Skocz do zawartości

Budowa własnego domu


Daleko Od Domu

Rekomendowane odpowiedzi

W wcześniejszy poście pomyliłem się, mam 1400 wolnego według dowodu. W następnym tygodniu pojadę na wagę to będę wiedział ile mi zostało i będę mógł lepiej zaplanować. Choć staram się z jak najlżejszych materiałów robić. Nawet szuflady z 6,5 a to znowu nie aż tak proste, tam gdzie trzeba to zamiast grubszej sklejki daje stolarz drewniany.

Takie coś dam jako główna ramą do paneli

19958B0A-30DA-4C17-90B5-8D8CFE1373DD.thumb.png.54fabe19176706087c791d0a8d4b3d6b.png
 

A to ładowarka i przełącznik jakie znalazłem, nie są tanie ale myśle, że będą dobre

24A61D44-9205-4B78-A75C-0CAD36F791F1.thumb.png.446e756108b7253b392d2230ec8c99e8.png
E0AA8A29-0DFE-4475-B195-906ADF542DB0.thumb.png.8f544f7ab2455d2f4f264cc96539d3e1.png
 

W sierpniu prawie nic nie zrobiłem przy kamperze to teraz przed zimą trzeba przyspieszyć budowę żeby można było jeszcze w tym roku gdzieś wyjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 402
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...
W dniu 29.08.2020 o 18:00, Daleko Od Domu napisał:

Takie coś dam jako główna ramą do paneli

Moze widziałeś - tu masz filmik jak gość na Dukaciaku działał mocując te szyne na punkty fabryczne https://www.youtube.com/watch?v=0GL2AB1fVv8&list=PLXVn4FljyhccgV_wyWHYae0WiySk3ar5Q
Miałem tak zrobić ale to jest tylko fajne jak panele łapia sie w osi punktów fabrycznych - u mnie sterczałby  i odpuściłem 2x330w Twój jest ciut większy wiec moze wejdzie Ci tak panel o dług 1640-1680
Mozna też zrobić na innych kilku oddzielnych szynach majacych 300-400mm  takich jak na trapezówce  na chałupie panele sie montuje i też mocować ori klemami  albo na kątownikach alu - bedzie jeszcze lżej ale to nie duze oszczednosci masy

spacer.pngspacer.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś widziałem to ale zapomniałem, że też takie profile PV używał.

Te mocowanie nawet ciekawe.

Jakby ktoś szukał tych profili montażowych to znalazłem je na allegro:

Profil Szyna montażowa ceownik 30/30mm L-1mb

Profil Szyna montażowa ceownik 41/41mm L-1mb

Profil-Szyna-montazowa-ceownik-20-30mm-L

Jedynie nie mogłem znaleźć blaszek w kształcie ceownika, mam alternatywne:

Podkładki stalowe kwadratowe PN82010 DIN436 M10

Podkladki-stalowe-kwadratowe-PN82010-DIN

Różnicy pewnie nie będzie.

Chyba, że ktoś ma lepszy pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No waży, z 6-8 kg dodatkowo trzeba byłoby wozić, Tylko czy na Alu będzie równie wytrzymałe? Podczas ostrego hamowania nie zetnie? Ale jeszcze przemyślę.

Edytowane przez Daleko Od Domu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kartka/zeszyt i pisac ile się wrzuca jak nie ma kartki to jechać na wagę  - później decydować co i jak i z czego jeszcze robic
nie wiem ile już wrzuciłeś  ale 1400kg to sporo niechby nawet tona to też sporo -  ale wydaje mi sie że  nie będzie  400kg robiezności
 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2020 o 01:15, smok_wawelski napisał:

spacer.png

Ja z takiego profila jak na na zdjęciu , powycinałem kawałki o długości 10 cm , obciąłem  doły żeby była płaska powierzchnia , 8 sztuk przykleiłem do dachu na klej do szyb samochodowych i przykręciłem panel , Mocowanie nie do ruszenia , i waga niska .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Misio napisał:

Moim zdaniem jak się będzie robiło "fajnie" to i tak się przeważy...

Jeśli znasz wagę przed rozpoczęciem budowy - nie problem policzyć prawie wszystko przed rozpoczęciem prac i wcale te szaleństwa w lekkiej sklejki nie maja takiego strasznego znaczenia. Np. przy ok 12m2 robiąc ze sklejki 15mm oferowanej przez Klaję  zaoszczędziłbym tylko ok 10 kg w stosunku do płyty stolarskiej 13mm owszem jeśli zrobiłbym z płyty meblowej dołożyłbym 50kg
Zasadniczą sprawą wg mnie jest zważyć przed rozpoczęciem prac - wtedy wiesz jak manewrować

 

Godzinę temu, adaml61 napisał:

obciąłem  doły żeby była płaska powierzchnia

Słusznie,  zwiększyłeś powierzchnie sklejenia = zwiększyłeś wytrzymałość  - ja jednak choć parametry wytrzymałościowe klejów wszystko mówią i można policzyć  wytrzymałość  - nie wierzę żadnym klejom i kręcę

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gapkowaty jestem  ... bo nadal nie łapie ?

Ta są mocowania przeznaczone do paneli i można je kleić lub kręcić, wedle uznania ? 

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość duży  panel 2110x1010mm  ponad 2m2 owszem zgoda to kwestia ilości uchwytów, dajesz więcej zwiększasz wytrzymałość
Nie straszy mnie waga tego panela ale ze wzgl. na jego wielkość obciążenia które może wywołać np. silny wiatr
Dlatego tez pytałem o Twoje uchwyty

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.