Skocz do zawartości

Lcm 490 caravan pytanie o zacieki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem przyczepkę Lmc 490 rok 1994. Jestem laikiem i niestety nie sprawdziłem wszystkiego dokładnie. Po powrocie do domu z nowym nabytkiem zauważyłem po włączeniu ogrzewania że w przyczepce panuje straszna wilgoć i czuć zaczyna coraz bardziej pleśń. Okazało się że ściana przedniego okna jest przegnita i dolny róg podłogi. Zauważyłem również zacieki pod innymi oknami i na niektórych połączeniach między scianami.

O dziwo pod uszczelkami tam gdzie są zacieki jest ładna sucha listewka i brak zacieków na ściance schowanej pod nią. W miejscach gdzie zacieki są na połączeniach ściany są suche i twarde. Postanowiłem osuszyć ja i zostawiłem ogrzewanie włączone w przyczepce na noc. Rano  

IMG_20200118_004859.jpg

IMG_20200118_004852.jpg

IMG_20200118_004844.jpg

IMG_20200118_011616.jpg

IMG_20200118_011609.jpg

IMG_20200118_011554.jpg

IMG_20200118_011622.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziwo pod uszczelkami tam gdzie są zacieki jest ładna sucha listewka i brak zacieków na ściance schowanej pod nią. W miejscach gdzie zacieki są na połączeniach ściany są suche i twarde. Postanowiłem osuszyć ja i zostawiłem ogrzewanie włączone w przyczepce na noc. Rano jak przyszedłem to okazało się że na oknach na uszczelkach jest kałuża wody oraz na lewym boku gdzie były zacieki ściana była mokra. Ręcznikiem przetarłem ja jak i uszczelki i usunąłem wodę. Wieczorem okna były tylko lekko skroplone a następnego dnia wilgoć zniknęła. Ale smród pleśni został. Usunąłem ściankę z przedniego okna i pokazał się winowajcą przykrego zapachu. Zgniła drewniana listewka przy lewym dolnym rogu. 

IMG_20191213_220924.jpg

IMG_20191213_225534.jpg

Wymieniłem listewki i wstawiłem nową ściankę. Smród zniknął. Zostało mi tylko dokończyć podłogę która jest prawie skończona. Przyczyną zgnilizny na oknie był przeciek przez uszczelkę a za podłogę odpowiadała popękana bakista która posklejalem włóknem szklanym i uszczelnilem. 

IMG_20200113_215107.jpg

IMG_20200118_004922.jpg

15 minut temu, jacek00 napisał:

Sprzedawca poinformował Cię o wadach? Jeśli nie to zastanów się jednak nad zwrotem zgniłka do sprzedawcy

Jacku rozmawiałem ze sprzedawcą i doszliśmy do porozumienia ze zwrócił mi 500 zł które akurat pokryło materiały na naprawy okna i podłogi. Jedynie mam cały czas dylemat odnośnie tych zacieków z pierwszych zdjęć. Miał ktoś z czymś takim do czynienie. Tam dalej jest sucho i twardo. Możliwe że przez wilgoć  panującą w przyczepce spowodowaną tymi uszkodzeniami i nie wysuszenia odpowiednio jej mogło dojść do tego że doszło do takich zacieków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się pięknie wykpił małym kosztem... 

28 minut temu, raca1987 napisał:

Miał ktoś z czymś takim do czynienie.

Miał i to niejeden, wystarczy spojrzeć do tematów remontowych. Jedyne wyjście to rozbierać aż do zdrowego drewna i odbudować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacekzoo napisał:

Ale się pięknie wykpił małym kosztem... 

Miał i to niejeden, wystarczy spojrzeć do tematów remontowych. Jedyne wyjście to rozbierać aż do zdrowego drewna i odbudować

Czytałem. Ale np pod uszczelkami jest zdrowe drewno i nie ma zacieków pod uszczelka tylko zaraz jak się ona kończy. Dlatego założyłem post bo mnie to dziwi. Nie ma żadnych oznak zgnilizny ani nie czuć już grzyba po zrobieniu przedniego okna a prawie codziennie grzeje w przyczepce jak majsterkuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ramę bakisty do której montowany jest profil aluminiowy. Podłoga zgniła Ci dla tego że woda dostawała się prawdopodobnie  przez listwę nad oknem. Listwa ta nie ma pod spodem żadnego drewna,ta wyżej już ma. Zazwyczaj w LMC cieknie przez zaślepki kończące listwę lecz to nie powiedziane że u CIebie też. Natomiast drzewo zgniło właśnie tak jak u mnie się sączyło tylko z drugiej strony ale szybko zareagowałem i mam zdrowizne. Sprawdź listwę nad oknem, druga sprawa sprawdź drewno w bakiście będziesz musiał zdjąć uszczelnienie bakisty  od wewn. prawdopodobnie masz tam też zgnite. Podłoga zgniła bo aluminiowa podłoga bakisty ma dziurę odpływową przy samej podłodze ze sklejki. Analogicznie woda leciała na ramę przez parapet do bakisty i na podłogę.Ile Ty za nią daleś? Bo jak dla mnie po tych zaciekach już bym ją omijał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem 10 tys. Listwę sprawdziłem nad oknem jest zdrowa i sucha. Uszczelnienia tez ściągnąłem i tylko zgniła dolna listwa pozioma przy podłodze która wycialem do zdrowej części i wstawiłem nową. Woda zbierała się na sam dół przez boczne pęknięcie bakisty. Nic więcej się nie doszukałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad oknem masz dwie listwy, szeroka od boku do boku i niżej okienna. Ta szersza ma drewno ale ona łączy poszycia. Ta dolna to od okna i nie ma pod nią drewna.Dziwne... ale tak LMC robiło. Zazwyczaj cieknie przez tą od okna a patrząc na przeciek u mnie to Twój włąsnie jest taki jak u mnie tylko znacznie większe zniszczenia..... Uszczelnienia bakisty wewnątrz. Nie listwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bob Duży mógłbyś wstawić jakieś zdjęcie tego uszczelnienia? Co do listwy to masz rację. Z niej lało mi się na okno przez co zgniło. Wymontowalem ta zewnętrzna listwę i na nowo uszczelnilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, raca1987 napisał:

Bob Duży mógłbyś wstawić jakieś zdjęcie tego uszczelnienia? Co do listwy to masz rację. Z niej lało mi się na okno przez co zgniło. Wymontowalem ta zewnętrzna listwę i na nowo uszczelnilem

Właśnie szukałem zdjęć ale mi wcielo. Wrócę z pracy to zrobie. Dla tego Ci pisałem bo u mnie dopiero zaczeło. Najlepsze że LMC nie dało tam listwy drewnianej i trzyma się tylko poszycia. Czym uszczelniłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa ma jasne wnętrze... miałem LMC również z białym wnętrzem. Ta podłoga i ściana to efekt "grubszego " przecieku.

Natomiast te odbarwienia pod oknami mogą być skutkiem kondensacji pary na szybach (W chłodne dni wody zbiera się naprawdę dużo i gdy materiał jest skłonny do przebarwień, to wchodząca woda pod uszczelkę może spowodować taki efekt). Jeśli ktoś używał przyczepy w chłodne dni , to jak najbardziej możliwe. Ja tak("No może trochę mniejsze) miałem w swojej, tam materiał był bardzo skłonny do odbarwień. Raz po umyciu podłogi mokrą szmatą odbarwiły mi się doły szafek.

Także to raczej nic strasznego, jednak kwalifikuje się do obserwacji.

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, raca1987 napisał:

Spr

Sprawdzi się? Jak on działa?

Sprawdzi. W ten właśnie sposób serwisy robią przeglądy szczelności (gwarancyjne także) przyczep i kamperów - to chyba jedyna metoda. A działa on na zasadzie inwazyjnej. W niewidocznych miejscach wbijasz dwa małe bolczyki i w ten sposób dokonujesz pomiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.