Skocz do zawartości

Prośba o wsparcie, przeciek w dachu jakie działania?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich, 

Stałem się szczęśliwym posiadaczem kampera, i nawet problem który chciałem z Wami skonsultować jakoś strasznie mi nie jest w stanie zepsuć humoru. 

Na podsufitce auta pojawił się wyciek. Najprawdopodobniej wyciek wynika z powodu urwanego mocowania relingu poprzecznego (szczegółowo widać to na załączonym zdjęciu). Ponadto najprawdopodobniej reling został uszkodzony przeze mnie w trakcie oglądania auta, zaczepiłem o niego oglądając dach. Był przymocowany na takie delikatne blachowkręty oryginalne, że aż dziwne że nikt tego wcześniej nie zrobił. Auto oglądałem w sobotę miało całkowicie suchą podsufitkę, wtedy zaczepiłem nogą, w poniedziałek gdy go pojechałem odbierać widoczne był ślad zacieku w centralnym miejscu, po tygodniu powiększył się i wygląda tak jak na zdjęciu. Sprzedający utrzymuje, że całą zimę auto przestało na świeżym powietrzu, nie mam podstaw żeby w to nie wierzyć, wygląd dachu też na to wskazuje. Jedynie wątpliwości budzi wygląd zacieków, ale z drugiej strony woda która była na dachu dokładnie tak wyglądała, była zielona i miała czarne kropki. Ślad jest centralnie pod relingiem, dach ma spad w kierunku w którym jest dalsza część wycieku, wydaje się, że dalej jest belka konstrukcyjna na której jak sądzę zatrzymało się płynięcie wody. kampera ogrzewam i wietrze, miejsce gdzie zakładam była przyczyna wycieku jest suchuteńkie, płyta stała się prosta. Natomiast delikatnie woda pojawia się w okolicy jak sądzę belki konstrukcyjnej, gdzie jak sądzę przepływ wody się zatrzymał, ale są to minimalne ilości. Nie wiem ile dostało się tam wody, ale jak sądzę więcej niż mnie, owo zdarzenie przypada na okres obfitych opadów, co więcej, auto postawiłem nieszczęśliwie, na podjeździe mam spadek, dach ma spadek do tyłu, ale ja postawiłem auto tyłem więc mniej więcej obydwa spadki sie zniwelowały i na dachu stała woda, oczywiście w miejscu gdzie jest owa dziura. Co więcej sądziłem, że powodem wycieku jest mocowanie anteny satelitarnej, więc jak ściągałem wodę mopem, to bardzo prawdopodobnie jeszcze mogłem ją tam wtłaczać. Gdy uszczelniałem i dociskałem reling z otworów na śruby wydostawała się woda na zewnątrz. 

Delikatne obawy budzi też skorodowanie na jednej ze śrub na której zamocowana jest płyta pod antenę, ale ona napewno nie spowodowała dużego wycieku była przykryta jeszcze jedną płytą, a ponadto jest na pewnej wysokości. nie mogła tam stać woda.

Liczyłem się z tego typu tematami kupując auto, w końcu jest to Fiat Ducato w zabudowie Burnster z 1996 rok. jestem w stanie podjąć odpowiednie działania:

- Nie robić nic podsufitka jest generalnie sucha, nic nie budzi wątpliwości, miejsce jest uszczelnione tymczasowo może lepiej to zostawić tylko porządnie uszczelnić, w miarę prosta sprawa żeby to zrobić, czyli wkleić reling na Sikaflex 221 i dookoła zalać Butylem tworząc uszczelkę. Nie robię tego na razie, bo być może lepiej gdy się zrobi naprawdę ciepło otworzyć to żeby woda miała jak wyparowąć, albo wstawić auto do garażu.

-Zdjąć podsufitkę w tym miejscu gdzie jest zaciek "wydaje" się to sprawa prosta nie trzeba będzie demontować mebli i ocenić straty, nie wiem na ile ciężko jest zdjąć ją?

- oddać auto do profesjonalnego warsztatu, znacie jakiś w Warszawie i okolicach który jest warty polecenia?

Z góry dzięki za pomoc, 

Kuba

 

 

 

20200214_154745.jpg

20200215_170104.jpg

20200216_182220.jpg

20200216_182230.jpg

20200216_182251.jpg

20200215_155707.jpg

20200215_155712.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie problem jest rozwojowy, szczególnie jak się ogląda to, co masz na dachu. Po prostu trudno będzie zlokalizować źródło przecieku. I nie jest tak, że powodem może być złe ustawienie kampera. Bez względu na to jak stoi, dach nie powinien przeciekać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złym prorokiem, ale obawiam się, że ten "zahaczony reling" był tylko gwoździem do trumny :(

 Te "kropki" to wypłukiwany grzyb, pleśń i pruchno. Tam musiało "dziać" się coś dużo wcześniej.  A jeżeli z sufitu "nagle" popłynęło, to woda mogła dawno pójść głębiej, nawet w ściany... :(

 Zdjęcie podsufitki oczywiście wykaże rozmiar strat, ale ja natychmiast podjąłbym rokowania ze sprzedającym co do zwrotu auta  lub BARDZO ZNACZĄCEJ obniżki ceny.  Niestety, widzę tu remont kapitalny, za spore pieniądze i długi czas. Chyba, że nie straszne Ci wożenie rodziny w zagrzybionym pudełku, z miliardem zarodników w powietrzu.

 Poza wszystkim, zajrzyj tam:

https://www.camperteam.pl/forum/index.php

 Cała masa niezwykle miłych - jak i tutaj - ludzi, wielu już przerabiało taki temat. Autko z zewnątrz idealne, po zdjęciu poszycia ścian - park jurajski ;)

 Miłego dnia !

Edytowane przez jarekvolvo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na zdjęcia to minimum remont całego dachu cię czeka

zrzucenie pokrycia i odbudowa konstrukcji wewnętrznej i poszycia

i oby na suficie się skończyło

chyba, że lubisz zarodniki pleśni i nie kochasz rodziny, to wtedy wysusz, od góry zapaćkaj czymkolwiek, podszykuj od środka i już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 20.02.2020 o 09:22, jarekvolvo napisał:

Poza wszystkim, zajrzyj tam:

https://www.camperteam.pl/forum/index.php

Niekoniecznie Jarku - tu też sporo info kolega znajdzie to chyba alkowa czy integra a nie puszka  wiec po prostu jak przyczepa :) 
Oczywiście looknięcie na CT nie zaszkodzi absolutnie :) 

W dniu 20.02.2020 o 10:24, chris_66 napisał:

patrząc na zdjęcia to minimum remont całego dachu cię czeka...........i oby na suficie się skończyło

Nie sposób nie potwierdzić - to nie jest mała dziurka i nie młoda

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem "Poza wszystkim"??;) - jako uzupełnienie.

Kolega odpisał mi, że oddaje auto do profesjonalnego warsztatu by ocenili uszkodzenia.. i tak trzymać.

Kłaniam się Smokowi, miłego życząc dnia !

Edytowane przez jarekvolvo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.