Jump to content
Nalewa92

Chorwacja 2020 czerwiec lipiec Omiś Orebić pierwsza wyprawa

Recommended Posts

MARKON
W dniu 5.02.2020 o 05:08, seba222 napisał:

W załączeniu masz plik, który zrobiliśmy lat temu .... dużo, jak jechaliśmy pierwszy raz do CRO, jeszcze z namiotem. Później przerabialiśmy go jak wyjeżdżaliśmy pierwszy raz z przyczepą. Teraz rzadko z niego korzystamy, bo pewne rzeczy pakujemy odruchowo i w drogę, ale jako pogląd i baza do przerobienia pod siebie masz. Wiele rzeczy też się od tego czasu zmieniło (winiety elektroniczne, telefony zamiast telewizorków itp.)

Pamiętaj o wzięciu karty kredytowej (przynajmniej jednej) - zdarzyło nam się w Chorwacji że automat na bramkach nie przyjął nam zwykłych kart debetowych, a kredytową tak (mieliśmy tak ze dwa razy).

Nie nastawiaj się, że dojedziesz do jakiegoś miejsca w danym dniu i tam się zatrzymasz. Mamy ten komfort, że jeździmy z własnymi domkami. Jak jesteś zmęczony, to na parking i spać. Wolę jechać dłużej, ale dojechać niż ... nie dojechać wcale. Już się nauczyłem, że wsiadając do samochodu pod domem, JESTEM JUŻ NA WAKACJACH. Nie cisnę wtedy za wszelką cenę byle dojechać jak najdalej - zdrowie i życie ważniejsze.

@MARKON Na twoim miejscu zastanowił bym się nad tym, czy nie jechać przez Słowację i Węgry - jeździmy tak już kilka lat i jestem z tego wyboru mega zadowolony. Tutaj masz trasę od Ciebie do Ploce pod prom: Trasa Pajęczno - Ploce przez Węgry. Musisz jedynie uważać, żeby na samym końcu Węgier nie pokierowało cię na Słowenię, żeby nie wpakować się na płatny Słoweński odcinek. Na Węgrzech też zaplanuj sobie wcześniej o wiele tankowania, bo cienko tam ze stacjami, zwłaszcza nocą. Na Węgrzech, w Szombathely przy trasie masz TESCO (nie da się nie zauważyć) gdzie większość ekip (nie tylko z Polski, ale również TIR) się zatrzymuje na nocleg - rano możesz iść po świeże bułki na śniadanie :)

Pamiętajcie również, że Zagrzeb w sobotę zwłaszcza w godzinach porannych potrafi być mocno zatłoczony, zwłaszcza węzeł LUĆKO.

Wracając już do domu i dojeżdżając do węzła LUĆKO, trzymajcie się prawej strony i jedźcie na bramki do płatności kartą. Zjazd na te bramki jest około 3 km przed samym węzłem  (Rozjazd gotówka / karty ) Jak pojedziecie na gotówkę, a źle traficie, to stania na co najmniej godzinę, a czasem i więcej (zdecydowanie więcej). Natomiast jak wjedziecie na bramki dla płacących kartą, idzie to prawie bez zacięć, tylko omijajcie bramki z napisem ENC - bo to jest dla takich co mają takie coś jak nasz VIABOX.

spis CHORWACJA.xls 33 kB · 11 pobrań

Zapoznam się napewno i przedyskutuje z żoną, dzięki  🙂