Skocz do zawartości

numer vin w kempingu


sikir

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja mam Polski dowód-zamiast spuścić z ceny dogadałem się z właścicielem ,że zarejestruje przyczepę i opłaci ,a ja jak to zrobi przyjadę ,zapnę na haka ,zapłacę ,zabiorę umowę i do domu z przyczepką.

Za rok jak będzie się kończyło ubezpieczenie to tylko przerejestruję na siebie.

Koszty ok 400 zł ,a nie musiałem gonić po diagnostach itp.

W dowodzie mam

-E xxxxx -pięć cyfr takich jak na tabliczce z boku (tabliczka posiada te cyfry ,max ładowność w kg i rocznik.)

Pozatym są informacje na dowodzie

-A

-D

-E

-B

-I

-F1

-F2

-G

-L

-Rodzaj polajdu

-przeznaczenie

-Rok produkcji

-Dopuszczalna ładowność

-Nacisk osi

-Nr karty poj ( nie wydano)

Win to jest E jeśli tak to jest numer z tabliczki znamionowej z boku (mój przypadek.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
a jak wytlumaczyc diagnoscie ze w anglii na przyczepce do (z tego co pamietam) 1991 roku numer vin byl 10 cyfrowy ?

 

No głupiemu to możesz wklepać ale normalnemu wytłumaczyć się tego nie da .

VIN jest zawsze 17 znakowy , z tym że Ty nie potrzebujesz VIN-u tylko nr.. ramy o on już nie musi mieć 17 znaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

┬ž 11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża się:

1) w numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) albo w numer nadwozia, podwozia lub ramy, umieszczony w sposób trwały na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym, oraz tabliczkę znamionową określoną w załączniku nr 4 do rozporządzenia; numeru identyfikacyjnego VIN nie wymaga się dla pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1995 r. oraz dla motocykla zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2003 r., ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego, przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami

 

Przyczepa NIE JEST pojazdem samochodowym !!!

 

Dz.U. 32 z 2003 r. poz 262

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak pojade do niego z umowa kupna-sprzedazy i powiem mu to co napisales to musi mi zrobic przeglad ?

Bo jak mu zaczalem wczesniej sugerowac o numerze ramy a nie vin to on mi wyjechal cos o kamazach z rosji :mod: ze rosja nie jest w unii i nie musi miec numeru vin

jutro rano bedzie inny diagnosta a stacja jest naprzeciwko mojej pracy takze zaatakuje tego drugiego tylko chce sie dobrze przygotowac do rozmowy :ok:

 

W innej stacji chcieli skierowanie na badanie techniczne z WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak pojade do niego z umowa kupna-sprzedazy i powiem mu to co napisales to musi mi zrobic przeglad ?

 

W/g przepisów musi , ale najpierw wyjaśnij mu że przyczepa to nie pojazd samochodowy i VIN-u mieć nie musi , bo jak zaczniesz z nim :mod: to i tak co prawda badanie zrobi , ale wynik badania możesz mieć ,, N " np. za brak światła p/mgielnego

 

on mi wyjechal cos o kamazach z rosji ze rosja nie jest w unii i nie musi miec numeru vin

 

Jak rejestruje w Rosji to tak , w UE kamaz też musi mieć VIN

 

W innej stacji chcieli skierowanie na badanie techniczne z WK

 

Poproś o podstawę prawną na piśmie

 

Co wy tam za diagnostów macie ? :ok:

 

pojazd samochodowy - pojazd silnikowy, którego konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h; określenie to nie obejmuje ciągnika rolniczego,

 

Jak nadal będzie chciał VIN -u to poproś o wskazanie gdzie w Twojej przyczepie znajduje się silnik :hop1::):) może w luku bagażowym ? :):hehe::hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak zaczniesz z nim

 

nic z tych rzeczy zadnych klotni,rozmawialismy spokojnie (to jest stacja naprzeciwko mojej pracy takze znamy sie " z widzenia " )

 

wynik badania możesz mieć ,, N " np. za brak światła p/mgielnego

 

hehe ale ja chyba mam p/mgielne

 

a tak powaznie to jutro pojde do tego drugiego diagnosty i zobacze co powie

a tamta stacje co chciala skierowanie z WK poprostu sobie daruje

 

WIELKIE dzieki Jarekkow, :mod::ok::piwko:

jutro dam znac co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest swiatelko w tunelu :mod:

 

w moim WK powiedzieli ze bez problemu zarejestruja na podstawie umowy kupna-sprzedazy i ze jak chce to i skierowanie na badanie techniczne tez mi moga wystawic i wtedy dadza probne tablice

 

zaraz ide "meczyc" diagnoste :bzik:

 

 

 

sprawa zalatwiona

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
jest swiatelko w tunelu :ok:

 

w moim WK powiedzieli ze bez problemu zarejestruja na podstawie umowy kupna-sprzedazy i ze jak chce to i skierowanie na badanie techniczne tez mi moga wystawic i wtedy dadza probne tablice

 

zaraz ide "meczyc" diagnoste :ok:

 

 

 

sprawa zalatwiona

:ok:

No to napisz co oznacza ta "sprawa załatwiona"... >?

Jak przekonałeś diagnostę, na jakie paragrafy sie powołałeś itd.

Temat dotyczy nie tylko Twojej przyczepy :lol:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W WK poprostu nie robili zadnych problemow.Co do diagnostow to trafilem na takiego co tez ma przyczepke i jakos poszlo tyle tylko ze mi sie dlugo zeszlo u niego bo mielismy o czym pogadac

 

Takze generalnie zauwazylem ze to zalezy na kogo sie trafi a jak sie uprze to i tak mu nie wytlumaczysz bo brzeciez nie zmusisz go do tego :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co diagnosta wpisał w rubryce: "Nr ramy..." ?

 

no wpisal prawdziwy numer ramy ktory jest czyli 10-cio znakowy

 

zreszta szwagier teraz robil przeglad na swoja przyczepke w innym miejscu niz ja i tez poszlo bez problemu nawet tablic probnych (tych czerwonych) nie wymagali

 

jak sie chce to sie da - tylko musi im sie chciec :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.