Skocz do zawartości

Starą przyczepą do Włoch na 4 tyg


Marlena

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, peja76 napisał:

Dziadowskie są na to chwile wszystkie przyczepy jak i kampery, chodzi o funkcjonalność i dizajn. Rozmawiając z dilerami to każda ma jakieś bolączki. Z drugiej strony zobacz ile masz Hobby na co najmniej 30 Hobbitek wchodzi może jedna Adria, potem odsetek usterek niestety jest jaki jest, jak jest czegoś dużo to tak już jest.

Czyli najlepsze są Hobby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

10 godzin temu, peja76 napisał:

Dziadowskie są na to chwile wszystkie przyczepy jak i kampery, chodzi o funkcjonalność i dizajn. Rozmawiając z dilerami to każda ma jakieś bolączki. Z drugiej strony zobacz ile masz Hobby na co najmniej 30 Hobbitek wchodzi może jedna Adria, potem odsetek usterek niestety jest jaki jest, jak jest czegoś dużo to tak już jest.

Zależy gdzie. Jak byłem w Danii za budą to na placach u dilerów z 6-7 przyczep na 10 to były adrie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam poszukac przyczepy w uk. Sam mialem Burstnera city z 1984r zaplacilem za nia ok 6000zl w Polsce. Pojechalem na jeden wyjazd i kiedy zobaczylem na spokojnie jaki ogrom gotowki i prac wymaga doprowadzenie tego do stanu uzywalnosci to szybko sprzedalem. Znalazlem  Bailey Senator Indiana z 2006r za 2000£ gosc sprzedał mi za 1750£...400£ sprowadzenie do Polski rejestracja i przeglad chyba niecale 300zl( 3 godziny) godzinki i za 11z hakiem mam budkę która wystarczyło w sumie posprzątać. Stan techniczny niebo a ziemia brak strachu ciągnąć za sobą sprawny i pewny ogon bezcenne.

IMG_20190708_104057.thumb.jpg.e423dd59742e05dc445504f14de11269.jpgIMG_20190710_195228.thumb.jpg.b12358b800db6495563cf756ac675065.jpgIMG_20190710_195212.thumb.jpg.ef213fd2f4c91f8c81733e8fe837bb71.jpgFB_IMG_1582241486387.thumb.jpg.b519166e7c6c0ae8c8057042f4383371.jpgIMG_20190708_051652.thumb.jpg.b65fbfa01f81dfbeecb952b886f606ce.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że rozpętałem burzę u Hobbystów - no cóż tak jak napisałem  ocena każdego z nas jest nieco subiektywna. 
Proponowałbym - wrócić do pierwszego posta i ograniczyć się do porad na poziomie świeżej w sumie w karawaningu Marleny i skoncentrować się na poradach będących w kręgu Jej zainteresowań.  Wiele z tych zawiłych wywodów wykracza poza ten zakres i dla Autorki nic wątku nie wnosi a maj coraz bliżej
Z tego powodu odrzuciłbym na pewno poszukiwania zagraniczne - są po prostu dłuższe, obarczone większym ryzykiem kosztów i jazdy z presja zakupu - to nie jest zabawa na pierwszą przyczepę dla osoby bez doświadczenia - może zbyt dużo kosztować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, smok_wawelski napisał:

(...)
Z tego powodu odrzuciłbym na pewno poszukiwania zagraniczne - są po prostu dłuższe, obarczone większym ryzykiem kosztów i jazdy z presja zakupu - to nie jest zabawa na pierwszą przyczepę dla osoby bez doświadczenia - może zbyt dużo kosztować

z tym akurat się nie zgodzę ... wydaje mi się, że osobie bez doświadczenia w Polsce łatwiej trafić na minę  :rolleyes:

mając podstawową wiedzę techniczną/ motoryzacyjną  zaryzykowałbym stwierdzeniem, że za granicą łatwiej (niekoniecznie TANIEJ) jest kupić starszą budę w idealnym stanie .

W moim przypadku pierwsza buda kupiona była przeze mnie aż spod szwajcarskiej granicy, czysta, zadbana, sprzedana po dwóch latach jeździ u znajomych do dnia dzisiejszego.

Za piętnastoletnią wówczas budę od pierwszego właściciela z kompletem wyposażenia zapłaciłem 3200 E jeśli mnie pamięć nie myli.

DSC_4913.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

wydaje mi się że osobie bez doświadczenia w polsce łatwiej trafić na minę 

Z miną może i masz racje,  fakt w PL jest dżungla nie sposób zaprzeczyć.  Choć to co lepsze to i tak  już handlarze wywieźli z zagranicy :)  Fakt też że tych droższych handlarz nie kupi bo nie zarobi i w tym jest może szansa o której piszesz - to ma sens
Z kosztami wyjazdu, poświęconym czasem oraz jazdy z presją zakupu  wydaje mi się że jednak jest tak jak napisałem
Wg mnie jedyne sensowne rozwiązanie zakupu za granica w miarę pewnie i na spoko  to takie jak Krzysiek napisał

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

z tym akurat się nie zgodzę ... wydaje mi się, że osobie bez doświadczenia w Polsce łatwiej trafić na minę  :rolleyes:

mając podstawową wiedzę techniczną/ motoryzacyjną  zaryzykowałbym stwierdzeniem, że za granicą łatwiej (niekoniecznie TANIEJ) jest kupić starszą budę w idealnym stanie .

W moim przypadku pierwsza buda kupiona była przeze mnie aż spod szwajcarskiej granicy, czysta, zadbana, sprzedana po dwóch latach jeździ u znajomych do dnia dzisiejszego.

Za piętnastoletnią wówczas budę od pierwszego właściciela z kompletem wyposażenia zapłaciłem 3200 E jeśli mnie pamięć nie myli.

DSC_4913.JPG

Jakieś 15 lat do tyłu byłby to rarytas. Obecnie czyszczenie holenderskich, niemieckich osiedli. Sorki ale tak to wygląda :) jest podaż jest popyt :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to koledzy z DE to do nas przyjeżdżają po auta, przyczepy jak i kampery, takie czasy się zrobiły. Auta kupują bez miernika itp, jak przejdzie przegląd to nikogo nie interesuje czy był wypadkowy, ma być bezpieczny i tyle. Sam w 2019r 4 auta sprzedałem do DE a mój kolega kampera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, ale @Marlena z Ełku ma bliżej na wschód niż na zachód. Ja bym jednak poszedł w wypożyczalnię- ceny w maju nie są takie wysokie jak w sezonie i kto wie- a nuż im się karawaning nie spodoba i zostaną ze "struclem" jeśli trafią na minę zakupową...

Moim znajomym doradzałem zakup kampera, kiedy dowiedziałem się, że chcą wynająć za prawie 10 tyś. zł. Dobrze, że wynajęli bo po powrocie z Norwegii stwierdzili, że jednak ich to nie kręci i zrezygnowali z karawaningu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy te wypożyczalnie to jest taki fajny pomysł i czy tym się w niektórych sytuacjach czasem bardziej nie zrazisz do karawaningu niż go pokochasz :D Jak ktoś nie jest przekonany to na przekonanie może mieć wpływ wiele czynników i nie musi to być koniecznie przyczepa.
Jeden traktuje to jako hobby i sposób spędzania czasu a inny jako "tani" sposób na wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 21.02.2020 o 20:38, Shooter987 napisał:

Polecam poszukac przyczepy w uk. Sam mialem Burstnera city z 1984r zaplacilem za nia ok 6000zl w Polsce. Pojechalem na jeden wyjazd i kiedy zobaczylem na spokojnie jaki ogrom gotowki i prac wymaga doprowadzenie tego do stanu uzywalnosci to szybko sprzedalem. Znalazlem  Bailey Senator Indiana z 2006r za 2000£ gosc sprzedał mi za 1750£...400£ sprowadzenie do Polski rejestracja i przeglad chyba niecale 300zl( 3 godziny) godzinki i za 11z hakiem mam budkę która wystarczyło w sumie posprzątać. Stan techniczny niebo a ziemia brak strachu ciągnąć za sobą sprawny i pewny ogon bezcenne.

IMG_20190708_104057.thumb.jpg.e423dd59742e05dc445504f14de11269.jpg

@Shooter987 Taką dokładnie przyczepę oglądałem ostatnio za 26k :D Jest przebita po sprowadzeniu do Polski tych angielek. Niech Ci się sprawuje, ciekawa i komfortowa przyczepka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Jeden traktuje to jako hobby i sposób spędzania czasu a inny jako "tani" sposób na wakacje.


Dobrze, że użyłeś cudzysłowu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.