Skocz do zawartości

Mover do Hobby 400 TK


Wojtek N

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu, na Marketplace ktoś sprzedawał MOver TITANIUM? jakoś tak wołał za niego 1200zł ale... wyglądał jak nowy, nie jak ten z linku gdzie wyłowiony został z jeziora po 10letnim odpoczynku. Dodatkowo, była wzmianka o rozruchowej gwarancji 14dni pisemnej. To rozumiem ale za szroty nie mające praktycznie żadnych kwitów,wyglądające jak titanic na dnie morza wołają takie pieniądze. Ale  tak jak PolariS piszesz, szukałem swego czasu radia Yaesu 818 nowe 2800zł a używane roczne i dwuletnie trupy 2700zł czasy chyba 80tę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2020 o 13:34, Wojtek N napisał:

Sprawdzałem również nowe, ale to niestety wydatek 3700zł i więcej

Jak zwykle w rzeszy taniej, tylko raczej do Polski nie wysyłają.

https://www.ebay.de/itm/Enduro-Caravan-Rangierhilfe-Set-EM-203-fur-Wohnwagen-und-Anhanger-bis-1800-kg/174186311650?hash=item288e502fe2:g:OcEAAOSwsxFeQDsn

https://www.ebay.de/itm/E-GO-Promo-Wohnwagen-Rangierhilfe-Mover-bis-2250Kg-Caravan-Mover/233368359143?hash=item3655d690e7:g:nKUAAOSwY7taYHHr

 

Ale Obelink ma też taniej:

https://www.obelink.pl/naped-osi-prestige.html

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2020 o 13:50, jacekzoo napisał:

link nie działa ?

19 godzin temu, jacek00 napisał:

Napęd Reicha można kupić jeszcze taniej, bo za około 2400 zł.

https://sklep.kampi.pl/pl/p/Mover-Reich-Move-Control-EconomyLight/2511 

myślisz np o takim modelu? Z tym, że ten jest za 3300(tańszego nie znalazłem) ? Używa to ktoś? Poleca to ktoś?

18 godzin temu, PolariS napisał:

Jak w wielu przypadkach...  Ostatnio chciałem kupić jedną  część do  auta i używana była droższa niż nowa (oba oryginały) napisałem do sprzedawcy że mogę mu połowę ceny zapłacić za to co woła podając link do stacjonarnego sklepu, ale się nie odezwał.  Myślę że szkoda czasu na tego typu sprzedających. 

zgadzam się, bywa i tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wojtek N napisał:

myślisz np o takim modelu? Z tym, że ten jest za 3300(tańszego nie znalazłem) ? Używa to ktoś? Poleca to ktoś?

Ten model movera Reicha już od dawna nie jest dostępny i nigdy już dostępny nie będzie. Ten model już nie jest produkowany. A jeżeli chodzi akurat o ten model - to ja go mam zamontowanego i od dwóch sezonów spisuje się znakomicie, złego słowa na niego powiedzieć nie mogę. Tylko mnie on kosztował dokładnie 2250zł z przeliczenia. Krótko  po tym jak kupiłem to one zdrożały, a po roku wycofali z produkcji. Teraz robią zupełnie inne. U mnie sprawuje się wyśmienicie, chociaż trochę korbką pokręcić trzeba, ale ja kręcę wkrętarką :)  Jak ja kupowałem to dla wielu tu obecnych ten właśnie model movera był najniższą półką jaka istniała (chociaż rzeczywiście był najtańszy) i każdy omijał go jak zarazę. Dlaczego takie podejście do niego wielu miało - nie wiem. Może uważali , że co tanie to pewnie gówno, ale ja miałem i mam inne zdanie. Poczytałem trochę fora niemieckie, gdzie sporo ocen pochlebnych na jego temat było - więc kupiłem. Po mnie na tym forum nikt chyba tego movera nie kupił, chociaż był krótki czas, że ten właśnie model był na Obelinku najtańszą opcją, ludziska woleli płacić po ponad 1-2 tys. więcej żeby mieć konkret i nie kręcić korbką. Poza tym mania Polaka to kupowanie już z najwyższej półki, bo przecież dziadem nie będę. A ja się z tego śmieję i nadal twierdzę, że nie wszystko co drogie to najlepsze. A tak na marginesie - takie ceny za gówniane dwa silniczki i jedną skrzynkę i pilota - to wręcz obłęd. Kupiłem to dziwadło tylko dlatego, że wielbłądem nie jestem i na dodatek mam wredny wjazd do garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wojtek N, ja zapytam przewrotnie- czy do manewrowania Twoją Hobby o DMC1100kg (strzelam że tyle ma) mover jest Ci niezbędny?

Nasza poprzedniczka 420TM miała DMC1050kg i 6 lat temu podczas naszej wędrówki po Skandynawii moje chłopaki miały 6 i 5 lat więc też nie miał kto pchać i zostawiłem wszystko mojemu holownikowi, który spokojnie zrobił swoją robotę na tych kilkunastu kempingach, które podczas naszej wyprawy odwiedziliśmy. Myślę, że Twoje holowniki Touran i Scenic spokojnie dadzą radę tej małej Hobbitce a Ty przy okazji zaoszczędzisz te kilkadziesiąt kg ładowności, które przeznaczyłbyś na mover i aku, że nie wspomnę o tych 3 tysiącach złotych, które przeznaczyć możesz na wakacje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.