Skocz do zawartości

butle gazowe Burstner Ventana 455 TS 2005


kiejstut

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kiejstut napisał:

tak, zauważyłem chyba rozwiazanie 2 x 5 kg bdzie lepsze co prawda zapas mocy mniejszy ale też mniejsze obciązenie a i stres związany z miejscem mniejszy.

jak wejdzie to pomyśl może o "plastikowych" (kompozytowych) butlach

między 5 a 11 kg w stali masz jeszcze 8kg kompozyt

plusem jest mniejsza waga, minusem trochę gorsza dostępność (w stosunku do 11kg, bo 5kg to porażka w terenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dwa wgłębione gniazda to możesz włożyć dwie butle 11 kg (raczej bez kołnierza). Musisz uważać na te plastikowe wgłębienia bo lubią pękać. Sugerował bym wzmocnić stalowymi opaskami lub bacznie obserwować czy nie pojawiają się pęknięcia. W wyniku wykonanych dużych otworów odpływowych odpadają denka.

Kolejnym pytaniem jest zapotrzebowanie (konieczność) na paliwo. Jeśli będziesz wypoczywał w warunkach temperatur plusowych (okolice zera) to 11 kg wystarczy na ok 3 dni. W Lato ta ilość wystarczy na cały miesiąc. Standardowe jedenastki są dostępne na każdej wsi w przynajmniej jednej spółdzielni, tak więc obawy o brak paliwa nie powinieneś mieć.  Ja mam jedna 11 plus 5 kg do grilla i jako awaryjna (tylko trzeba pamiętać aby mieć redukcję na duży gwint).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko do gotowania wykorzystywałem gaz i raz odpaliłem lodówkę na 2 godz jak brakło 230 na kempingu. Ze 2 razy trumę na chwilę żeby się nie zastała jesienią. Gazu z butli 5kg wystarczyło na 5 tygodni (tzn nadal w butli na dnie coś jest ale trzeba będzie tam nalać jeszcze przed wyjazdem w wakacje bo braknie, a w terenie może być ciężko z 5 kg, chociaż jak pytałem np w Łebie mówili ze naleją) . Wodę grzałem w czajniku elektrycznym. Wiec wszystko zależy od zapotrzebowania. Butli 11 kg nie kładłem bo na dyszlu jeszcze 2 rowery i hak by mi w aucie się wyprostował. Na gotowo przed wyjazdem po zapakowaniu butli i gratów koniecznie waga pod dyszel. 

Edytowane przez PolariS (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy pisać tu czy na priv, bo zaraz zjedzą mnie za propagowanie lewizny, ale trudno

znajdź GASBANK - mają trzy rozmiary butli do samodzielnego tankowania z odpowiednim zabezpieczeniem i zaworem, niektórych może zdziwić cena

 

całej reszty nie zatankujesz oficjalnie nigdzie w europie , bez względu na budowę, zawór i wielkość i milion innych czynników, 90 % nawet nie wymienisz

jak chcesz sam się bawić w przelewanie to jest to do wykonania samodzielnie mając głowę na karku i myśląc przy pracy

w takim przypadku określ ile gazu potrzebujesz, jaką wielkość butli, jedna czy dwie i skompletuj zestaw do przelewania i cała europa stoi przed tobą otworem

a samo przelewanie jest banalnie proste, zapewnia spokój i dostęp do gazu wszędzie i o każdej porze

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.