Jump to content
marek230482

Transit IV Pilote

Recommended Posts

smok_wawelski
Godzinę temu, marek230482 napisał:

to po prostu dołożę baterię. A może do tego czasu obecna padnie to wymienię na większą. 

chodzi własnie o to , nie dołożysz  a przynajmniej nie powinieneś np. po roku - jak za dwa dni i ta sama pojemność to nie problem
jesli dajesz 2 akumulatory zaleca się aby były to jednakowe - taki sam producent, pojemność   
Nie należy dawać np, 70Ah i 45Ah   albo nowego 75Ah ze zużytym 75Ah np rocznym

To chodzi o to żeby w baterii akumulatory sie równo ładowały - to tak w skrócie jest gdzieś na forum obszerny wykład Kristofera dot akumulatorów

Edited by smok_wawelski (see edit history)

marek230482

Dzięki!

marek230482

Po ostatnim teście lodówka na gazie nie wypadła zbyt dobrze - nie chłodziła. Ostatnie dni potwierdziły, że to wina gazu bo na innych źródłach zamrażalnik zaszronić potrafi. Najpierw zdemontowałem zawór do czyszczenia. Ciężko chodził więc myślałem, że to może jego wina. Niestety nic tam nie znalazłem. Po myciu zawór teraz chodzi ładnie ale palnik jak miał mikro płomyczek tak ma nadal. Dlatego zaatakowałem palnik. Ku mojemu zdziwieniu wyglądał inaczej niż się spodziewałem. Z trudem wydłubałem dyszę w nadziei że taką kupię. Niestety. Trzeba było czyścić. Igiełki nie igiełki i udało się. Teraz palnik ma płomień jak wściekły. Właśnie testuję czy lodówka szroni. Mam taką nadzieję :D 

IMG_20200401_180530185.jpg

smok_wawelski

Ostrożnie z igłami przy palnikach - czasem się złamie przykleszczy  i nie ma jej jak wyciągnąć, druty też raczej miększe od mat dyszy - jest ona kalibrowana i twardym mozna ja rozkalibrować - oczywićie to nie prom kosmiczny ale ostrozność jest wskazana

marek230482

Teraz za późno :lol: