Skocz do zawartości

Transit IV Pilote


marek230482

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, marek230482 napisał:

to po prostu dołożę baterię. A może do tego czasu obecna padnie to wymienię na większą. 

chodzi własnie o to , nie dołożysz  a przynajmniej nie powinieneś np. po roku - jak za dwa dni i ta sama pojemność to nie problem
jesli dajesz 2 akumulatory zaleca się aby były to jednakowe - taki sam producent, pojemność   
Nie należy dawać np, 70Ah i 45Ah   albo nowego 75Ah ze zużytym 75Ah np rocznym

To chodzi o to żeby w baterii akumulatory sie równo ładowały - to tak w skrócie jest gdzieś na forum obszerny wykład Kristofera dot akumulatorów

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 507
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Po ostatnim teście lodówka na gazie nie wypadła zbyt dobrze - nie chłodziła. Ostatnie dni potwierdziły, że to wina gazu bo na innych źródłach zamrażalnik zaszronić potrafi. Najpierw zdemontowałem zawór do czyszczenia. Ciężko chodził więc myślałem, że to może jego wina. Niestety nic tam nie znalazłem. Po myciu zawór teraz chodzi ładnie ale palnik jak miał mikro płomyczek tak ma nadal. Dlatego zaatakowałem palnik. Ku mojemu zdziwieniu wyglądał inaczej niż się spodziewałem. Z trudem wydłubałem dyszę w nadziei że taką kupię. Niestety. Trzeba było czyścić. Igiełki nie igiełki i udało się. Teraz palnik ma płomień jak wściekły. Właśnie testuję czy lodówka szroni. Mam taką nadzieję :D 

IMG_20200401_180530185.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrożnie z igłami przy palnikach - czasem się złamie przykleszczy  i nie ma jej jak wyciągnąć, druty też raczej miększe od mat dyszy - jest ona kalibrowana i twardym mozna ja rozkalibrować - oczywićie to nie prom kosmiczny ale ostrozność jest wskazana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można jeździć to coś tam przerabiam :D montuję rzeczy niezbędne "w drugiej kolejności". Dzisiaj 2DIN android. Czyli muzyka jakiej chcę, nawigacja jakiej potrzebuję i koniec dyndających telefonów. Kątóweczką tu i ówdzie, troszkę szpachli, czarny mat i wszystko pasuje :P 

IMG_20200406_202921948.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No będzie zabawa :) u mnie niestety nie włoży 2din miejsca brak.
Marek ramki 2din są do kupienia za ok 10-20zł -  może nie  kitować - poszukaj po necie może coś dobierzesz

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc do pełni szczęścia brakowało mi kamery cofania. A w zasadzie nie tyle cofania co po prostu lusterka wstecznego - czyt. obrazu centralnego. Podobnie jak w przypadku przyczepy obraz z bocznych lusterek mi nie wystarcza. Po prostu nie widzę jak coś za mną jedzie a ja nie lubię takiego dyskomfortu bo uważam, że trzeba na drodze współgrać z innymi a nie tylko myśleć o sobie i jechać na ślepo do przodu.... o manewrach nie wspominając.

Zamontowałem wsteczne lusterko z kamerą. Lusterko nie było koniecznością ale skoro taki zestaw jest tańszy to wziąłem. Będę miał jeszcze oko na dzieciaki z tyłu. Zestaw posiada wideo rejestrator przód i kamerę tył. Obraz na 4,3"

Niestety będę musiał kupić drugą kamerę, ponieważ ku mojemu zdziwieniu jedna nie pokryje potrzebnego obszaru. Czyli górna jako wsteczne lusterko a druga będzie na zderzaku tylko do cofania żeby widzieć najbliższy obszar do manewrów. 

IMG_20200407_131952293_HDR.jpg

IMG_20200407_131851721_HDR.jpg

IMG_20200407_131710890.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jajka pomalowane, nawet ciasto zrobiłem, do świąt przygotowany ale wolnego czasu i tak za dużo. Zamontowałem drugą kamerę na zderzaku (pierwsza na dachu), wymieniłem zamki w drzwiach na nowe. O ile nie specjalnie ich używałem to już patrzeć się na stare nie dało. 

IMG_20200411_140228666.jpg

IMG_20200411_124554030.jpg

IMG_20200411_123538222.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym wiedział w styczniu, że tak z tym koronawirusem wyjdzie i będę musiał tyle w domu siedzieć to bym budował kampera od zera. Z nudów kolejna przeróbka. Fabryczne punktowo sterczące lampki (nieco retro) wywaliłem wstawiając listwy led. Budowa szafek temu sprzyja bo listwa elegancko chowa się za "gzymsem". 

IMG_20200412_201756901.jpg

IMG_20200412_201809637.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można jeździć to coś tam przerabiam  montuję rzeczy niezbędne "w drugiej kolejności". Dzisiaj 2DIN android. Czyli muzyka jakiej chcę, nawigacja jakiej potrzebuję i koniec dyndających telefonów. Kątóweczką tu i ówdzie, troszkę szpachli, czarny mat i wszystko pasuje  
IMG_20200406_202921948.thumb.jpg.31ca95df34b1c61e257bbe62f4643b8b.jpg
Możesz podesłać co to za radio podpiales i ile kosztowalo?
Też się nad tym zastanawiałem kiedyś aby wsadzić takie radio.
Duży problem z montażem miałeś?

Wysłane z V30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z montażem.... pomijając fakt dostosowania do formatu 2DIN (były dwie kieszonki 1DIN i musiałem trochę porzeźbić) to jest p&p. Wpinasz i już. Odnośnie radia - najtańsze. Dałem za nie 230zł (nowe). Mam w innych autach też najtańsze i nigdy nie miałem problemów. Jak ktoś nie jest melomanem (a w takim aucie to i tak bez znaczenia) to po co wydawać na to więcej? Chyba tylko dla lepszego samopoczucia. Funkcjonalność jest taka sama we wszystkich. Po prostu android. Parametry ma jakieś słabe więc nie jest demonem prędkości. Ale jeszcze raz powtórzę. To nie telefon. W aucie jak poczekasz kilka sekund na odpalenie aplikacji to się nic nie stanie. 

Dla mnie to rzecz bardzo przydatna. Mam ciągle pod ręką nawigację (google i jakąkolwiek inną chcę), mam janosika, mam radio, mam zestaw głośnomówiący. Nawet przy tak budżetowym radiu nie ma problemu z odpaleniem i pracą jednocześnie kilku aplikacji. Do tego jeszcze kamera cofania (bo się okazuje, że jedna nie starcza), możliwość podpięcia monitorów (na tył przykładowo), usb itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marek230482 napisał:

Dałem za nie 230zł (nowe). ........ Po prostu android.

Full Android w radiu czy mirror z tel ?
Przy takiej cenie nowego  radia Android w radiu to dość tanio by było.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.