Skocz do zawartości

Klimat w chałupie


Michał2016

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Michał2016 napisał:

Jak walczycie z upałem podczas obozowania w przyczepie/kamperze

Po pierwsze wentylator do lodówki jeżeli nie jest zabudowana hermetycznie w szafkach. Po za poprawą działania lodówki  zapobiega wpływowi gorącego powietrza z lodówki do wnętrza.

IMG_9310.thumb.JPG.d2ff14cd19ecadd3f418cfac9d847d82.JPG

Po drugie mam dodatkowy wentylator wbudowany w  ścianę. Dużo szybciej można schłodzić wieczorem cepkę. Plus dodatkowy otwór wentylacyjny w ścianie. Taki z Niewiadówki.

IMG_7801.thumb.JPG.77b35e74bf6db370ea40cfaa8630ac8e.JPGIMG_6362.thumb.JPG.a1cdf71077313b1da20fe86c55fccee5.JPG

Po trzecie wentylator komputerowy na USB. W poprzedniej przyczepie wisiał przy okienku dachowym.

A najważniejsze to zewnętrzny prysznic. :) 

IMG_6177.thumb.JPG.c0785296bf7eb294cb3fb902238ef7aa.JPG

W tym sezonie zamierzam jeszcze przetestować mini klimatyzator. Przy zaciągnięciu zasłonek przy łóżku kubatura sypialni robi się mikra więc może to coś da :zarowka:

124611282_Beztytuu.png.d0a2613edea7f2e2e9302e52b023d2c4.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam klimy w przyczepie- od lat zabieramy ze sobą wiatraki - mały do wewnątrz, duży na zewnątrz pod daszek. W przyczepie na wszystkich oknach, które są cały czas całkowicie otwarte ( tylko z zasłoniętymi moskitierami)  mam maty termoizolacyjne. okna dachowe otwarte, ale zaciemnione  i w przyczepie jest całkiem przyjemnie nawet przy letnich greckich upałach. A poza tym " jak jest lato to jest gorąco:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BUMERANG napisał:

W tym sezonie zamierzam jeszcze przetestować mini klimatyzator. Przy zaciągnięciu zasłonek przy łóżku kubatura sypialni robi się mikra więc może to coś da

To maleństwo na zdjęciu to jest na 99% klimator czy klimatyzer  a nie klimatyzator.

Taki jest lepszy niż zwykły wentylator, ale ma się nijak do klimatyzatora (klimatyzacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pawel1966 napisał:

A poza tym " jak jest lato to jest gorąco:)

:ok:

Siedzimy przed cepą a wieczorem jak są pootwierane okna to się temperatura wyrówna.

Ja mam nawet nadmuch spod przyczepy i nawet chciałem go przetestować, jednak jeszcze nigdy tego nie sprawdziłem :niewiem:

Jak nam za gorąco, to jedziemy tam, gdzie nie jest tak gorąco albo montujemy klimę  lub karawaning nie dla nas i jedziemy do marmurków. 

Oczywiście ostatnie zdanie z przymrużeniem oka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Cathay napisał:

To maleństwo na zdjęciu to jest na 99% klimator czy klimatyzer  a nie klimatyzator.

Masz rację :) Chodzi w każdym razie o rozwiniętą wersję  wiszącego mokrego ręcznika :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2020 o 23:38, Michał2016 napisał:

Moja zamrażarka w lodówce wyprodukuje lód. Temat klimy również nie jest mi obcy. Chodzi mi o to jak próbują poprawiać klimat ci bez klimy i bez wiatru od morza.

Lodówka robi lód, klima (sądząc po wypowiedzi) też jest... ciekawi mnie, do czego Ci to potrzebne? Zaczął się "wyścig" rozwiązań, a autor tematu milczy, i nie wiadomo po co to i na co? Jest jakieś "drugie dno"? 

Edytowane przez czepkateam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milczę bo nie jestem tu od  bicia piany tylko kulturalnie zapytałem jak ludkowie radzą sobie z upałami, można się czegoś ciekawego czasem dowiedzieć i zastosować   (oczywiście poza odkrywczymi stwierdzeniami że  jak jest upał  to jest gorąco..) "Drugie dno"... oj niektórzy oglądają za dużo  tvp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Michał2016 napisał:

Milczę bo nie jestem tu od  bicia piany tylko kulturalnie zapytałem jak ludkowie radzą sobie z upałami, można się czegoś ciekawego czasem dowiedzieć i zastosować   (oczywiście poza odkrywczymi stwierdzeniami że  jak jest upał  to jest gorąco..) "Drugie dno"... oj niektórzy oglądają za dużo  tvp.

Zapewniam Cię, że są tacy, którzy byli ogromnie zaskoczeni widząc że przed przyczepą mam wiatrak i spokojnie mogę siedzieć w 40 stopniowym upale w cieniu daszka.Nic odkrywczego, ale można na to nie "wpaść" - skoro więc pytasz "jak radzicie sobie z upałami" to odpowiadam. Telewizji prawie nie oglądam -żadnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ludkowie radzą sobie z upałami, można się czegoś ciekawego czasem dowiedzieć


Ciepło nie jest czynnikiem uciążliwym żeby jakoś specjalnie się zabezpieczać. Zapewniamy ruch powietrza w środku i to wystarcza.

Chociaż, z drugiej strony, w prawdziwym upale - 45 stopni już ciężko żyje się bez klimy i możliwości ochłodzenia się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobiłem bardzo prosta rzecz znajomy ma stara przyczepę i jezdzimy razem na ryby 10 metrów wężyka 10mm w otulinie, pompka wody na 12v od chinczyka mała chłodnica alu 20x20 wentylator na 12 v na wezyku filtr do paliwa i chłodzi dosc sporo czynnikiem jest woda z rzeki, a ogrzewanie to mamy taką małą instalacje c.o  

IMG_20191109_144948.jpg

IMG_20191109_144928.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.