Skocz do zawartości

Starą przyczepą do Włoch na 4 tyg


Marlena

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, filipert napisał:

 "W razie wypadku, awarii, innego zdarzenia lub kradzieży ubezpieczonego pojazdu, w wyniku których ciągnięta przez ten pojazd nieubezpieczona przyczepa nie może się poruszać albo  gdy wskutek awarii lub wypadku nieubezpieczonej przyczepy złączonej z tym pojazdem nie może ona kontynuować jazdy ubezpieczyciel  na żądanie Ubezpieczonego zapewnia organizację holowania/ transportu tej przyczepy"

? co to za firma i jaki pakiet ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 HDI Moto Assistance+   ?    tak wujek Google mówi na te fraze :)   Miałem tak tez w poprzednim Assi PZU chyba było to PWD SUPER PL + EU
PZMOT też ostatnio coś na budę chyba  oferował, sorry nie jestem całkiem na bieżąco bo teraz tylko ubezpieczałem samo auto
Zwracać należy uwagę na jaką odległość jest holowanie i czy obowiązuje w kraju do/przez który jedziemy - diabeł zwykle śpi własnie w tych szczegółach

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ubezpieczyć się to tak jak pisze FILIPERT. Jeżeli jest możliwość to wybrać taką opcję ubezpieczenia aby nie zostać np. na autostradzie. Chodzi o holowanie. Druga rzecz to ubezpieczyć swoje zdrowie i życie. Karta europejska to może /oby nie/ nie wystarczyć. Nie ukrywać swoich poważniejszych chorób. A odnośnie przyczepy: po dobrym przeglądzie technicznym będzie dobrze, zgniłki o ile sa nie przeszkodzą w jeżdzie. Szerokiej drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2020 o 10:34, Marlena napisał:

Witam forumowiczów :) zamierzm.kupic przyczepę kempingową hobby prestige 560 lub inny model z uwagi na budzet bedzie to raczej przyczepa nieco mlodsza ode mnie, liczaca ok 30 lat. Wyjazd 2 + 2 dzieci. I teraz mam.pytanie czy takim dziadkiem jest sens jechac dalej niż 100 km? Naoalilam się bardzo, teraz czysta racjonalna kalkulacja, czy tak stara przyczepa jest bezpieczna? Instalacje etc.? Ktos ma doswiadczenia? Domyślam się, ze każdą jest w innym stanie itd. Moze jednak ktos ma doswiadczenie w tej materii :)

Czym to chcesz pociągnąć ? bo waga da znać w górach , jeśli masz dostateczną ilość kucyków to sprawdzić cały układ jezdny przyczepy i w drogę - wiek przyczepy nie ma tu znaczenia ale stan techniczny to podstawa w dalszych trasach :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2020 o 21:43, smok_wawelski napisał:

 HDI Moto Assistance+   ?    tak wujek Google mówi na te fraze :)   Miałem tak tez w poprzednim Assi PZU chyba było to PWD SUPER PL + EU
 

Hmm z tym HDI to mnie zaskoczyłeś, bo to Warta, a ja mam ass w Warcie właśnie

Sprawdziłem OWU na www i stoi jak byk

W razie wypadku, awarii, innego zdarzenia lub kradzieży ubezpieczonego pojazdu, w wyniku 
których ciągnięta przez ten pojazd nieubezpieczona przyczepa nie może się poruszać albo gdy 
wskutek awarii lub wypadku nieubezpieczonej przyczepy złączonej z tym pojazdem nie może 
ona kontynuować jazdy, WARTA na żądanie Ubezpieczonego zapewnia organizację holowania/
transportu tej przyczepy z wyłączeniem przewożonego nią ładunku (o ile CAW nie potwierdzi 
możliwości zorganizowania transportu przyczepy łącznie z ładunkiem) i pokrycie kosztów tych 
usług w ramach limitów obowiązujących dla ubezpieczonego pojazdu, do warsztatu mogącego 
dokonać jej naprawy lub na parking strzeżony.

Więc wychodzi że też mam holowanie budy :hmm:

U mnie pakiet złoty+ i limit w EU 400km, w PL bez limitów

Aż sprawdzę w starszych jak znajdę, bo kiedyś było chyba że holują, ale tylko jak awarii ulega auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleiłem po prostu  fraze Goglastemu - wypluł OWU HDI :) 
A HDI i Warta to nie jeden czort - tak mi się cosik wydaje ale mogę się mylić

3 godziny temu, konrad_b napisał:

zapewnia organizację holowania....  i pokrycie kosztów tych usług w ramach limitów obowiązujących dla ubezpieczonego pojazdu

Organizacja  nie znaczy to wprost - że płaci za holowanie -  czy aby jakieś koszty/limity  się nie sumują km itp. doczytaj dokładnie - sprawdź  lub fachowcy od ubezpieczeń niech się wypowiedzą
Wydaje sie być logicznie że jak zdechnie auto holujące to trza coś z buda zrobić - no ale lepiej się nie naciąć na rachuneczek za granica przypuszczam dość słony - czasem diabeł śpi w szczegółach lub interpretacji zapisów OWU 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smok_wawelski napisał:

Wkleiłem po prostu  fraze Goglastemu - wypluł OWU HDI :) 
A HDI i Warta to nie jeden czort - tak mi się cosik wydaje ale mogę się mylić

HDI jest znana od lat w Polsce i na świecie z atrakcyjnej oferty i przyjaznych procedur. Ubezpieczenia pod marką HDI są oferowane przez TUiR „Warta" S.A. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

2 godziny temu, smok_wawelski napisał:

Organizacja  nie znaczy to wprost - że płaci za holowanie -  czy aby jakieś koszty/limity  się nie sumują km itp. doczytaj dokładnie - sprawdź  lub fachowcy od ubezpieczeń niech się wypowiedzą
Wydaje sie być logicznie że jak zdechnie auto holujące to trza coś z buda zrobić - no ale lepiej się nie naciąć na rachuneczek za granica przypuszczam dość słony - czasem diabeł śpi w szczegółach lub interpretacji zapisów OWU 

Zaskoczyło mnie że również w przypadku awarii przyczepy się nią zajmą.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2020 o 21:18, filipert napisał:

 

 "W razie wypadku, awarii, innego zdarzenia lub kradzieży ubezpieczonego pojazdu, w wyniku których ciągnięta przez ten pojazd nieubezpieczona przyczepa nie może się poruszać albo  gdy wskutek awarii lub wypadku nieubezpieczonej przyczepy złączonej z tym pojazdem nie może ona kontynuować jazdy ubezpieczyciel  na żądanie Ubezpieczonego zapewnia organizację holowania/ transportu tej przyczepy"

Z tego wynika że ubezpieczyciel zamówi Ci holownik do przyczepy, który ją ściągnie, ale za tą usługę, już raczej nie zapłaci. Dodatkowo, może się okazać, że laweta z autem odjedzie wcześniej zanim dotrze ta, po przyczepę. No i problem., bo auto już odjeżdża na lawecie, a buda czeka na holownik. Zatem - moim zdaniem - takie ubezpieczenie, podróżując z przyczepą o kant d..y rozbić. Pomoc drogowa - na zlecenie ubezpieczyciela - musi zabrać oba pojazdy w tym samym momencie (czyt. pojazd+przyczepa). Dopiero takie ubezpieczenie ma sens.

Edytowane przez czepkateam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, czepkateam napisał:

Z tego wynika że ubezpieczyciel zamówi Ci holownik do przyczepy, który ją ściągnie, ale za tą usługę, już raczej nie zapłaci. Dodatkowo, może się okazać, że laweta z autem odjedzie wcześniej zanim dotrze ta, po przyczepę. No i problem., bo auto już odjeżdża na lawecie, a buda czeka na holownik. Zatem - moim zdaniem - takie ubezpieczenie, podróżując z przyczepą o kant d..y rozbić. Pomoc drogowa - na zlecenie ubezpieczyciela - musi zabrać oba pojazdy w tym samym momencie (czyt. pojazd+przyczepa). Dopiero takie ubezpieczenie ma sens.

Dalej w OWU jest napisane:

" i pokrycie kosztów tych usług w ramach limitów obowiązujących dla ubezpieczonego pojazdu "

Co do awarii auta z przyczepą to nie wyobrażam sobie aby firma holująca wysyłała dwa holowniki, osobno do auta i przyczepy.

Każda laweta jaką widziałem ma hak i auto na lawetę a przyczepa na hak i jazda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o ile:
- przyczepa jest jezdnie sprawna
-  nie ograniczą  tego inne przepisy o łącznej DMC
- uprawnienia do kierowania laweciarza
Własnie dlatego czasem mogą polecieć 2 lawety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, filipert napisał:

Dalej w OWU jest napisane:

" i pokrycie kosztów tych usług w ramach limitów obowiązujących dla ubezpieczonego pojazdu "

To niejako zmienia postać rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladalam z mężem hobby rocznik '96 choc uwazam, ze raczej '84... plesn przy wywiewie nad kuchenką, stan bardzo średni, wyleczylismy się ze starej przyczepy. Ogladalismy tez Wilka z lat 90 super sprawa tylko ciezkie to to cos ok 1400. Jestesmy w trakcie zmiany auta, bedzie volvo nie pamietam modelu, na pewno dmc przyczepy nie moze byc wieksze nic 1200, bo auto bedzie mialo ok 2300. Powiem Wam szczerze, że bardzo ochlonelam po weekendzie, po obejrzeniu przyczep. Jednak bez 20 tys, nie ma co do tematu podchodzic. Widzialam śliczna przyczepę abbey gts 215 cena tez calkiem ok bo 13800, tylko czy my sie na tej kanapie we 4 zmiescimy? maj we Wloszech zimny, tzn wg wujka googla srednia historyczna to 20 st w dzien, w nocy 13, z malymi dziecmi. Wszyscy mi odradzają i pewnie takim o to sposobem odsune swoje największe marzenie gdzies daleko. Przy okazji zapytam jak daleko trzeba zapuscic się przyczepą, zeby ja "wyczuc" 100 czy raczej 400 km? Maz ma doświadczenie z lawetami. Znajomy za holowanie z autostrady w Chorwacji zaplacil ok 2000 zl, az nie chce mi się wierzyc ze nie mial ubezpieczenia, jechal nez budki. Pozdrawiam i bardzo dziękuję za odpowiedzi - tajemnicza kobieta o pustym profilu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena, nie zniechęcaj się! Myśmy 6 lat temu pojechali wypożyczoną 24-latką w 6-tygodniową podróż po Skandynawii. Przedtem nigdy nie holowałem przyczepki kempingowej ale trochę kilometrów przejechałem ciągnikiem siodłowym z wywrotką więc jakieś tam pojęcie miałem. Przejechaliśmy naszą staruszką prawie 10 tyś. km. Co prawda trafiliśmy na najcieplejszą Norwegię od ponad 124 lat ale kilka dni było deszczowych z niższą temperaturą i przeżyliśmy bez ogrzewania pomimo, że na pokładzie był piecyk gazowy. Nasi chłopcy mieli wtedy 6 i 5 lat i była to dla nich przygoda życia! Dla Twoich dzieciaków też będzie!

Skoro Twój luby holował już lawety to z cepką też sobie poradzi. Uzupełnij profil, napisz skąd jesteś a coś się wymyśli- może wypożyczycie sobie moją 30-latkę?;)

Odsuń od siebie tych co Ci odradzają ten wyjazd! Nie odsuwaj marzeń tylko je realizuj!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez uważam, że wypożyczenie sprzętu przy takich wątpliwościach jest sensowne.

Popróbujecie i jak złapiecie bakcyla to będzie własna.

To rozwiązanie ma jeszcze jeden plus, ciężko bez doświadczenia zdecydować się na konkretny układ budki i przewidzieć, że będzie właściwy. My dopiero po 3 sezonach mniej więcej wiemy co byśmy chcieli.

i na koniec

26 minut temu, Mandrol napisał:

Nie odsuwaj marzeń tylko je realizuj!!!

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.