Skocz do zawartości

Wygłuszanie cepki?


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym lepiej wygłuszyć swoją przyczepkę, zabezpieczyć przed różnymi dźwiękami. Zazwyczaj ludzie zastanawiają się nad izolacją cieplną, ale co z hałasem?

Z drugiej strony, izolacja nawet najlepsza nie zadziała, jeśli zostawi się otwarte okno lub otwory wentylacyjne, bo przez nie dźwięki się łatwiej przeniosą.

Co myślicie o tym problemie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

9 minut temu, jacekzoo napisał:

Jak Ci hałasy przeszkadzają to może lepiej zmienić kierunek wyjazdów? Jakieś jezioro w środku lasu? 

Ale wtedy będą hałasowały ptaszki i żabki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nick dobry przyjąłeś :)  no i widać że zima :) ludzie kombinują :) 

1 sprawa  - jaki cel tej operacji ?
2 sprawa - zupełnie realne tylko że trzeba rozebrać i przebudować cała budę - to nie bus puszka na która aramflex czy inną matę nakleisz i wygłuszysz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kombinator napisał:

Co myślicie o tym problemie?

rozumiem, że przeszkadzają sąsiedzi oddający się uciechom cielesnym

czyli albo zazdrość - na to wystarczy gorąca partnerka

albo niemoc => niebieskie pigułki

 

chyba, że to problem z głośną aktywnością własną - zmiana partnerki, knebel, albo po prostu suwak głośności w laptopie ostro w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, chris_66 napisał:

rozumiem, że przeszkadzają............chyba, że to problem.......

No fakt - zapomniałem zapytać w która stronę jest potrzebne wygłuszenie :) 

 

28 minut temu, jacekzoo napisał:

Krzysiek okrutny jesteś

Ojtam okrutny - całkiem  realny :)  takie sytuacje się zdarzają :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, pośmialiśmy się, ok. ?

A teraz do rzeczy, moja przyczepa jest typu popup trailer (namiotowa), własnej roboty na podwoziu towarowej, więc ściany są jeszcze gołe. W zeszłym roku byłem na wakacjach pod namiotem, więc na kempingach trochę mnie denerwowało radio sąsiada grające do 3 nad ranem. Co gorsza, kilka dni spędziliśmy w jakimś pensjonacie. Tam z kolei którejś nocy za ścianą z karton gipsu jakiś niemiec szwargotał przez telefon chyba do późna w nocy. Ogłupieć można.

Pomińmy te pomysły ze ściszaniem komputera, czy partnerki, bo wygląda, że wy też jesteście dobrzy kombinatorzy. Pytałem się poważnie.

Edytowane przez Kombinator (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kombinator napisał:

No fajnie, pośmialiśmy się, ok.

Cieszę że masz poczucie humoru  :) 

18 minut temu, Kombinator napisał:

A teraz do rzeczy, moja przyczepa jest typu popup trailer (namiotowa),....
Pomińmy te pomysły ze ściszaniem komputera, czy partnerki, bo wygląda, że wy też jesteście dobrzy kombinatorzy. Pytałem się poważnie.

To trza było tak od razu - sorry piątunio wróżka ze szklana kulą robiła dziś tylko do 15-tej a wróż Maciej przychodzi na 22-gą  :) 
Teraz już wiemy że poważnie - ludzie domyślnie przyjęli że to twarda buda, nie dziw się - trza było napisać że namiotówka
Miałem taką, ruskiego Skiffa - skoro masz DIY to jeszcze może trochę szczegółów konstrukcji zapodasz
Jak ściana szmatka to za wiele nie poradzisz - to tak jak namiot, jedynie podwieszanie czegoś pomiędzy tropikiem a sypialnią - jakiś wojłok, gabka, gruba tkanina tyle że gdzie to wozić a szału z wygłuszeniem raczej nie zrobisz niestety taki urok tej konstrukcji

 

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kombinator napisał:

No fajnie, pośmialiśmy się, ok. ?

A teraz do rzeczy, moja przyczepa jest typu popup trailer (namiotowa)...........

to jesteś w czarnej d00pie :hehe: ale przynajmniej wesoło jest :ee:

2 godziny temu, smok_wawelski napisał:

......... to tak jak namiot, jedynie podwieszanie czegoś pomiędzy tropikiem a sypialnią

całkiem na serio to popatrz jak wezyrowie mieszkali, albo mongołowie, baśnie z 1001 nocy i te klimaty :winner:

ciężka tkanina bardzo ładnie tłumi dźwięk :przytul:

w czasach niewiadówek miałem porównanie , oryginalna gąbka, goły laminat i wyklejone dwoma rodzajami wykładziny - remontówką i mniej więcej dwa razy grubszą

różnica była kolosalna, w gołym laminacie czułem się jak w namiocie, potem już tylko było lepiej, z wykładziną 5mm było cicho jak w normalnej przyczepie

 

więc, mój SUŁTANIE, do roboty , jakieś kilimy i karpety na ściany i mościć harem :biwak:

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, @peja76 duuuuuży plus za wrzucony filmik, który naświetlił kilka spraw.

A teraz, jeszcze bardziej sprecyzuję kwestię mojej przyczepki. Tak całkiem to nie jest ona taką typową namiotową. Hmmm, jest, a raczej będzie hybrydą plandekowo-sztywno-składaną.

Tzn. okrycie zewnętrzne będzie z plandeki samochodowej. Ściany wewnątrz będą ze szkieletu drewnianego. Na początku myślałem o ścianach tylko z plandeki, ale szukałem rozwiązania izolacji i wygłuszenia i skłaniam się do zastosowania składanego drewnianego szkieletu wewnętrznego wypełnionego styropianem + może jeszcze jakaś mata. Podobne to będzie do przyczepy składanej typu esterel, z tym, że ściany boczne będą jeszcze dodatkowo łamane w połowie w poziomie. Czyli szczelność zewnętrzną zapewni plandeka, sztywność i izolację po rozłożeniu zapewni szkielet wypełniony izolacją.

Po co tak kombinuję? Z podstawowych przyczyn, których nie mogę, nie chcę zmieniać:

1. Jestem kombinatorem.

2. Przyczepa ma się zmieścić w niskim garażu.

3. Przyczepa do jazdy ma być niska i nie wyglądająca na przyczepę kempingową.

 

Edytowane przez Kombinator (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tak dla przykładu budził deszcz tłuczący o dach przyczepy, gdyby tak zechciał równomiernie tłuc to byłoby fajnie, a;e on jakoś tak po swojemu .... Na pewne rzeczy ciężko poradzić, nawet wygłuszenie twardej przyczepy to niezła jazda, bo jak wygłuszyć okna?  Chyba że na słynne UFO przekonstruować.  A wygłuszanie namiotu to już w ogóle ciekawy temat, trochę wygląda to jak ogrzewanie na skuterze.

4 minuty temu, Kombinator napisał:

A teraz, jeszcze bardziej sprecyzuję kwestię mojej przyczepki

Pisaliśmy jednocześnie.

Filmik kapitana fajny, ale jest też w nim trochę błędów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.