Skocz do zawartości

Ubezpieczenie OC przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory OC wykupywałem w PZU. Na początku było to 30 zł za rok, później stopniowo stawka po trochu rosła.

Za ostatni okres 2019/20 (do marca) płaciłem już 63 zł (z NNW) i był to wzrost ceny niepokojący, w stosunku do stawki rok wcześniej płaconej.

Dzisiaj dostałem meila, w którym PZU proponuje mi nowe stawki OC: 100 zł (w tym NNW) - czyli o 37 zł lub ponad 50% drożej (zgroza) lub 125 zł z ubezpieczeniem zniżki.

Jaja sobie robią. Przyczepy przecież szkód nie robią, więc i wydatków z tego tytułu ubezpieczyciel nie ma.

ZDZIERCY.

Ruszam na miasto w poszukiwaniu tańszego ubezpieczyciela.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

13 minut temu, powolniak napisał:

Do tej pory OC wykupywałem w PZU. Na początku było to 30 zł za rok, później stopniowo stawka po trochu rosła.

Za ostatni okres 2019/20 (do marca) płaciłem już 63 zł (z NNW) i był to wzrost ceny niepokojący, w stosunku do stawki rok wcześniej płaconej.

Dzisiaj dostałem meila, w którym PZU proponuje mi nowe stawki OC: 100 zł (w tym NNW) - czyli o 37 zł lub ponad 50% drożej (zgroza) lub 125 zł z ubezpieczeniem zniżki.

Jaja sobie robią. Przyczepy przecież szkód nie robią, więc i wydatków z tego tytułu ubezpieczyciel nie ma.

ZDZIERCY.

Ruszam na miasto w poszukiwaniu tańszego ubezpieczyciela.

 

napisz do @maarec taniej nie znajdziesz :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, powolniak napisał:

Do tej pory OC wykupywałem w PZU. Na początku było to 30 zł za rok, później stopniowo stawka po trochu rosła.

Za ostatni okres 2019/20 (do marca) płaciłem już 63 zł (z NNW) i był to wzrost ceny niepokojący, w stosunku do stawki rok wcześniej płaconej.

Dzisiaj dostałem meila, w którym PZU proponuje mi nowe stawki OC: 100 zł (w tym NNW) - czyli o 37 zł lub ponad 50% drożej (zgroza) lub 125 zł z ubezpieczeniem zniżki.

Jaja sobie robią. Przyczepy przecież szkód nie robią, więc i wydatków z tego tytułu ubezpieczyciel nie ma.

ZDZIERCY.

Ruszam na miasto w poszukiwaniu tańszego ubezpieczyciela.

 

zgadza się,  OC na przyczepę często przekracza już 100zł, ja tam dalej znajduję za 40zł, jeżeli dane pasują. Jedyny minus jest taki, że większość klientów płaci u mnie ponad 100zł :) dzwoniąc po samo OC na budkę... bo wychodzą z assistancem.  

zapraszam. 666988999

 

17 minut temu, Suzu4x4 napisał:

napisz do @maarec taniej nie znajdziesz :]

dobrze kombinujesz, konto do przelania prowizji znam :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj miałem tel. z PZU odnośnie tego, że kończy mi się w marcu ubezpieczenie obowiązkowe na przyczepę. 
Tak niemiła osoba, że powiedziałem, że sobie znajdę inną firmę. Dzwoni i nic tylko chce bym wyraził zgody marketingowe. Ja mówię, że nie wyrażam bo nie mam takiej ochoty a ona na to, że muszę. Szlag mnie trafił. Dzwoni do mnie sama i wymaga jakiejś zgody na reklamę. Mimo to mówię normalnie, że ubezpieczam przyczepkę obowiązkowo i jak chcą niech przyślą papier jak co roku a nie dzwonią. Do przysłania papieru na kolejny rok nie trzeba przecież żadnej telefonicznej zgody. Jakaś paranoja. Dopiero jak drugi raz powiedziałem wyraźnie, że nie wyrażam zgody na marketing i że znajdę sobie inną firmę to się rozłączyła. Widocznie moje nie wyrażenie zgody się nagrało. Jak znam życie to i tak przyślą papier jak będzie bliżej terminu bo przecież jeszcze umowy nie wypowiedziałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, leszek napisał:
Właśnie wczoraj miałem tel. z PZU odnośnie tego, że kończy mi się w marcu ubezpieczenie obowiązkowe na przyczepę. 
Tak niemiła osoba, że powiedziałem, że sobie znajdę inną firmę. Dzwoni i nic tylko chce bym wyraził zgody marketingowe. Ja mówię, że nie wyrażam bo nie mam takiej ochoty a ona na to, że muszę. Szlag mnie trafił. Dzwoni do mnie sama i wymaga jakiejś zgody na reklamę. Mimo to mówię normalnie, że ubezpieczam przyczepkę obowiązkowo i jak chcą niech przyślą papier jak co roku a nie dzwonią. Do przysłania papieru na kolejny rok nie trzeba przecież żadnej telefonicznej zgody. Jakaś paranoja. Dopiero jak drugi raz powiedziałem wyraźnie, że nie wyrażam zgody na marketing i że znajdę sobie inną firmę to się rozłączyła. Widocznie moje nie wyrażenie zgody się nagrało. Jak znam życie to i tak przyślą papier jak będzie bliżej terminu bo przecież jeszcze umowy nie wypowiedziałem.


Obstawiam, że to nie było PZU ... korporacje są grzeczne.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, witus napisał:

Obstawiam, że to nie było PZU ..

Może masz rację , ale przedstawiała się że z PZU . Dzwoniła na domowy to nr dzwoniącego mi się nie wyświetla , trzeba by u operatora . Dochodził nie będę bo to dla mnie błaha sprawa .  Jak papier do płacenia przyjdzie normalnie to znaczy że na coś mnie chciał ktoś naciągnąć . A jak nie przyjdzie to  coś znajdę , datę końca ubezpieczenia mam na oku by nie przegapić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszku - też dotychczas miałem PZU i jak przysłali nowe ubezpieczenie ok 100 za przyczepę zł to im pokazałem figę i w Warcie mam za 49 zł  Na dwóch samochodach i przyczepie zarobiłem ok. 250 zł ubezpieczając w Warcie.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo w piątek nie zdążyłem poszukać, ale w HDI oraz w Warcie oszacowali opłatę za polisę OC na moją przyczepę na 53 zł.

To już jest znacznie przyzwoitsza opłata (średnio 1 zł za dzień korzystania z przyczepy w roku) od idiotyzmu PZU. Ponieważ mam jeszcze 2 tygodnie czasu na wykupienie polisy, to poszukiwania będę kontynuował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, powolniak napisał:

Za dużo w piątek nie zdążyłem poszukać, ale w HDI oraz w Warcie oszacowali opłatę za polisę OC na moją przyczepę na 53 zł.

To już jest znacznie przyzwoitsza opłata (średnio 1 zł za dzień korzystania z przyczepy w roku) od idiotyzmu PZU. Ponieważ mam jeszcze 2 tygodnie czasu na wykupienie polisy, to poszukiwania będę kontynuował.

tylko nie marnuj na to czasu i paliwa, bo wyjdziesz do tyłu na kasie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz tak dalej, to przeniosę do Ciebie całą swoją dyszlową flotę :) 3 sztuki co 2 miesiące, z wypisywaniem polis się wściekniesz, ale nie powiem, na przyzwoity assistance na kempingówkę nie pożałuję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.