Jump to content
crategus

Czekoladka - Burstner Trecento 460TS

Recommended Posts

kit

Jak jest wszystko git to zostawił bym ta robote do lata ... słoneczko przygrzeje i będzie łatwiej a przede wszystkim bezpieczniej dla okna ;)

jacek00
Godzinę temu, kit napisał:

Jak jest wszystko git to zostawił bym ta robote do lata ... słoneczko przygrzeje i będzie łatwiej a przede wszystkim bezpieczniej dla okna ;)

Oczywiście, że lepiej poczekać. Raz że pogoda pewniejsza, dwa że cieplej więc i lepsze warunki do nakładania butylu

crategus
4 godziny temu, marek230482 napisał:

Widzę, że masz kominek "taki szary". Od czego to? Ja mam taki zamontowany do okapu (którego teraz nie mam). W szafce po prostu mam drugi koniec rury. Ku mojemu zdziwieniu jak pada deszcz to po wewnętrznej ściance rury kapie mi woda (troszeczkę, nie zawsze). Pierwotnie myślałem, że właśnie coś jest nieszczelne. Ale wymieniłem już całe uszczelnienie, obejrzałem z każdej strony i wszystko jest szczelne. Jedyna teoria to taka, że po prostu zawiewa deszczem (zacina) do środka. Też tak masz?

Ten koło anteny to odprowadzenie spalin z piecyka. Ten drugi to faktycznie wylot z okapu (obok jest jeszcze kratka wentylacyjna z szafek nad kuchnia). Nic mi tam, na szczęście, nie leci. A od czasu zakupu deszcze, takie wraz ze zmagającym wiatrem, już się zdarzały. Zajrzę jednak do samego okapu, trochę tam rdzy chyba było :) może to od tego.

marek230482

Ja piec mam na bok. A do okapu właśnie taki jak ten. I zachodzę w głowę czemu mi tam od środka pokapuje skoro to dedykowany kominek do karawaningu.

Bez tytułu.png

crategus

No to ten u mnie akurat odprowadza spaliny z trumy.

crategus

Aż sprawdziłem dokładniej. Nie mówiąc nawet o dachu - to u mnie rura doprowadzająca do tego kominka jest jak nowa, zero choćby zacieków. Ta od okapu ma śruby na opaskach skorodowane, ale sama tez nie nosi śladów wilgoci. Z drugiej strony patrząc na budowę tego kominka to aż ciężko zakładać, ze tam nic nigdy nie „zatnie”... Nie budzi mojego zaufania :)

crategus

Alternatywne przyłącze sklecone. Z tego co było pod ręka ale solidnie ;)

24CE6327-5B99-460D-B237-0B0C16E7115D.jpeg

8645BD66-A010-4FC3-B169-65AA8FC1B95D.jpeg

Tomii
W dniu 29.03.2020 o 12:24, crategus napisał:

Szukałem ale nie znalazłem. Jest masę tematów o wymianie okien dachowych czy ich uszczelnienia, nikt jednak nie wspominal jak sobie poradzić z ‚odklejeniem’ okna...

U mnie nic nie cieknie, jednak stwierdziłem, ze warto by było wymienic uszczelnienie.

Poczekaj do maja. Jak przyjdzie ciepły dzień, i słońce nagrzeje dach to delikatnie szpachelką, powoli wciskasz szpachelkę i zaraz w miejscu gdzie już wyciołeś wstawiasz klin. Na filmie nie robiłem tego zbyt delikatnie bo zdecydowałem się na wymianę ramy na nową. 
Popatrz tu:

I robiłem film z wyjęcia Heki:

Malinki
11 godzin temu, crategus napisał:

Alternatywne przyłącze sklecone

Alternatywne czyli inne a ja tu widzę polski standard. Jak chcesz mieć alternatywę to musisz mieć przejściówki między Eurpa = Polska czyli trzy bolce okrągłe (16A) a zwykła.

Sorry za brak precyzyjnych oznaczeń mufek ale na co dzień się tym nie posługuję. Reasumując nawet w Polsce bywają skrzynki z przyłączeniami na mufy 16A.

crategus
3 godziny temu, Malinki napisał:

Alternatywne czyli inne a ja tu widzę polski standard. Jak chcesz mieć alternatywę to musisz mieć przejściówki między Eurpa = Polska czyli trzy bolce okrągłe (16A) a zwykła.

Sorry za brak precyzyjnych oznaczeń mufek ale na co dzień się tym nie posługuję. Reasumując nawet w Polsce bywają skrzynki z przyłączeniami na mufy 16A.

Wszystko mam - kilka opcji polaczen. Ten jest właśnie alternatywny, pod konkretne warunki - przedłużacz Outwella - gdyby wtyk na polu był normalny, to tym czyms podłączę sobie Outwella z przyczepa. To ma tylko z 2m, nie będzie służyć do bezpośredniego podpięcia do skrzynki.

10 godzin temu, Tomii napisał:

Poczekaj do maja. Jak przyjdzie ciepły dzień, i słońce nagrzeje dach to delikatnie szpachelką, powoli wciskasz szpachelkę i zaraz w miejscu gdzie już wyciołeś wstawiasz klin. Na filmie nie robiłem tego zbyt delikatnie bo zdecydowałem się na wymianę ramy na nową. 
Popatrz tu:

I robiłem film z wyjęcia Heki:

Ooo... to to właśnie, super. Akurat wczoraj przeglądałem Twoje filmiki, ale do tych jeszcze nie dotarłem. Serdeczne dzięki! No to czekam na słoneczko :)