Skocz do zawartości

Badanie samochodu z zagranicy problem u diagnosty


Rekomendowane odpowiedzi

przemek78przemek     0

Witam

zakupiłem i przywiozłem na tablicach samochód " specjalny "  z zagranicy i podbiłem dzis na badanie do diagnosty lecz mnie pogonil w związku z taką sytuacja :

 

Masa pojazdu gotowego do jazdy : 3470 kg

Dopuszczalna maksymalna masa : 3500 kg

ilość osób 3

 

jak rozwiązać problem proszę o podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo pojazd jest z kraju, gdzie w masie własnej uwzględnia się chociaż normatywną masę samego kierującego. W PL to masa pojazdu, gotowego do jazdy (zatankowanego płynami, z pełnym wymaganym wyposażeniem), ale bez kierującego, i z masą podawaną w źródłach niemieckich, zawsze mi się to rozjeżdżało o cirka 70 kg.

Tu:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Masa_własna_pojazdu

masz to wyjaśnione dokładniej. 

Jeśli pojazd jest z importu, to w tych 3470 może mieć wliczone 75 kg na kierującego, co wg polskich zasad dawałoby max. 3395 kg masy własnej pojazdu, a to już bardziej realne. Kierowca może tym jechać. A że 3 osoby? No cóż, tyle jest miejsc przewidzianych do przewozu osób, ale masy przekroczyć nie można, ale m.zd. to już nie jest zmartwienie diagnosty na przeglądzie (może tylko sprawdzić, czy wg warunków technicznych miejsca te spełniają warunki do przewozu osób w ilości 3).

Przy 3395, szczupły kierujący i 2 niemowlaki w fotelikach, i jest to możliwe, masz 3 osoby, i na legalu, i poniżej 3,5t :)

Poszperaj, np. tu: https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/12015-masa-własna-podana-przez-producenta/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz na tabliczce znamionowej , bo w dowodzie może być błąd . Jak na tabliczce jest tak samo , to tylko pismo do producenta i odpis z homologacji .Jeżeli na tabliczce jest inaczej to diagnosta musi zatwierdzić stan faktyczny i sprostować błąd w dokumentach .

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adaml61 napisał:

A co masz na tabliczce znamionowej , bo w dowodzie może być błąd . Jak na tabliczce jest tak samo , to tylko pismo do producenta i odpis z homologacji .Jeżeli na tabliczce jest inaczej to diagnosta musi zatwierdzić stan faktyczny i sprostować błąd w dokumentach .

Ale na tabliczce masz tylko DMC pojazdu i DMC zespołu + naciski na oś. Nie ma tam MW pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.