Skocz do zawartości

Transit IV Pilote


marek230482

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę czasu minęło i jakiś postęp tam jest :) w sprawie pieca - bo to najważniejsze - wreszcie się wyjaśniło. Jak już wspomniałem piec był na gwarancji. Postanowiłem spróbować tą gwarancję wykorzystać. Po zgłoszeniu serwis kazał mi wysłać płytę główną trumy na diagnozę. Diagnoza ta trwała tygodniami. Już białej gorączki zacząłem dostawać bo ciągle coś. W dodatku nadal nie wiedziałem czy zapłacę za to czy nie. A jakbym miał płacić to zdaję sobie sprawę że w takim serwisie słono bym zapłacił. Zastanawiałem się czy zabierać im tą płytę i samemu walczyć czy czekać nie wiadomo ile. Na szczęście się doczekałem. Tydzień temu jakże miły pan twierdził że z płytą wszystko ok i czekają tylko na taki piec żeby zrobić testy. Trochę mnie to przerażało bo jak płyta jest ok to musiałbym szukać problemu gdzie indziej. Ale dzisiaj na szczęście (w nieszczęściu) okazało się, że jednak po testach piec nie zawsze działał i namierzyli problem. Jutro naprawiona płyta ma do mnie wrócić. Wszystko w ramach gwarancji - miło. Liczę na to że temat ogrzewania już nie powróci. 
W między czasie, żeby już z nerwów całkiem paznokci nie obgryźć zabrałem się za inne prace w kamperze. Pranka, nie pranka, drobne prace konserwacyjne, poprawki jakiś pierdół. A z większych tematów to prawie skończyłem łazienkę. Jeszcze brodzik muszę wymyć i drzwiczki do kabiny zrobić. Żona się cieszy jak pszczółka maja a i ja jestem zadowolony. Stara łazienka była obsmarkana sylikonem wszędzie. Do tego komunistyczna tapeta. Wszędzie brud itd... Oprócz kasety thetforda rozebrałem wszystko. Szafki, zlew wyczyściłem z radosnej twórczości pracownika hurtowni sylikonów, naprawiłem co trzeba. Wnętrze poszło w niebieską mozaikę wedle życzenia żony i trochę świeżości w formie półeczki oraz ledów. Przy okazji oba okna zdemontowałem, rozkręciłem, wyczyściłem i naprawiłem (bo oczywiście wcześniej nie działały).  Łazienka zyskała nowy fresh design. W przyszłości tylko zabiorę się za nowe mebelki bo niestety ale wiekowe plastiki pomimo usilnych starań do dawnej świetności nie wrócą. Ale to z czasem.
Teraz nie brnę w wielkie prace bo przecież muszę się nacieszyć. Parę dni testów i może następny weekend jakiś wypad :D

IMG_20200303_225000196.jpg

IMG_20200303_224929398.jpg

IMG_20200303_224855661.jpg

IMG_20200303_224842354.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 507
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W tygodniu odbyłem noc testową w kamperrze. Piec chodzi elegancko i pod kątem ogrzewania kamper gotowy. Niestety nie ukończyłem jeszcze kilku innych prac koniecznych do dłuższego wyjazdu dlatego dzisiaj wyskoczyliśmy testowo tylko "na dzień". W tygodniu mam zamiar wykończyć co trzeba i mam nadzieję że pogoda pozwoli w piątek wyruszyć na sobotę i niedzielę :D

 

IMG_20200308_152754742_HDR.thumb.jpg.c3fc7fb1c38daec413c97816508f5a3c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2020 o 20:34, OnionSkin napisał:

Można jednak mieć pecha (?) jak jeden z vlogerów: jedna wielka porażka: przestałem liczyć ale chyba więcej stał z powodu usterek jak jechał:

 

https://www.youtube.com/channel/UCg7Xz1Y-OzOnJFhjCV8e6vQ

 

 

 

Sorrki że troszkę zaśmiecę Ci temat,.. :D

Ale fajnie się ich ogląda, chociaż z odpowiedzialnością i fachowością nie ma to wiele wspólnego...nie mówiąc już o instruktażu montażu solara :D

 

A ze swoim kamperkiem walcz i niech przynosi wiele radości i spokoju :) bo o to tu chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po weekendowej wycieczce wyszło trochę niedomagań technicznych i potrzeb bytowych :) powoli dłubię. Między innymi odkręciłem coś co mnie nurtowało od początku. Na jednym z węży gazowych (do drugiej butli) przykręcone było takie cuś..... po żadnym z numerów nie udało mi się znaleźć co to jest i jak działa. Ktoś mi wytłumaczy? 

IMG_20200316_183608003.thumb.jpg.f1e5e4593f1ed5ccafb9be785e3697d4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.... nie wiem. Fabrycznie mam bakistę na dwie pełnowymiarowe butle lpg. Na środku jest pokrętło (chyba z reduktorem) do którego mogę dołączyć dwie butle na raz a samym pokrętłem przełączać z której butli ma iść gaz. W pozycji "środkowej" obie butle są połączone ze sobą i z układem (z pełnej gaz przechodzi do pustej). To coś było przykręcone do jednego z tych węży na końcu. Na tej czerwonej zaślepce napisane (wytłoczone) jest "Safety Hands Off"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Hmmmm.... nie wiem. Fabrycznie mam bakistę na dwie pełnowymiarowe butle lpg. Na środku jest pokrętło (chyba z reduktorem) do którego mogę dołączyć dwie butle na raz a samym pokrętłem przełączać z której butli ma iść gaz. W pozycji "środkowej" obie butle są połączone ze sobą i z układem (z pełnej gaz przechodzi do pustej). To coś było przykręcone do jednego z tych węży na końcu. Na tej czerwonej zaślepce napisane (wytłoczone) jest "Safety Hands Off"


Na pewno gaz przechodzi z jednej do drugiej? Coś mi sie wydaje ze masz albo duocomfort albo duocontrol. Jeśli tak, to wybierasz z której butli pobierasz gaz jak sie skonczy to pobiera z drugiej, a w środkowym położeniu z obu butli. Przydatny sprzęt.
Zrób zdjęcia i powies na forum. Będzie wiadomo co to jest.

Wysłane z V30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie zastanawiało czy tam jest od razu reduktor czy nie. Jak jest to faktycznie może mieć lata świetności za sobą :) a może da się to jakoś zregenerować? Bo pewnie takiego samego nie dostanę już. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nowe duocontrol i duocomfort to cena z kosmosu. U mnie nie ma na pewno tego automatycznego przełączania bo jak podłączyłem pustą butle i dałem na środkową pozycję to słyszałem jak gaz leci do pustej butli. Dlatego u mnie to zwykły przełącznik. Taki będzie łatwo i tanio zrobić samemu (reduktor, zawory ręczne i już). 

Ale taki bajerek że samemu się reduktor przełączy na drugą butlę i jeszcze ją odizoluje to mega fajne rozwiązanie. Widziałem nawet że są panele z czujnikiem informującym która butla obecnie pracuje (też cena z kosmosu).

Wiecie na jakiej zasadzie ten system działa? Tam jest czujnik ciśnienia gazu czy jak? 

https://allegro.pl/oferta/wskaznik-z-podgrzewaczem-do-duocontrol-eisex-turis-7778685294

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.