Skocz do zawartości

Chorwacja - rodzinny, kameralny, zielony


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Jak w temacie, szukam fajnego, małego, kameralnego pola relatywnie blisko (do 1100 km od Katowic) co by miał trawiaste precle i był skierowany dla rodzin z dziecimi.

W Chorwacji byłem raz, w Sejn na campingu Ujca - https://www.camp-ujca.com/eng/index.html

Genialne miejsce w zatoce, za grosze. Do dziś wspominam miejsce 20 m od plaży. Jednakże nie lubię wracać tam gdzie byłem wiec szukam czegoś nowego. 

Znalazłem Polidor na Istri, którym jestem wstępnie zainteresowany - https://www.campingpolidor.com

Ale może, ktoś z Was odwiedził coś nie dawno, co zrobiło na nim i dzieciakach niezapomniane wrażenie i może podesłać rekomendacje?

Tak tylko dodam, ze wyjazd początkiem lipca.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich!

 

 

Edytowane przez Dzakart (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podobało Wam się na Camp Ujca to myślę, że Camp Adriatiq będzie podobnie. Nie ma basenów i aquaparków i jest zdecydowanie większy ale ma swój urok.

Parcele nie są trawiaste tylko wysypane żwirkiem. Jest dużo cienia i bardzo czyste sanitariaty.

https://autocamp-adriatiq.com/en

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bw81 napisał:

Jeśli podobało Wam się na Camp Ujca to myślę, że Camp Adriatiq będzie podobnie. Nie ma basenów i aquaparków i jest zdecydowanie większy ale ma swój urok.

Parcele nie są trawiaste tylko wysypane żwirkiem. Jest dużo cienia i bardzo czyste sanitariaty.

https://autocamp-adriatiq.com/en

 

 

Dzięki bw81 za wpis! Przyjże się i rozważę. Jednakże brak trawnika będzie mi doskwierać, i mały basen tez nie byłby zły ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Dzakart napisał:

W Chorwacji byłem raz, w Sejn na campingu Ujca - https://www.camp-ujca.com/eng/index.html

Nie znam tego kempingu ale miejscówka wygląda wyśmienicie. I wpisuje go na listę potencjalnych na 2020.

Choć wjazd wyzywajacy 

7vn.jpg.93cfb053088e3130c8472da08bfb8dd5.jpg

Myślę, że najtrudniejszym kryterium w Chorwacji będzie trawa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, filipert napisał:

Nie znam tego kempingu ale miejscówka wygląda wyśmienicie. I wpisuje go na listę potencjalnych na 2020.

Choć wjazd wyzywajacy 

7vn.jpg.93cfb053088e3130c8472da08bfb8dd5.jpg

Myślę, że najtrudniejszym kryterium w Chorwacji będzie trawa. 

 

Haha! Pamietam ten przejazd, wtedy jeszcze z niewiadówką :) Dalej potem ostry zjazd w zatokę, mocna dawka emocji :)

Są jednak dwa minusy tego miejsca - mało parcel dla większych zestawów oraz fakt, ze było się w zasadzie ograniczonym tylko do cempingu. Brak możliwości wyjścia na spacer czy gdziekolwiek indziej mocno irytował po kilku dniach. Nie mniej jednak widoki na miejscu niezapomniane...

19 minut temu, maarec napisał:

Trawy ładnej nie będzie. Angielski trawnik to Union Lido we Włoszech.

W Chorwacji to może na Starsko w Cieniu na nie parcelowanych miejscach będzie trawa. 

IMG_20190607_152324.jpg

Kurczę drogi ten kemping (IT), 742€ za tydzień w lipcu :(

Edytowane przez Dzakart (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

no i na UL też ta trawka to nie wszędzie , my mieliśmy piasek ;)

szukanie w CRO kempingu z trawą to trochę jak szukanie igły w stogu siana , może na Istrii coś znajdziesz bo na południu to raczej słabo.

 

Istria jest na celowniku. Lipa z tym kamiennym/piaszczystym podłożem... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Suzu4x4 napisał:

no i na UL też ta trawka to nie wszędzie , my mieliśmy piasek ;)

szukanie w CRO kempingu z trawą to trochę jak szukanie igły w stogu siana , może na Istrii coś znajdziesz bo na południu to raczej słabo.

 

Dokładnie. To prawie najdroższe parcele. Oczywiście ustawili nas tam na siłę, że niby to jedyne wolne miejsca. Oczywiście po krótkim spacerze przenieśliśmy się na stanowiska pomarańczowe - Venezia. Tańsze i ze znajomymi 5 metrów obok a nie 300m.  Nie mniej jednak jak ktoś szuka trawnika to tam był prawie idealny.

5 minut temu, Dzakart napisał:

Istria jest na celowniku. Lipa z tym kamiennym/piaszczystym podłożem... :(

Jedź nad Bałtyk -np Alexa czy Horyzont. Do Chorwacji nie jedzie się na trawniki. Jeżeli byliście tylko w okolicach Senj, to jeszcze najpiękniejszej Chorwacji nie widzieliście - Dalmacja, jej lazurowe zatoczki przed Wami. Weź sobie dwie podłogi  pod przyczepę - jedna np z agrotkaniny, druga typu bolon, będzie dość czysto i miękko pod stopami. Sam zapach powietrza w Dalmacji zrekompensuje brak trawnika. Ewentualnie na Straśko jest kawałek trawnika z zakazem dla psów, tam możesz boso pospacerować :) i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Dzakart napisał:

W Chorwacji byłem raz, w Sejn na campingu Ujca

Chcesz powiedzieć, że tam miałeś trawniczek? ?

22 godziny temu, Dzakart napisał:

Ale może, ktoś z Was odwiedził coś nie dawno, co zrobiło na nim i dzieciakach niezapomniane wrażenie i może podesłać rekomendacje?

Każdy ma inny gust i preferencje, jednym dzieciom wystarczą kamyki na plaży i zabawa w morzu, inne zachwycą baseny ze zjeżdżalniami i animacje na obiekcie. Proponuję przeczesać forum, wielokrotnie były tu polecane kempingi w Chorwacji i nie ma sensu dublować, tym bardziej że nieco sprzeczne wymagania poddajesz.

22 godziny temu, Dzakart napisał:

szukam fajnego, małego, kameralnego pola relatywnie blisko (do 1100 km od Katowic) co by miał trawiaste precle i był skierowany dla rodzin z dziecimi.

Przy czym wskazujesz Polidor. 

Ten kemping owszem w porównaniu z resortami na Istri jest niewielki ale napewno nie mały, 51 żwirowych parceli pod przyczepy i namioty (z czego więcej pod te drugie), plus dodatkowo domki, namioty i budy do wynajęcia. Po za tym nawet nie leży bezpośrednio przy linii brzegowej morza ( min. 800 m)

Z atrakcji dla dzieci basenik i plac zabaw, to ma większość kempingów na Istri.

Przejrzyj kempingi na avtokampi.si. Są tam doskonale opisane i pokazane. Jak coś wypatrzysz to dopytuj o szczegóły. Zasięg masz od Istri po środkową Dalmację tak do Splitu. Najwięcej małych kempingów jest w okolicy Biograd na Moru - Pakostane, ale to kempingi w zasadzie bez wodotrysków, tych szukaj na Istri.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujca  to jeden z moich faworytów w Chorwacji. Lubię wiochę z dala od miasta. Przejazd przez tunel wcale nie taki straszny. Mi bardzo przypadł do gustu camping Tomas (jest w okolicach Szybenika). Jednak tam zjazd jest extreme:) w porównaniu do Ujcy. Ja wjechałem tam z Adrią 460 (To nie jest wielka przyczepa i zarazem wąska) , nie wiem czy odważyłbym się drugi raz na ten ruch :-] Fajne miejsca można wyhaczyć nad samą wodą i to tyle z plusów.

Trawy oczywiście zero, kemping dość ciasny, tragiczny wjazd, daleko od jakiejkolwiek miejscowości (tzn. Dla mnie to akurat plus) , bardzo słabe sanitariaty. Ale jak będę miał mniejszy zestaw (z aktualnym nawet się nie przymierzam :D ) to chętnie pojadę tam jeszcze raz.

Wieczór.jpg

20170723_124119.jpg

20170722_123610.jpg

20170722_172229_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.