yetiego nie mierzyłem bo używam latem a wtedy prundu jest "ile chcesz" więc szkoda czasu na pomiary.

* w mikołajki pod brzozami na słynnych nowych kamperowych miejscach vip były takie spadki napięcia że wyłączyły mi się ładowarki i podłogówki wyciągnęły wszystko z akumulatorów, zauważyłem jak wyłączyły się podłogówki (wyłączają się jak napięcie spadnie do 12V ....) Po śledztwie okazało się że chłopakom lodówki wyłączały się na 230 ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja mam lodówkę kompresorową z zamrażalnikiem zasilaną 12V.Piwo zawsze bardzo zimne ,lód do drinka pod ręką a pracuje w zestawie solar/akumulator żelowy....i to ma sens.pobór mocy ...praca ciągła 65 watt,ale przy pracy z termostatem to ok.35.Niestety dometic 50 litrowy sobie kosztuje,ale coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heyka Panowie, wtrącę kilka słów od siebie

dla mnie od zawsze wyznacznikiem konstrukcji lodówek do kampera było minimalne zużycie prądu w kamperze, a nie tylko prosty przeszczep kompresora z ewentualną chłodniczką i wiatrakiem.

Niezależnie od tego co pisze kolega cool,  robimy to zupełnie inaczej i 6,  8 Ah na dobę w skali upalnego lata, to często norma w kilku naszych  ABeM-owych modelach lodówek... dlatego jest drożej.  Nasze produkty to 36 dopracowanych - na maxa modeli ,  pod względem oszczędności, energii w kamperze.

 

Oczywiście w zależności od modelu, z jednymi schodzimy do 5Ah na dobę, inne  klasyczne z zamrażalnikiem 12-15Ah, ciągle udoskonalamy, z miesiąca na miesiąc  mniejsze pobory, i sią DA.

marek ujął to doskonale, gdy do 25stC z przerobioną sklepową np mpm-ową jest ok, bo mieści się w swojej klasie klimatycznej st (25stC), ale powyżej tych temperatur, sorry, baj baj już nie jest tak kolorowo, minimum 40Ah na dobę latem w kamperze.

Owszem u nas czasem trzeba było czekać długo, bo był sezon cofidowy i transporty kontenerów szły bez określenia terminów, albo po prostu nie dochodziły.

W marcu 2020 roku skończyły nam się już zapasy, i czekaliśmy do października na nową dostawę, potem sytuacje się powtarzały, dostawaliśmy nic, albo 1/100 tego co zamawialiśmy.

Potem w szczycie sezonu 27 maja 2021 się spaliliśmy z całą produkcją magazynem, komputerami, serwerami , 2 miesiące psychotropów i wściekłych klientów za brak towaru.

Trzeba było poczekać, pozbierać się na nowo.

Dziś jest wszystko prawie od ręki, więc zapraszam 606317089.

Wielu z Was dzięki zamówieniom pomaga nam się szybciej odbudować po pożarze.


Jasne, każdy chce żyć i zarabiać, inni też przerabiają lodówki, ale NASZE są najlepsze :ok

Tych którzy się kiedyś nie doczekali na dostawę, przepraszam... ale jeśli mielibyśmy wypuścić kiepski produkt, wolimy nie sprzedać.

To samo się tyczy innych naszych produktów z oferty: bojlerów cwu, klimatyzacji na 12V, energobloków, solarów, separatorów, czy też webasta itd.

_________________Powoli dźwigamy się po pożarze, dosłownie milion w plecy ( towar i budynek) ubezpieczyciel nie wypłacił, bo drobne literki w umowie, gdy winny był bojler ciepłej wody 18kW,  budynek niszczeje, trzeba zebrać kasę,  wiem, za terminy tyle samo nas kocha co i nienawidzi, a może się mylę.

dzięki za wsparcie, zespół ABeM Camper Servis...
Marcin & Mariola & Weronika & Julia & Patrycja & Agatka & Milenka & Martynka & Laura i czarna Kotka...

https://www.facebook.com/CamperServisPK/

Edytowane przez ABeM Cmper Servis (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

W tym roku wróciłem do tematu lodówki. Jak niektórzy pamiętają własna przeróbka na 12V zakończyła się powodzeniem. Lodówka działa wyśmienicie na 12V i bardzo dobrze się sprawdza w warunkach umiarkowanych temperatur. Niestety gdy temperatura pomieszczenia drastycznie idzie do góry to lodówka zaczyna "żreć" prąd. Najzwyczajniej nie wyrabia. Ścianki obudowy robią się gorące i kompresor chodzi non stop nie potrafiąc zbić temperatury wewnątrz. 
Nie odpuściłem tematu i w tym roku wprowadziłem dwie istotne zmiany. Lodówka wylądowała zamiast gazowej przy wywietrznikach oraz zamontowałem sporej wydajności skraplacz.

IMG_20220731_160343002.thumb.jpg.80b72132970eb29ab0ee3217c6a13481.jpg

Do tego zbudowałem tunel z dwoma wiatrakami wyprowadzając całe ciepłe powietrze od razu na zewnątrz. 
Efekty są bardzo dobre. Teraz już mi się boki lodówki nie grzeją, w dodatku z odprowadzeniem ciepła nie ma problemu. Dzięki temu agregat pracuje krótko i wydajnie. 

Dzisiaj przy temperaturach grubo ponad 30 stopni lodówka radzi sobie rewelacyjnie. Do tego stopnia że wymiennik wewnątrz lodówki nie nadąża z oddawaniem ciepła. Po kilkunastu minutach na tylnej ściance lodówki i rurce powrotnej do agregatu jest lód :) 
Nie przekłada się to oczywiście na temperaturę w lodówce bo ścianka zachodzi po prostu lodem i zbyt wolno oddaje to zimno. Gdy kompresor już zmroził wszystko na amen to przy drzwiach lodówki po tych kilkunastu minutach jest dopiero 15 stopni. Muszę dokupić drugi termostat i sondę zamontować na marznącej ściance. Nie ma sensu żeby kompresor pracował skoro już jest lód na ściance. Musi poczekać aż odda to zimno.
Myślę też, czy nie dodać wewnątrz jakiegoś malutkiego wentylatorka który by poprawiał cyrkulację i wymianę ciepła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zamówiłem pod koniec września br. w firmie ABeM lodówkę. Zaczynam martwić się, że z tego zamówienia nic nie wyjdzie. Obym mylił się. Kilka postów wyżej Pan Marcin pisze, że zamówienia są realizowane na bieżąco. Jeżeli otrzymam zamówioną lodówkę, natychmiast Was o tym poinformuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bio Jaki koszt takiej lodówki? To się opłaca? Za 2200zł masz nową, dedykowaną lodówkę kompresorową z BT i aplikacją, (Yolco KL50)  a tu dostaniesz przerobioną domową zamrażarkę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.