Skocz do zawartości

Potrzebuję pomocy i opinie a temat energoblok 4 i1


Sebastian04

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktokolwiek wie i czy się opłaca kupić energoblok 4i 1  przyczepy potrzebuje zasilić telewizory światło i grzałkę która ma 850w jakieś opinie ktoś coś pomoże bo gość mi chce takie coś założyć opłaca się. 

Mam też dylematmam mam takie rzeczy jak :

przetwornice 3000w_6000w 

Panel solarny 270w 

Akumulator głębokiego rozładowania 115ah 

I nie wiem jak to ogarnąć może by się dało coś z tym zrobić 

A tu dam wam więcej  info  o tym energobloku.:

W ofercie urządzenie energoblok 4w1, znacznie ułatwiające prace przy budowie i modernizacji kampera, ma wbudowane 4 urządzenia w jednym:
1. przetwornica sinus +12V/~220v1000W/1400W
2. regulator solarny MPPT 700W ( 2x340Watt dla 12V)
3. Szybka ładowarka słupkowa 40Amper
4. przełącznik automatyczny we/wy 220V - czyli podaje na wyjściu automatycznie ~220V z sieci, jeśli jest podłączone, lub z przetwornicy, jeśli brak zewnętrznego zasilania

Urządzenie zawiera w sobie zabezpieczenia przeciążeniowe, odłącznik solara (na czas gdy potrzebujemy rozłączyć akumulator od układu). Wejście 220~ z sieci zewnętrznej, 2 gniazda wyjściowe 220~ dla instalacji wewnętrznej kampera, przewody do wpięcia akumulatora, oraz przyłącz solara. Wyświetlacz informujący o stanie urządzenia, napięć we/wy ~220V, napięcia i prądu ładowania solara, stanu naładowania akumulatora.

Rzeczywista wydajność przetwornicy, jest znacznie większa niż podana w specyfikacji, wytrzymuje przy dobrej wentylacji 2000W, ale ostrzega sygnałem brzęczka o przeciążeniu, natomiast wydajność prądowa ładowarki sięga 200A, świadczy to o bardzo dobrej jakości wykonania i sporym zapasie mocy, by zapewnić długą i bezawaryjną pracę urządzenia.

Zwiń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt jaka profesjonalna firma daje takie byki. 

Kolego ma sporo sprzętu poza energoblokiem i energoblok nie da większych możliwości niż sprzęt już zamontowany. 

Co to za energoblok 4i1? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "gość" próbuje to sprzedawać za 1280 zł., jako swój produkt, a tak naprawdę, to zakleja swoimi naklejkami autentyczne nadruki na obudowie tego urządzenia. Kilka lat temu wypowiadałem się na temat tego sprzętu w którymś z tematów. Uważam, że to nie nadaje się do karawaningu, a tylko stacjonarnie w instalacji domowej. To "chińszczyzna", ale robiona dla "Volt Polska" i sprzedawana w różnych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sebastian04, albo Ci nikt nie odpowie albo się będą pastwić nad Tobą.

Tak więc na szybko:

1. Poczytaj ten dział - duuuuużo poczytaj

2. Zastanów się, czy dasz sobie radę (wiedza i zdolności). Jak nie - zleć to komuś.

3. Wypisz dokładnie jakie masz urządzenia i ich parametry. Zrób zdjęcia.

4. Przedstaw jak byś chciał, by Ci to wszystko działało i najlepiej zrób swój wstępny schemat.

5. I na końcu zadawaj konkretne pytania w tym temacie.

 

A może znajdzie się na forum jasnowidz i Ci pomoże już teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2020 o 01:45, Kristofer napisał:

Ten "gość" próbuje to sprzedawać

:yes:  Zawsze niezawodny :)

 

6 godzin temu, Sebastian04 napisał:

jakie kable zastosować gróbośći

 

21 minut temu, lbuster napisał:

A może znajdzie się na forum jasnowidz i Ci pomoże już teraz?

Ja mogę powróżyć :)  Daj 25mm2 i na pewno nie będą za słabe :)  

A na poważnie to kolega wyżej już napisał....  Przewody, zabezpieczenia i urządzenia dobiera się do urządzeń które będą zasilane. Jeśli nie "czujesz prądu" to spróbuj słowo "prąd" zamienić na "woda" i zadaj sobie to samo pytanie, jakie średnice rurek, jakie krany i jak połączyć pompkę ze zbiornikiem itp.  To tak aby obrazowo załapać po co zadajemy te pytania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.