Skocz do zawartości

Przedłużenie markizy daszkiem


Koczaj

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

mam w swojej przyczepie markizę workowa Fiamma w rozmiarze 280x200 (chyba). W słoneczne dni jest ona niewystarczająca, aby osłonić nas przed słońcem. 
Wymyśliłem że do obecnie markizy zakupię  daszek i go dołączę. Będąc u p. Sebastiana po sprzęt kempingowy dowiedziałem się ze nie ma możliwości łatwego dołączenia daszku do markizy ponieważ kedra daszku jest większa niż otwór w markizie. 

 

Poniżej zamieszczam "wizualizację" pomysłu. 

image.png.6c3115a91f0fd549a84052e607b37a17.png

 Szara to markiza, a niebieski to dodatkowy daszek. 

np z Juli image.png.6bc46503832a260c08b3f2c73cdd144d.png


Załamanie daszku zrealizowałbym poprzez albo rurki (takie jak do daszku) wbite równolegle do podpór markizy, albo do rurek bocznych markizy przymocowałbym dodatkowe rurki przedłużające.

Czy macie jakiś pomysł jak by to można było połączyć ? 

Może jakaś przejściówka ? 

Albo inne rozwiązania mojego problemu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekzoo wiem, że są dedykowane  tyle ze długość 140cm jest za krótka i cena za wysoka. Daszek z Jula ma 2,5 x 2,5  co daje możliwość przedłużenia markizy o 1-1,5m i pozostała część na załamanie. Co jest optymalniejsze. 

@danielpoz dzięki, to daje nadzieję, że może jednak da się połączyć to bez zbędnego kombinowania  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalne rozwiązanie proponują handlowcy. Jest ono bardziej dostosowane do warunków rzeczywistych. Nie wiem czy liczyłeś ale przy rozłożeniu proponowanego zestawu zajmujesz (lub potrzebujesz) parcelę o wymiarach 7 x 7 m. Jak staniesz na dzikusa nie ma problemu ale kempingów z takimi parcelami to chyba nie ma? Można spotkać pola które sobie życzą dodatkową opłatę za rozłożenie przedsionaka/markizy o szerokości 3m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Malinki parcela 7x7 = 49m2 to chyba jedna z mniejszych jakie można spotkać. W 2019 byłem na 3 kempingach we Włoszech i 3 w Chorwacji Na wszystkich nich parcele miały min 60m2. Jeżdżę z ASCi card i tam można sprawdzić jakiej wielkości są. Na razie nie spotkałem mniejszych niż ok. 60m2. 

W Karpaczu jest camp66 na którym też byłem nie raz. Wielkość parceli ? 120m2 

image.thumb.png.b7c9e8d2b617ebd4e0fb263baffbb13a.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cathay  Dzięki wielkie za sprawdzenie. Niestety nie będzie to w takim razie takie proste. 

Muszę znaleźć jakieś rozwiązanie. 

Jakaś przejściówka? Może można by kupić kadrę rozmiar mniejszą (5mm) i ją doszyć  

Edytowane przez Koczaj (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kedry występują jako prosty wałek (chyba w tym przypadku) lub z wargą do której można doszyć materiał. Gama wymiarowa jest duża trzeba poszperać w technozbytach.

W typ przypadku można wysunąć wałek i włożyć o mniejszej średnicy. Jeśli nie dostaniesz wałka z tworzywa to na pewno można zakupić wałek gumowy używany na uszczelnienia typu Oring, dostępne w metrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrodził mi się jeszcze jedne pomysł, aby taki daszek zrobić samemu. Skoro miałbym kedrę przeszywać to równie dobrze mógłbym zakupić materiał i przeszyć cały daszek sam. 

Czy orientuje się ktoś z jakiego materiału robione są takie daszki, albo ścianki przeciwsłoneczne jak ta na obelinku 

image.png.b3e8aae6ad5ad74e4eb19ae4bc55f66d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Koczaj napisał:

Zrodził mi się jeszcze jedne pomysł, aby taki daszek zrobić samemu. Skoro miałbym kedrę przeszywać to równie dobrze mógłbym zakupić materiał i przeszyć cały daszek sam. 

Czy orientuje się ktoś z jakiego materiału robione są takie daszki, albo ścianki przeciwsłoneczne jak ta na obelinku 

image.png.b3e8aae6ad5ad74e4eb19ae4bc55f66d.png

 

siatka powlekana PVC

takiej cienkiej nie widziałem, ale można kupić takie siatki jak na siedziskach leżaków i krzesełek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koczaj napisał:

Zrodził mi się jeszcze jedne pomysł, aby taki daszek zrobić samemu. Skoro miałbym kedrę przeszywać to równie dobrze mógłbym zakupić materiał i przeszyć cały daszek sam. 

Czy orientuje się ktoś z jakiego materiału robione są takie daszki, albo ścianki przeciwsłoneczne jak ta na obelinku 

image.png.b3e8aae6ad5ad74e4eb19ae4bc55f66d.png

siatka mesh 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.