Jump to content
filipert

Mam dużego vana, szykuje się zamiana?

Recommended Posts

danielpoz

Kiedys w starych czasach w silniku vr6 była elektryczna pompka cieczy która po zgaszeniu chwile jeszcze pracowała. No ale to pomysły które były w zeszłym wieku😂

Mandrol
41 minut temu, vrs napisał:

Jeszcze jedna istotna sprawa przyszła mi do głowy. A mianowicie dostępność części zamiennych na rynku. Dotyczy to zwłaszcza marek które „nigdy się nie psują”. I tam jak coś padnie to albo trzeba kupować części regenerowane albo słono płacić w autoryzowanym serwisie i jeszcze czekać długo na samą część.

Tak jest z niedocenianym wg mnie Chevroletem, którego bardzo sobie chwalę po 6 latach użytkowania- w moim Orlando wymienić musiałem tylko chłodnicę ale TTTM. Ułamanych anten radiowych nie liczę i na nie właśnie, po wycofaniu się w 2015 roku Chevroleta z Europy, trzeba było czekać ponad 1,5 miesiąca. Pomimo moich comiesięcznych wizyt w Korei nie mogłem ich kupić w kraju produkcji mojego Olka bo niestety części eksportowe nie były na sprzedaż w koreańskim sklepie Chevroleta:mellow: Podobnie z chłodnicą ale nie ryzykowałem jej zakupu ze względu na gabaryt;) No i ceny dwu-, trzykrotnie wyższe w Polsce skazują użytkowników tej marki na zamienniki, które niestety grzeszą jakością.

Mój były Olek ma teraz już 8 lat, coś koło 115kkm na blacie i ma się bardzo dobrze u znajomych na mojej dzielni. 7 miejsc przydaje im się często i banan z gęby im nie schodzi podczas jazdy 190-konnym koreańskim wozidłem;)

filipert

A co myślicie o tym aucie? 

https://www.otomoto.pl/oferta/gmc-acadia-3-6-v6-288km-2012r-109tys-km-klimatyzacja-tempomat-ID6CUpgk.html?

ściągnięty zza oceanu jako mienie przesiedleńcze więc rokuje możliwością bezwypadkowej historii

tak trochę chyba w temacie dostępności części się trafiło

ech...

doczytałem, że napęd tylko na przednie koła :(

Suzu4x4
6 minut temu, vrs napisał:

@chlodzenie turbo

coś znalazłem...

wyglada że jest to druga pompa wody której zadaniem jest chłodzenie miedzy innymi turbo i silnika po zgaszeniu. 

https://www.briskoda.net/forums/topic/433210-secondary-cooling-pump/

czyli chłodzenie wodne.

obieg pompy olejowej podczas braku pracy silnika wydał mi się mało realny.

choć przyznam że coraz mniej zaczynam ogarniać dzisiejszą motoryzację,  w sensie stopień skomplikowania konstrukcji jest tak wysoki że nie mam nawet ochoty na samodzielną wymianę rozrządu czy filtrów no może poza kabinowym czy powietrza ale paliwowego już nie tykam - procedura odpowietrzenia układu z kompem. Kiedyś robiłem kapitalkę przed domem :-]

dobra , starczy OFTOPU, choć kolega @filipert pozwolił :]

maarec

Faktycznie trzeba zwracać uwagę na cenę części przed zakupem samochodu. Szczególnie jak jeszcze auto premium ma dużą pojemność i ilość części do silnika liczymy razy 2. Auto cieżkie - hamulce też w cenie premium. Dostępność warsztatu - też ważne. Ja chyba dobrze trafiłem bo do ASO nietypowej marki mam niby 75km, ale prawie w całości po A1 i dojazd zajmuje 40 minut, przy okazji w drodze mogę testować ewentualne naprawy :).

czasem tylko jak słyszę ceny części lub ewentualnych potrzebnych części siadam, chwytam się za kartę kredytową. Nie jest jednak bardzo źle :)

Commander
10 godzin temu, vrs napisał:

Wskaż dowolną markę która się nie psuje. Moim zdaniem podstawa to serwis który wie co robi.

Passat TDI... I pali 5 litrów.... średnio...😋

5 godzin temu, filipert napisał:

A co myślicie o tym aucie? 

https://www.otomoto.pl/oferta/gmc-acadia-3-6-v6-288km-2012r-109tys-km-klimatyzacja-tempomat-ID6CUpgk.html?

ściągnięty zza oceanu jako mienie przesiedleńcze więc rokuje możliwością bezwypadkowej historii

tak trochę chyba w temacie dostępności części się trafiło

ech...

doczytałem, że napęd tylko na przednie koła :(

Skoro podobają ci się auta z USA, a boisz się wypadkowości, to czemu nie zlecić importu firmie która się tym trudni. Zanim sprowadzą to wszystko z nimi ustalisz ... zobaczysz zdjęcia, cenę....

vrs
24 minuty temu, Commander napisał:

Passat TDI

Ha ha ;)