Skocz do zawartości

klima podlogowa


bartezoz

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, 

piekniejsza polowa zaakceptowala budzet i zapadla decyzja: klima wlasnie sie montuje w naszej Adrii :).

troche poszperalem po internetach oraz po przeprowadzeniu konsultacji z chlopakami z forum padlo na Truma Saphir Comfort RC.

Dzieki @maarec oraz @ktomek

w tym roku pedzimy na poludnie wlochy/francja zatem mam nadzieje potestowac to rozwiazanie :).

zobaczymy jak sie sprawdzi :).

Edytowane przez bartezoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czesc, 
piekniejsza polowa zaakceptowala budzet i zapadla decyzja: klima wlasnie sie montuje w naszej Adrii :).
troche poszperalem po internetach oraz po przeprowadzeniu konsultacji z chlopakami z forum padlo na Truma Saphir Comfort RC.
Dzieki [mention=8007]maarec[/mention] oraz [mention=2886]ktomek[/mention]
w tym roku pedzimy na poludnie wlochy/francja zatem mam nadzieje potestowac to rozwiazanie :).
zobaczymy jak sie sprawdzi :).
Pamiętaj aby wyloty zrobić jak najbliżej sufitu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info, tak jest wyloty robione na gorze w szafkach wrzuce kilka fotek wkrotce :)

39 minut temu, maarec napisał:

Powodzenia w montażu. Brałbym wersję bez ogrzewania, jest bardzo cicha.

tak jest wspominałeś o tym...  bralem sugestie pod uwage, ostatecznie jednak zdecydowalismy sie na ta z ogrzewaniem.  Ze wzgledu na to iz smigamy z dzieciakami i i jednak zdarzylo nam sie kilka razy (w tym w nocy w DANIi), iz zabraklo nam gazu w butli, wiec mam nadzieje iz to urzedzenie rozwiaze ten problem i nie bede musial wychodzic w nocy zmieniac butli - niestety kosztem halasu :).

Edytowane przez bartezoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, bartezoz napisał:

dzieki za info, tak jest wyloty robione na gorze w szafkach wrzuce kilka fotek wkrotce :)

tak jest wspominałeś o tym...  bralem sugestie pod uwage, ostatecznie jednak zdecydowalismy sie na ta z ogrzewaniem.  Ze wzgledu na to iz smigamy z dzieciakami i i jednak zdarzylo nam sie kilka razy (w tym w nocy w DANIi), iz zabraklo nam gazu w butli, wiec mam nadzieje iz to urzedzenie rozwiaze ten problem i nie bede musial wychodzic w nocy zmieniac butli - niestety kosztem halasu :).

Tylko pamiętaj, że ta klimatyzacja grzeje jak na zewnątrz jest więcej niż +4C - inaczej zamarza i się wyłączy.

Jednak jak grzeje to robi to dużo lepiej niż farelka, bo z rozprowadzeniem, czyli u mnie grzeje też schowki. Na zimowym wyjeździe ok 18trj trzeba odpalić trume.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maarec napisał:

Tylko pamiętaj, że ta klimatyzacja grzeje jak na zewnątrz jest więcej niż +4C - inaczej zamarza i się wyłączy.

Jednak jak grzeje to robi to dużo lepiej niż farelka, bo z rozprowadzeniem, czyli u mnie grzeje też schowki. Na zimowym wyjeździe ok 18trj trzeba odpalić trume.

raczej zima nie jezdzimy bo nie mamy zimowego pakietu wiec powinno byc ok! dzieki za info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez opon raz pojechałem, ostatni ? z mono dużo lepiej bo jak włączysz ogrzewanie na miejscu to zanim cała buda dobrze się wygrzeje to trochę trwa. To samo z propanem, można jechać z propan-butanem ale ponoć butan przy ujemnych temperaturach się nie wypala i pół butli zostaje a ogrzewanie nie działa, nie wiem, od początku używam czystego propanu

16 minut temu, maciejkos napisał:

farelek? Niepotrzebny?

Jak masz sprawne ogrzewanie to nie

17 minut temu, maciejkos napisał:

Czyli muszę mieć to wszystko żeby gdzieś pojechać w zimę?

Nie musisz, możesz jechać jak stoi. Ale przy dużych opadach śniegu albo dużym mrozie atrakcje gwarantowane ?

Nie pisze jako doświadczony zimowy karawanigowiec, jest dużo bardziej doświadczonych tu na forum. Ale te pare wyjazdów, zwłaszcza pierwszy zweryfikowały moje wyobrażenie i zamierzenia :D i to bardzo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony to podstawa. Przyjemniej jedzie się w śnieżycy kiedy od boku atakuje wiatr, droga oblodzona a Ty nie masz letnich laci w przyczepie. Miałem takie dwa odcinki po kilkanaście km. Oczywiście na prognozach miało być sucho.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2020 o 18:22, bartezoz napisał:

Czesc, 

piekniejsza polowa zaakceptowala budzet i zapadla decyzja: klima wlasnie sie montuje w naszej Adrii :).

troche poszperalem po internetach oraz po przeprowadzeniu konsultacji z chlopakami z forum padlo na Truma Saphir Comfort RC.

Dzieki @maarec oraz @ktomek

w tym roku pedzimy na poludnie wlochy/francja zatem mam nadzieje potestowac to rozwiazanie :).

zobaczymy jak sie sprawdzi :).

A  czemu akurat podłogowa? Dla mnie sensowniejsza jest chyba jednak sufitowa. Nie zajmuje miejsca i działa ciszej przynajmniej na zewnątrz, chyba że ta Truma nie hałasuje na zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.