Jump to content
FilipS

Kemping na Roztoczu w marcu

Recommended Posts

FilipS

Drodzy,

Piszę z pytaniem, czy orientujecie się, czy jakiś kemping na Roztoczu, najlepiej w okolicach Zwierzyńca, jest otwarty już w marcu?

Interesuje mnie druga połowa miesiąca. Szukałem, ale nic otwartego nie widzę - źle szukam, czy to kempingowo martwy rejon o tej porze roku? + Jest kilka miejsc, które opisane są jako kemping, ale nie można się rozbić... te są otwarte.

Pozdrawiam Was serdecznie!

Cathay

Duet w Zamościu jest czynny. Znaczy powinien być czynny.

FilipS
W dniu 22.02.2020 o 18:50, Cathay napisał:

Duet w Zamościu jest czynny. Znaczy powinien być czynny.

Dzięki! A wiadomo jak z sanitariatami się ma sprawa? Znalazłem kilka opinii, nie najlepszych, ale zero zdjęć. Tak samo brak cennika, ale to już chyba trzeba będzie telefonicznie...

bleifuss

Dołączę się do pytania. Chciałbym jakiś kemping w okolicach Zwierzyńca. Coś? Ktoś?

pawel1966
23 godziny temu, bleifuss napisał:

Dołączę się do pytania. Chciałbym jakiś kemping w okolicach Zwierzyńca. Coś? Ktoś?

Masz camping Echo w samym Zwierzyńcu, poza tym pola namiotowe z podstawową infrastrukturą np., w majdanie Sopockim, i chyba to samo w Krasnobrodzie. Camping Susiec też powinien już działać - ale jak byliśmy tam dwa tygodnie temu to jeszcze było wszystko zamknięte a na budynku sanitariatów wymieniali dach...więc nie wiem. Najlepiej zadzwoń czy będą działać. No i...to chyba wszystko.

I jeszcze jedna informacja - drogi wojewódzkie są w tragicznym stanie, szczególnie w okolicach Józefowa. Dzwoniłem nawet do rejonu dróg i odpowiedzieli mi,że dostali kasę i remonty będą teraz prawie na wszystkich drogach, które im podlegają. Trzeba  więc w tym roku ( a może i dłużej) liczyć się z utrudnieniami.Droga, któą zwykle jeździliśmuy od A4 , czyli Sieniawa - Tarnogród- Biłgoraj jest w przebudowie i co kawałek  jest ruch wahadłowy. Próbowałem to objechać jadąc z Tarnogrodu na  Cieszanów, ale od Łukowej do Józefowa droga jest w stanie krytycznym więc  wpakowałem się w jeszcze większe dziury. Miejmy nadzieję, ze to w tym roku wszystko naprawią, bo jak kocham Roztocze, to na razie jazdę w tamte rejony z nową cepką odpuszczam:) boję się, że się od razu rozleci

Artur1983Jed
W dniu 24.05.2021 o 22:56, pawel1966 napisał:

Masz camping Echo w samym Zwierzyńcu, poza tym pola namiotowe z podstawową infrastrukturą np., w majdanie Sopockim, i chyba to samo w Krasnobrodzie. Camping Susiec też powinien już działać - ale jak byliśmy tam dwa tygodnie temu to jeszcze było wszystko zamknięte a na budynku sanitariatów wymieniali dach...więc nie wiem. Najlepiej zadzwoń czy będą działać. No i...to chyba wszystko.

I jeszcze jedna informacja - drogi wojewódzkie są w tragicznym stanie, szczególnie w okolicach Józefowa. Dzwoniłem nawet do rejonu dróg i odpowiedzieli mi,że dostali kasę i remonty będą teraz prawie na wszystkich drogach, które im podlegają. Trzeba  więc w tym roku ( a może i dłużej) liczyć się z utrudnieniami.Droga, któą zwykle jeździliśmuy od A4 , czyli Sieniawa - Tarnogród- Biłgoraj jest w przebudowie i co kawałek  jest ruch wahadłowy. Próbowałem to objechać jadąc z Tarnogrodu na  Cieszanów, ale od Łukowej do Józefowa droga jest w stanie krytycznym więc  wpakowałem się w jeszcze większe dziury. Miejmy nadzieję, ze to w tym roku wszystko naprawią, bo jak kocham Roztocze, to na razie jazdę w tamte rejony z nową cepką odpuszczam:) boję się, że się od razu rozleci

Droga od Łukowej do Józefowa jest własnie w remoncie, który myślę, że w ciągu 2 tyg bedzie zakończony. Przejezdza tamtendy etap królewski Tour de Pologne  w sierpniu. Także starają się? 

Jadąc od A4 z Przeworska trzeba skręcić za Majdanem Sieniawskim w lesie w prawo w kierunku Różańca. Potem pPotd Obszą w lewo w kierunku Zamościa. Od tego zjazdu, poprzez Łukową do Józefowa droga będzie w 80-90% nowa. Gorzej jest od Józefowa do Zwierzyńca, ale to ok 10 - 15km przez Roztoczański Park Narodowy. Więc niedaleko. Zaś w stronę Zamościa też będzie ok 15km słabszej drogi (może nie tragicznej) do miejscowości Kaczórki. Potem do samego Zamościa jest nowa nawierzchnia. A propo tego miejsca to blisko, tzn w miejscowości Bondyrz jest Chata Rybaka. Warto zajechać na roztoczańskiego pstrąga! Rewelacja!?

Zapraszamy na piękne i czyste Roztocze!

Commander

Roztocze i mnie urzekło. Śliczny region. Jeśli chodzi o Bondyrz, to my pękaliśmy w szwach w restauracji Kalinka. Również polecam to miejsce, choć o takowe w porze obiadu ciężko...

pawel1966
W dniu 2.06.2021 o 23:05, Artur1983Jed napisał:

Droga od Łukowej do Józefowa jest własnie w remoncie, który myślę, że w ciągu 2 tyg bedzie zakończony.

Super wieści - ale czy faktycznie tak szybko i idzie???chyba ż tylko leją nowy asfalt...:)

W dniu 2.06.2021 o 23:05, Artur1983Jed napisał:

Zapraszamy na piękne i czyste Roztocze!

Dziękujemy!  ja na Roztoczu w tym roku byłem już chyba 4 razy:) Ale skoro piszesz, że naprawiają drogi to myslę, że znów w najbliższym czasie siętam wyrwiemy.

BTW. Jesli chodzi o drogi -  to skoro jesteś z Zamościa i bywasz w Józefowie,  to daj znać czy faktycznie wyremontują ten kawałek od Łukowej do Józefowa. - tamtędy w sumie najłatwiej nam dojechać do Majdanu Kasztelańskiego jeśli zjeżdżamy z autostrady na Przeworsk Remontują tez drogę w okolicach Tarnogrodu na południe i północ od niego a tamtędy też jeździmy od A4 przez Sieniawę, Tarnogród, Aleksandrów i dalej do Józefowa ale to już grubsza robota więc w tym roku chyba nie skończą.

No a  jeśli jedziemy do Suśca to już lepiej jechać od A4  z Jarosławia na Cieszanów, i Susiec.

Czekamy na dobre wieści  :)

Artur1983Jed
5 godzin temu, pawel1966 napisał:

Super wieści - ale czy faktycznie tak szybko i idzie???chyba ż tylko leją nowy asfalt...:)

Jest to tylko nowa nawierzchnia, 2 albo 3 warstwy plus jakaś mata pomiędzy. Nie jest to generalny remont. Ostatnio jechaliśmy w Bieszczady z cepką to jedzie się przyjemnie. Pomijając niektóre odcinki. Do A4 oczywiscie bo za Przeworskiem to słabo strasznie. 

BTW. Jesli chodzi o drogi -  to skoro jesteś z Zamościa i bywasz w Józefowie,  to daj znać czy faktycznie wyremontują ten kawałek od Łukowej do Józefowa. - tamtędy w sumie najłatwiej nam dojechać do Majdanu Kasztelańskiego jeśli zjeżdżamy z autostrady na Przeworsk Remontują tez drogę w okolicach Tarnogrodu na południe i północ od niego a tamtędy też jeździmy od A4 przez Sieniawę, Tarnogród, Aleksandrów i dalej do Józefowa ale to już grubsza robota więc w tym roku chyba nie skończą.

Bardzo często jeżdżę służbowo do Małopolski i zawsze tamtędy jadę do A4. Nawet pomimo dziur ta leśna droga ma swój klimat. Teraz będzie lepiej. Obserwuję postępy robót i trzymam rękę na pulsie:D Po drodze mijamy miejscowość Kozaki, ukryta w lesie po lewej. Spora rodzinna firma pszczelarska. Miód Kozacki. Mają tam swój sklepik ze specjałami od roztoczańskich pszczół. 

Tamtędy ominie się też częściowo wlasnie przebudowę drogi 835 Sieniawa - Tarnogród. Przebudowa generalna, także potrwa...

No a  jeśli jedziemy do Suśca to już lepiej jechać od A4  z Jarosławia na Cieszanów, i Susiec.

Czekamy na dobre wieści  :)

Zgadza się. Choć droga za Jarosławiem pozostawia też wiele do życzenia... Za Cieszanowem zjeżdzamy w lewo i przez Hutę Różaniecką do Suśca (wspaniała Puszcza Solska). Obowiązkowo zajechać na "Szumy"?

I zabrać rowery! Bo jest gdzie się "dotlenić"! ?

pawel1966
4 godziny temu, Artur1983Jed napisał:

Obowiązkowo zajechać na "Szumy"?

Zajeżdżamy wszędzie gdzie się  tylko da:):)...przez Roztocze przejechaliśmy na rowerach już wzdłuż i wszerz.

20200904_161506.jpg

20200906_095745.jpg

20200905_160634.jpg

20200503_144305.jpg

20200614_113758.jpg

Artur1983Jed

No i to rozumiem!??

Commander

Paweł daj namiary na te pierogi....

Artur1983Jed

Pozwolę się wtrącić?

Poniżej masz koordynaty. Miejsce nazywa się Wiejskie Specjały, miejscowość to zagubiona gdzieś w lasach Stara Huta. Do 10km od Józefowa. Ciekawa historia okolic tej miejscowości (kopalnie, nieczynne szyby, huta itd), w necie do sprawdzenia?

Screenshot_20210610-202007_Maps.thumb.jpg.13b1565eff4f9447c42957557e23bb6e.jpg

Commander

Bardzo dziękuję. Pojedziemy na pewno.

pawel1966
Godzinę temu, Commander napisał:

Bardzo dziękuję. Pojedziemy na pewno.

Tak, to Stara Huta. My dojeżdżaliśmy tam na rowerach z wnukami z naszej ulubionej Droździelówki w Majdanie Kasztelańskim przez las... Pomiędzy Potokiem Senderki ( tam są te wspomniane sztolnie) a Starą Hutą jest jedna niezła górka - ale da się przejechać.Nie rozpracowałem jeszcze niestety, jak dojechać lasami  przez kolejny roztoczański garb ze Starej Huty do Bondyrza lub Guciowa, żeby nie jechać szosą ( Jechaliśmy szosą z Bondyrza do majdanu kasztelańskiego  ale to trochę niebezpieczne z dziećmi)..Może kolega z Zamościa będzie wiedział gdzie jest jakiś przesmyk? A ostatnie dwie  fotki to nasza miejscówka - Agroturystyka Droździelówka...zaprasza spokojnych ludzi  ceniących sobie spokój i ciszę...My byliśmy tam nawet tuż po nowym roku kamperkiem ( ostatnia fotka) . Ale to idealne miejsce również na wakacje. Pani właścicielka wyprowadziła nawet gniazda 230 V i wodę...żeby było łatowej nam się podpinać gdy tam przyjeżdżamy...To niesmowite miejsca na ziemi. tuż obok, dosłownie za płotem jest rozlewisko rzeki szum i stamtąd własnie wyruszamy na rowerowe wyprawy po okolicy. Wszędzie są ścieżki, bardzo łatwo jest wybrać się na spływ kajakowy Tanwią lub Wieprzem. W okolicy jest  kilka zalewów, gdzie są plazę i kąpieliska oraz bardziej "rozrywkowe" miejsca jesli ktoś to lubi i dzieci nie dają spokoju...:)

20200614_102332.jpg

20200614_112004.jpg

20200614_115359.jpg

20200614_120420.jpg

20200611_171218.jpg

20200612_172847.jpg

20210103_090452.jpg

Edited by pawel1966 (see edit history)