Skocz do zawartości

NOWY AGREGAT lodówki absorbcyjnej kempingowej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam znalazlem na znanym portalu aukcyjnym taka o to oferte https://www.olx.pl/oferta/nowy-agregat-lodowki-absorbcyjnej-kempingowej-samochodowej-turystyczne-CID628-IDCnrdk.html#75e4120268 czy warto sie tym zainteresowac nie mam wymagan co do zasilania warto tym sie zainteresowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, akserwis napisał:

nie mam wymagan co do zasilania warto tym sie zainteresowac ?

Jak to rozumieć  o co Ci chodzi z brakiem wymagań co do zasilania ?
Nie wiem co to warta ale gościa widzę już od dłuższego czasu na olx najpierw był tylko z oferta czynnika teraz widzę chyba że wziął się za lodówki i agregaty do nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ze nie napisalem dokladnie niestety nie znam marki tej lodowki brak tabliczki znamionowej, lodowka ma zasilanie gazowe ,12v oraz 230 , ale nie potrzebuje instalacji na 12 v oraz gazowej. Jezdze zawsze w mniejsca gdzie mam dostep do normalnego  zasilania 230 v , kolego chris nie reklamuje a jedynie wskazalem element z zapytaniem czy to sie nada do lodowki w knausie.a ze nierozpisuje sie po forum nie znaczy ze nie  bywam i nie czytam , nie nabijam postow bo nie mam takiej potrzeby jak co niekturzy , pozdrawiam DAWNEGO  kolege smok wawelski forumowicz SGA   tak wyglada ta  lodowka zdjecie zaciagniete z neta odpowiadajace mojej przyczepy

SV301122.JPG

Edytowane przez akserwis (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozdrowienia i lusterczko w Twoja stronę - tak mi coś nos podpowiadał ze się znamy  :)  a czemu DAWNEGO ? czyżbym Ci tam na odcisk nadepnął - no było różnie na SGA fakt  nie zaprzeczę ale było minęło nawet z supermodem już fajke pokoju wypaliliśmy  - wiesz zapewne którym  :) 

Jeśli masz zawsze 230v  a 12v i gaz ci niepotrzebny -  to olej po prostu temat lodówki kempingowej - kup za 500-600 złotych sprężarkowa domowa  podblatowa lodówke z 80 parę litrów i wywal szuflade wstaw normalna lodówke w ten klocek  i będziesz pan zadowolony :)  tak właśnie zrobię u mnie w puszce choć 230v będzie z solara, aku i przetwornicy bo trochę dzikuje a jak się bardzo przywiązałeś do szuflady to kup mniejsza  też są i 40 i 60 litrów ale ja szedłbym w taka jak pod blat szafek kuchennych w chałupie - mój typ to https://www.euro.com.pl/lodowki/ravanson-lkk88s.bhtml a w drugiej kolejności https://www.euro.com.pl/lodowki/ravanson-lkk-90-s.bhtml

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie zastanawialem nad  zwykla lodoweczka  agregatowa , z tym ze szafeczki wneki to akurat jak wiadomo potrzebne mniejsca w malym pomieszczeniu dla 2- 3 osob + pies ,no nie powiem $ tez sie liczy, w mniejsce plyty gazowej jest wstawiona kuchnia indukcyjna 2 palnikowa obecnie jestem w trakcie przebudowy ogrzewania na folie grzewcza uv , dzieki za utwierdzenie mnie w temacie kierunku poszukiwania , pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że kasa też sie liczy wiadomo jak z miejscem w małej budzie - miałem taka - ale ten agregat to 300 zeta  50zł dokładasz i masz taka sama 50L lodówke z 2 letnia gwarancją i duzo lepszym chłodzeniem - a z tego że interesujesz sie agregatem wnioskuje że obecna albo zdechła albo ledwie dycha

Po taniości kupisz w komisie 50L za 150-200 a 80L za 350-400 tyle ze to chyba nie ma sensu przy tym poziomie cen wolałbym zacisnac pasa i nówke ale to Twój portfel i Twoja decyzja - moja tylko rada :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



sorry ze nie napisalem dokladnie niestety nie znam marki tej lodowki brak tabliczki znamionowej, lodowka ma zasilanie gazowe ,12v oraz 230 , ale nie potrzebuje instalacji na 12 v oraz gazowej. Jezdze zawsze w mniejsca gdzie mam dostep do normalnego  zasilania 230 v , SV301122.JPG&key=0569488f3e3c3b3480174406bbdd8232e0e01daa5d7eab2dca9126562b76fc62


Ja pisałem o sprzedającym. Żle mnie zrozumiałeś.


Jeśli masz zawsze 230v  a 12v i gaz ci niepotrzebny -  to olej po prostu temat lodówki kempingowej - kup za 500-600 złotych sprężarkowa domowa  podblatowa lodówke z 80 parę litrów i wywal szuflade wstaw normalna lodówke w ten klocek  i będziesz pan zadowolony   tak właśnie zrobię u mnie w puszce choć 230v będzie z solara, aku i przetwornicy bo trochę dzikuje a jak się bardzo przywiązałeś do szuflady to kup mniejsza  też są i 40 i 60 litrów ale ja szedłbym w taka jak pod blat szafek kuchennych w chałupie - mój typ to https://www.euro.com.pl/lodowki/ravanson-lkk88s.bhtml a w drugiej kolejności https://www.euro.com.pl/lodowki/ravanson-lkk-90-s.bhtml


Otym pisałem właśnie. Że jak nie potrzebujesz gaz/12 to bym nie szedł w absorcyjna.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie ledwo zipie , a wakacje sie zblizaja wole wczesniej sie tym zajac , mniej bolesne bedzie w kieszeni przed urlopem niz tuz przed

 

 

no i teraz bedzie trzeba poszukac okleiny drewnopodonej  zeby to jakis wyglad mialo , pozdrawiam tez kolege klonik, Kolego Smok wawelski nie chodzi juz ze ma byc tanio , chce nowa z gwarancja , wazne zeby gabarytowo pasowala lub mala odchylka od wymiaru .jedno mam wymaganie zeby byla cicha

Edytowane przez akserwis (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobierzesz spoko, wysokość masz szerokości i głębokości też Ci nie braknie

50 i 80 L bez problemu gorzej z pośrednimi  ale tu masz taka co powinna wejść z szufladą  -tania nie jest ale to raczej tak jest bo wymiar nietypowy

miałem tez gdzieś oblookana taka na h 60-65 ale jakoś nie moge  teraz jej znaleźć 

https://allegro.pl/oferta/lodowka-zamrazarka-chlodziarka-76l-agregat-hyundai-8888553333

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

, pozdrawiam tez kolege klonik, Kolego Smok wawelski nie chodzi juz ze ma byc tanio , chce nowa z gwarancja , wazne zeby gabarytowo pasowala lub mala odchylka od wymiaru .jedno mam wymaganie zeby byla cicha

 

Mogę się mylić ale czy gwarancję dostaniesz jak sam ten agregat zamontujesz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie do każdej lodówki to będzie pasowało, parownik jest w tym układzie po całej szerokości wiec będzie pasować co najwyżej do tego typu lodówki. Problematyczne będzie zamontowanie jej do lodówek takiego typu 

Kompresorowa lodówka na pewno będzie bardziej wydajna oraz słyszalna wieczorem i w nocy.

Czy producent tych agregatów  daje gwarancję po samodzielnym montażu - to zależy od warunków gwarancji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę obłożyć wygłuszyć  i da sie przeżyć te  40dB a jak nie to timerek załaczyć jak głowę do poduchy sie przykłada  - przecie na rano nie musi być super zimnego browara kto by to dzień od browca zaczynał  a kiełbachy za parę godzin też szlag nie trafi  :) 
Dla tego pierwszego Ravansona co ja chcę producent podaje:  Czas utrzymania temperatury w przypadku braku zasilania 10 godzin - niech to będzie tylko 70% prawdy to nie jest źle.   Jasne że to zależny od temp otoczenia ale nie ma tak strasznie,  ja nawet to nawet z uchem przy moim Szajsungu w kuchni 43dB  mogę spac spoko :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.