Skocz do zawartości

Starą przyczepą do Włoch na 4 tyg


Marlena

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Marlena napisał:

Jednak bez 20 tys, nie ma co do tematu podchodzic. Widzialam śliczna przyczepę abbey gts 215 cena tez calkiem ok bo 13800, tylko czy my sie na tej kanapie we 4 zmiescimy

To nie całkiem tak - kwota zależy od tego jaki standard i jakość sobie założysz. Myśle że 15,000+coś na podrobienie i  pod 2 dychy jest szansa mieć coś fajnego - problem jest taki że podaż jest mała a szukanie czasochłonne - o ile mogę doradzić  200km na oglądanie nie dalej wnikliwe wypytawanie i dobrej jakości foty przed wyjazdem  - a najlepiej kupić za tysiaka czy dwa więcej w najbliższej okolicy domu.
Daleki wyjazd rodzi koszty i presje zakupu a to nie jest dobre - spokój długie ruchy najlepsza metoda, im więcej bud oglądnięte tym  mniejsza szansa nadziania się na minę bo wiedza gdzie szukać dziadostwa rośnie

Angielki - nie to ze to zło i każda zgniła choć wiele angielek faktycznie jest zgniłe-  są to przyczepy kuszące wyglądem i wyposażeniem - niestety wilgociowo i technicznie jest to przyczepa podwyższonego ryzyka - odradzam jako pierwszą

3 godziny temu, Mandrol napisał:

Odsuń od siebie tych co Ci odradzają ten wyjazd! Nie odsuwaj marzeń tylko je realizuj!!!

W pełni podzielam to zdanie, mając doświadczenie z lawetami  mąż spoko poradzi z budą kempingową po 200km nie będzie już zwracał uwagi że ma ja za sobą :) 

Temperatur we Włoszech w maju bym się nie bał - bywałem w Toskanii w maju - nigdy nie zmarzłem,  jeśli nastawiasz się na kempingi noc nie stanowi problemu, mały 1000w grzejnik elektryczny załatwi Ci sprawę będzie ciepło aż za bardzo

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Temperaturami sie nie przejmuj. Prawie co roku jeździmy na długi weekend majowy do północnych Włoch od Grado w dół do Wenecji i temperatury sa ok. W nocy grzać nie musieliśmy w naszym kamperze.
Co innego przejazd przez Alpy. Tutaj trzeba włączyć na noc ogrzewanie.

Wysłane z V30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku byliśmy w kwietniu przed Wielkanocą , w Czechach i Austri grzałem w kamperze , a we Włoszech  nie było takiej potrzeby . Do 10 godziny były potrzebne cienkie kurtki , po , krótki rękaw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2020 o 10:34, Marlena napisał:

czy tak stara przyczepa jest bezpieczna?

cześć

jak kupisz budę to do przeglądu masz:

okładziny hamulcowe - wymiana obowiązkowo

łożyska kół - weryfikacja/wymiana

linki hamulców - weryfikacja/wymiana

urządzenie najazdowe/stabilizator - weryfikacja/smarowanie/wymiana okładzin/tulei/odbojnika/amotryzatora

opony do sprawdzenia i na 99,5% wymiana + zapas

podpory - czyszczenie i konserwacja

instalacja oświetlenia "drogowego" - przegląd, konserwacja, ewentualnie wymiana wtyczki

i to wszystko jeśli chodzi o szczęśliwą podróż na koniec świata i nazad w sensie czysto drogowym

 

pozostałe czynności to "odszczurzanie" środka - jakieś dwa dni mycia i czyszczenia, prania

sprawdzenie działania wyposażenia- to zakładam że przy kupnie będzie zrobione

testowe rozłożenie przedsionka, o ile będziecie brali

i jakieś dwa testowe wyjazdy, żeby ogarnąć co do czego i w jakiej kolejności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2020 o 16:29, smok_wawelski napisał:

To nie całkiem tak - kwota zależy od tego jaki standard i jakość sobie założysz. Myśle że 15,000+coś na podrobienie i  pod 2 dychy jest szansa mieć coś fajnego - problem jest taki że podaż jest mała a szukanie czasochłonne - o ile mogę doradzić  200km na oglądanie nie dalej wnikliwe wypytawanie i dobrej jakości foty przed wyjazdem  - a najlepiej kupić za tysiaka czy dwa więcej w najbliższej okolicy domu.
Daleki wyjazd rodzi koszty i presje zakupu 

Angielki - nie to ze to zło i każda zgniła choć wiele angielek faktycznie jest zgniłe-  są to przyczepy kuszące wyglądem i wyposażeniem - niestety wilgociowo i technicznie jest to przyczepa podwyższonego ryzyka - odradzam jako pierwsza

Smoku jakie budki polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno polecić konkretna markę - tu każdy chwali swoją  i tym jest skażony więc opinie będą troszkę subiektywne ale jeśli mówimy o starszych przyczepach  w cenie 15-20tys to na pewno coś europejskiego np. Knaus, TEC,  lub Adrię - z niemieckich wyłączyłbym Hobby i z ciut większą rezerwą podchodziłbym też do nieco delikatniejszych w budowie choć ładnych przyczep francuskich.
Generalnie oglądałbym wsio poza angielkami - jeśli trafi się sucha z wszystkimi sprzętami sprawnymi w odpowiednim dla Ciebie układzie łóżek   to niespecjalnie przejmowałbym się marką 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, smok_wawelski napisał:

Trudno polecić konkretna markę - tu każdy chwali swoją  i tym jest skażony więc opinie będą troszkę subiektywne ale jeśli mówimy o starszych przyczepach  w cenie 15-20tys to na pewno coś europejskiego np. Knaus, TEC,  lub Adrię - z niemieckich wyłączyłbym Hobby i z ciut większą rezerwą podchodziłbym też do nieco delikatniejszych w budowie choć ładnych przyczep francuskich.
Generalnie oglądałbym wsio poza angielkami - jeśli trafi się sucha z wszystkimi sprzętami sprawnymi w odpowiednim dla Ciebie układzie łóżek   to niespecjalnie przejmowałbym się marką 

A dlaczego wyłączyłbyś Hobby , ze względu na masę? Czy z innego powodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ze względu na moje negatywne doświadczenia z ta marką z przedziału lat będącego w kręgu zainteresowania.

Nie skreslam ale oceniam niżej.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, smok_wawelski napisał:

Raczej ze względu na moje negatywne doświadczenia z ta marką z przedziału lat będącego w kręgu zainteresowania.

Nie skreslam ale oceniam niżej.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Przecież  to najlepsze przyczepy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy to jesteście ale zazdrośni, jak mam być szczery to przy szukaniu przyczepy marki nie miałem określonej, obejrzałem dużo przyczep, od nowych do 5letnich różnych marek i najlepiej wypadła Hobby a najgorzej tak przez was chwalona Adria. Nie wiem czy ktoś ma tu jakiś interes  w tym aby wychwalać Adrie, ale jeśli chodzi o dizajn, funkcjonalność, odsprzedaż, spadek wartości to najlepiej wychodzi Hobby i możecie mi tu opowiadać swoje opowieści ale szukając przyczepy przez pół roku swoje zauważyłem i widziałem.

POZDRAWIA SZCZĘŚLIWY POSIADACZ HOBBY

PS. Po Smoliczu też jedziecie a powiem że pracują tam pomocni i mili ludzie, nie wiem o co wam chodzi ja byłem obsłużony jak się należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.