Jump to content
theedge7

Instalacja elektryczna w swift blakemere

Recommended Posts

theedge7

witam czy ktoś wie gdzie mogę się podłączyć do instalacji 12 v żeby podłączyć ledy i gniazdka usb i pod odkurzacz , nie mam w szafie magicznej ściany którą się odkręca i są kabelki, tylko w górnym prawym rogu szafy mam jakiś panel z włącznikami tz chyba zabezpieczenie jakiś urządzeń czy instalacji sam nie wiem , przyczepka niedawno kupiona i na wszystkich filmach w necie jest magiczna ścianka , a u mnie brak jakichkolwiek kabli pochowane wszystko proszę o pomoc nawet na emaila jeśli ktoś wie coś o owej przyczepce pozdrawiam

Edited by theedge7 (see edit history)

Magneto61

Witam serdecznie Szanownego Kolegą Anonima,

byłoby łatwiej gdybyśmy wiedzieli conieco więcej. Jest różnica między 1997 rocznikiem a 2008. Jednak "Angielka" to angielka. Może jakieś małe zdjątko z brakiem "magicznej" ściany? Może być nawet bez numerów rejestracyjnych i samochodu 😉.

theedge7

Ok podjadę dzisiaj  i cykne foty a przyczepa  2000 r z dwiema sypialniami pozdrawiam  Grzegorz 

theedge7

W litwach tych białych kable do tv

20200216_100753.jpg

20200216_100800.jpg

20200216_100807.jpg

theedge7

Jedna kostka z 12v ale nie wiem od czego

15818462492765659849340119719752.jpg

I puszka z kablami od tv i nie wiem czy nie tu 220v

15818463180913014187926436790090.jpg

I teraz moje pytanie podpiąć się pod tą kostkę niewiadomego pochodzenia czy pociągnąć kabel od aku i jakim przewodem go wyprowadzić 1,5 czy 2,5 chodzi z aku do kostki potem 0,75 wystarczy?

PolariS

Ja to chyba z samej ciekawości rozkminiłbym na Twoim miejscu co mam w przyczepie i do czego służą poszczególne urządzenia. 

Zdjęcia:

1 - Wzmacniacze antenowe  

2.  Sekcja 230V - Wyłącznik różnicowo -prądowy i wyłączniki nadmiarowo-prądowe

3. Tył skrzynki z akumulatorem i przyłączem 230V tył trumy + sterownik movera 

4. Tajemnicza kostka (a może warto po przewodzie pojechać i zobaczyć dokąd on idzie?)

5. Tyl panelu sterowniczego? + rozgałęźnik antenowy (ktoś miał dużo telewizorów w przyczepie ? )

Podłącz swoje urządzenia bezpośrednio pod akumulator przewodem 2.5mm2 z właściwym bezpiecznikiem przy akumulatorze. 

theedge7

W tej puszce z kablami antenowymi jest tez gniazdo z trzema Dziurami prawdopodobnie pod zasilenie  tv ciekawe czy na 12 czy 220 v bo nic na gniazdku nie pisze , trochę  poświęciłem  czasu  na rozbieranie  zakamarków  dzisiaj   powiem szczerze że to jedna z niewielu przyczep z ktorych oglądałem przed zakupem, ktora ma tak pokitraną instalację,  większość  przewodów  idzie w środku miedzy dachem a płytą, lub tak że nie ma  do nich dojścia,  z tą kostką  nie będę ryzykował podepnę się  pod aku  wyprowadzę nową by nie obciążać instalacji, znalazłem też  przewód 220 v  który idzie z tej skrzynki u góry, obetnę go  i wyprowadzę też na oświetlenie taśmy Led by działały zarówno  na 12 i 220v naraz ,tz jak będzie  podłączenie do prądu to  220v a jak nie to aku bo miałem już sytuację  jak pojechałem pod namiot że Pani która była kompetentna  zawineła się do domu wcześniej ,i do prądu miałem  dostęp dopiero dnia następnego od 9 rano , także chcę moją budkę przygotować na każdą ewentualność, w tym już  pewnie nie dam rady ale w przyszłym roku i panel dam do założenia,  bo w tym jeszcze aku muszę kupić bo tego co mam mój prostownik nie toleruje,  nie wiem czemu niby aku PB 85 ah a prostownik zabezpieczenie 15 a wywala bezpiecznik, aku Anglik leisure muszę od kogoś miernik naładowania pożyczyć,bo mam drugi 100 ah i ładuje bez problemu  ale  jest duży i  chyba mi nie  wejdzie jeszcze biegunowość  ma inaczej niż w tym angliku pozdrawiam 

Dzięki  za zainteresowanie i pomoc chociaż wiem  do czego służy ten panel z antenką  pozdrawiam