Skocz do zawartości

[Dowód rej.] Przyczepa Camping SAM - dokument znalazłem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, cześć.

Na wstępie od razu mówię, że nie wiem czy w dobrym miejscu zakładam temat - jeżeli nie tutaj, to proszę o przeniesienie we właściwe miejsce

Sprzątając część mieszkania po rodzicach, znalazłem wydany na ś.p. Tatę DR na przyczepę Campingową SAM. Pamiętam że tata miał kiedyś "zapiekankę", którą wykorzystywał jak to kiedyś wielu - do handlu.

Sprawdziłem na "historiapojazdu.gov.pl" - przyczepa ma status zarejestrowanej, bez informacji o przeglądzie, bez informacji o aktualnej polisie OC.
Ale nie zgadza mi się jedno - przyczepa w DR jest Camping, a w raporcie ciężarowa, skrzynia.

Screen raportu jest tutaj:

233134735_przyczepasam.thumb.png.711e906930f626141b78c68fa630feff.png

DR wygląda tak:
IMG_20200215_142531506.thumb.jpg.a20b4c860f76bed8cc2b14e07dbbf46c.jpg

IMG_20200215_142545699.thumb.jpg.63bb2eb6b97916a592656d7dd1d89c36.jpg
Żona mi mówi - nie kombinuj, mało mamy "problemów", potrzebujesz jeszcze skarbówki czy nie wiadomo jeszcze kogo?
A ja mam pytanie:
- może Ktoś z Was wie co to były za przyczepki z początkiem VIN'u "WSA-XXX-XX"?

I jeszcze jedno - są jakieś szanse, bez "uwalenia się", na ew. ufizycznienie przyczepki, czy tylko papierek mam i nic wiecej? Jak w takim przypadku ew wygląda sprawa z OC? - nie wiem jak długo nie było to płacone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, MaciekR4 napisał:

przyczepa w DR jest Camping, a w raporcie ciężarowa, skrzynia.

wg mnie istotny jest DR - jeśli ktoś to tak zarejestrował  to tak żyje do śmierci technicznej lub dokonania zmiany przeznaczenia pojazdu
przeglądom nie podlega bo masz bezterminowo

 

1 godzinę temu, MaciekR4 napisał:

Jak w takim przypadku ew wygląda sprawa z OC? - nie wiem jak długo nie było to płacone...

Zmartwię Cie - o ile przyczepa nie została wyrejestrowana a raczej nie została bo widnieje w rejestrze -  OC powinno być płacone i smród z tego może być  bo OC jest prawnie wymagane

 

1 godzinę temu, MaciekR4 napisał:

co to były za przyczepki z początkiem VIN'u "WSA-XXX-XX"?

przypuszczam że własnie SAMoróby :) 

1 godzinę temu, MaciekR4 napisał:

są jakieś szanse, bez "uwalenia się", na ew. ufizycznienie przyczepki, czy tylko papierek mam i nic wiecej?

w myśl pokazanego dokumentu - przyczepa może wyjechać na drogę publiczna  - problemem jest to ze nie posiada OC

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz 2 wyjścia
1 / Siedzieć cicho choć jeśli jesteś spadkobiercą to Cie nie chroni przed odpowiedzialnością związana z oc
2/ Spróbować gadać z WK o wyrejestrowanie i udawać głupa ze nie wiesz co Tata z nią zrobił
ale to tez może spowodować skutki jw

Jak sie nie obrócisz to d... z tyłu

A blachy są na tą bude ?



Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedawnienie - uwazam do sprawdzenia

Podklejanie - pomijam legalność i ocenę tego procederu ale nawet w czasach tego DR na SAMa robiło się szkic i opis - póki nic sie nie stanie na drodze taki podklejony SAM będzie jeździł i zapewne nic nie wypłynie.
Jeśli będzie bum można mieć kratki w oknach



Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, chciałbym mieć spokój z tym tematem.

Z "budy" mam aż DR, ani blach ani samej budy nie ma i nie mam na dobrą sprawę kogo zapytać co to mogła być za buda, czy moje ew. wspomnienia są trafne - Niewiadówka, bo innej przyczepy nie pamiętam żeby tata kiedykolwiek miał.

Wyrejestrowanie nie jest takie proste - kilka lat temu potrzebne było aktualne OC żeby wyrejestrować legalnie zezłomowany samochód, z przyczepą sądzę jest identycznie nawet jeżeli nie jest zezłomowana z papierami potwierdzającymi złomowanie. A pójście do WK, kto wie czy zaraz po tym nie dostanę pisma właśnie z UFG, że nie ma zapłaconego OC za daną przyczepę.

 

Podklejanie - chodzi mi po głowie, ale jest tak "mocnym postanowieniem" jak trwałość pisania palcem po wodzie, z tym że właśnie - w DR jedno, w informacji CEP'u co innego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze po prostu Tata mial podwozie i na to wrzucil zapiekankę robili tak ludzie i to był SAM albo klecił z 2 zapiekanek

WSA-XXXX wydział spraw administracyjnych ??? nie pamiętam jak sie zwała komunikacja w czasach historycznych choć z nich pochodzę :)

Przypuszczam ze ten szkic i opis SAM to raczej myszy zjadły w przepastnych archiwach wk niż kto do cepiku zeskanował :)
Ale absolutnie nie namawiam bo droga nielegalna i ryzykowna.

Sytuacja nieciekawa sprawdź czy podlega to przedawnieniu i po ilu latach



Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie wiesz czy ojciec nie sprzedał bez dokumentów bo nie znalazł ich.

 

Po drugie fizycznie nie masz pojazdu.

 

Ja bym tego nie ruszał, bo jak ruszysz w WK

To przy wyrejestrowaniu pojazdu organ właściwy w sprawach rejestracji pojazdów jest zatem obowiązany do przeprowadzenia kontroli spełnienia obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych – nieokazanie polisy OC skutkuje powiadomieniem UFG o nieprzedłożeniu dokumentu. Próba wyrejestrowania pojazdu bez ważnej polisy kończy się więc zawsze zawiadomieniem UFG i otrzymaniem od tego podmiotu wezwania do zapłaty.

Więc kara będzie

Przyczepa ma 36lat za 4 lata zgodnie z obowiązującymi przepisami będzie pojazdem zabytkowym. pojazd zabytkowy (w rozumieniu przepisów ustawy - Prawo o ruchu drogowym), pojazdów mającym co najmniej 40 lat nie musi posiadać oc. Kara za oc obejmuje tylko rok w którym dokonano kontroli.

 

Reasumując jeżeli będziesz temat zdążył to kara będzie. 870pln na dzien dzisiejszy. Jeżeli poczekasz Jeszce w sumie 5 lat to nie będzie obowiązku ubezpieczenia OC.

 

Po nałożeniu kary (tj. po otrzymaniu wezwania do zapłaty) można dążyć do umorzenia nałożonej kary w całości lub części albo do ulgi w spłacie (odroczenia spłaty, rozłożenia jej na raty). Taka możliwość istnieje w uzasadnionych przypadkach, które mają miejsce przede wszystkim przy „wyjątkowo trudnej sytuacji materialnej i majątkowej zobowiązanego”, trudnej sytuacji życiowej .

 

Zapytaj kol.@maarec coś podpowie.

 

 

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit. Fizycznie pojazdu niema. Znalazłeś jakiś tam dokument. Pytanie czy w masie spadkowej zgłoszona. Jeżeli nie to według mnie dobrze. A jak temat będziesz drążył to ruszysz machinę.

Kara 870pln to nie majątek jak by doszli. Ale według mnie jeżeli nie doszli do tej pory, to są szanse że nie dojdą. Choć mają lepsze wyniki w kontroli jak kiedyś. Za 5 lat będziesz spał spokojnie

Według mnie ale mogę się mylić.

 

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem przez to, że kara za oc może być tylko i wyłącznie w roku kontroli to ubezpieczajac pojazd 1 stycznia pojazd bez ważnego oc można uniknąć kary, ale tylko to doniesienia prasowe.
Taką luka w prawie.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.