Skocz do zawartości

System ładowania akumulatora - zamiast paneli


bladys

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, bladys napisał:

Mam akumulator 105aH. Raczej z rzadka korzystamy na dzikusa (max 2-3 dni). Cepka wyposażona w lodówkę gaz, wodę ciepłą gaz, ogrzewanie gaz. Prąd potrzebny mi w zasadzie jedynie do pompy wody i światła (wszystko Led). Więc chciałem zrobić te Panele raczej "dla zajawki" niż z konieczności. 

pytanie czy musisz mieć koniecznie to ładowanie ?

ile przez te trzy dni oświetlenie i pompka wody pociągnie ci prądu ?

też chciałem kombinować z solarami czy ładowaniem  (bo wszyscy mają) i powiem ci że przez trzy dni nigdy prądu mi nie zabrakło nawet jak non stop chodziło ogrzewanie z Trumavent.

do tego wjazd i wyjazd z posesji zawsze na mowerze, ładowanie telefonów i sporadycznie TV.

a aku mam w przyczepie 75Ah ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, chris_66 napisał:

Mam ten sam i działa dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie problemy rozwiązuje moduł z wiązka 13 pin  Qusar MP5 kupując haka zamontowalismy sobie go.  Jest przystosowany do pełnej wiazki 13 pin. Ma ladowanie aku i stały + oraz niezbędne zabezpieczenia o których wcześniej pisaliscie.  Technicy z Qusara mówili mi, że przewod w przyczepie do ładowania aku to min 2,5. U mnie wszystko pieknie działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc co proponujecie mi :D

MAm przyczepę i samochód z hakiem13pin i z emisją euro6 i wyłączającym się alternatorem w przypadku braku konieczności doładowywania akumulatora samochodu, a także akumulator który planowałem doładowywać z samochodu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, bladys napisał:

Po zakupie paneli fotowoltaicznych do przyczepy i przed zamontowaniem sprawdziłem wagę zestawu. Okazuje, się że każdy kg ma znaczenie więc zwróciłem panel.

Jeśli typowy panel jest za ciężki to daj elastyczne, są lekkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - nie rozumiem rezygnacji z paneli. Ja mam 160W panel elastyczny i cały zestaw razem z regulatorem i kablami waży o ile pamiętam 4,5 kg...

Albo nawet mniej...

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - nie rozumiem rezygnacji z paneli. Ja mam 160W panel elastyczny i cały zestaw razem z regulatorem i kablami waży o ile pamiętam 4,5 kg...
Albo nawet mniej...


Wolałbym akumulator zmniejszyć o połowę, niż rezygnować z paneli.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak potrzebuje na podróż, 2-3 dni i korzystać jedynie z jakiegoś światła to te panele są bez sensu. Może nie bez sensu, ale da się bez nich wytrzymać. 


Ja bym wrzucił żeby przestać myśleć o akumulatorze. Po co zastanawiać się w jakim jest stanie niech to robi słońce.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak każdy kg ważny w przyczepie to można akumulator wozić w aucie ładować go z gniazda zapalniczki podczas jazdy i podłączać do przyczepy przewodem który podczas jazdy jest w podłączany do gniazda haka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tak że jak mam podpiętą wtyczkę w gniazdo 13pin to korzystam z tego z auta, a jak nie mam podpiętej idzie 12V z akumulatora od movera. To wychodzi na to że mam dwa  


Miałeś rozterki na ostatnim filmie co dorzucić do przyczepy przed sezonem, wrzucaj solar :) też trzymasz przyczepę nie na swojej posesji więc taka ładowarka do aku movera to skarb.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, witus napisał:

 


Miałeś rozterki na ostatnim filmie co dorzucić do przyczepy przed sezonem, wrzucaj solar :) też trzymasz przyczepę nie na swojej posesji więc taka ładowarka do aku movera to skarb.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Solar od dawna chodzi mi po głowie, ale co sobie o tym pomyślę to stwierdzam że jest mi on zupełnie nie potrzebny. Nie latam na dzikusa, na podróż spokojnie wystarcza mi to co mam, nawet na Częstochowie dawało radę te 3 dni przebiedować bez prądu. A mam aku zaledwie 75Ah. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.