Skocz do zawartości

jazda z przyczepą bez bad tech ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W/g mnie jest to - w sposób zgodny z przepisami - niemożliwe. Chyba, że przyczepa o DMC do 750 kg. To tak samo jak byś nie miał przeglądu samochodu i nim jeździł. Jechać na upartego możesz, tylko musisz liczyć się konsekwencjami przy kontroli. Dopytaj w WK czy dostaniesz tablice gdy brak przeglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kiejstut napisał:

Witam,

czy jest możliwe uzyskanie tablic próbnych na przyczepę importowaną  (zakup na fvat marża od imoprtera) gdy przyczepa nie posiada ważnego bad.tech. i przywiezienie jej w ten sposób za holownikiem z drugiego końca RP ?

A jaki jest problem aby importer wykonał badanie techniczne u siebie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Astrah napisał:

A do czego służą czerwone tablice tzw. próbne?  Udaj się do WK z dokumentami , otrzymasz dowód tymczasowy , czerwone tablice i problem rozwiązany.    

 

 

 

 

Tablice czerwone dostaniesz gdy masz przegląd. Jak wcześniej wspomniano, niech importer załatwi przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ed napisał:

Tablice czerwone dostaniesz gdy masz przegląd. Jak wcześniej wspomniano, niech importer załatwi przegląd.

A importer jak ma legalnie  dojechać  na przegląd ?  Ciągle mylicie pojęcia to nie diagnosta i przegląd techniczny dopuszcza pojazd do ruch. Aby legalnie poruszać się po drogach trzeba mieć tablice rej. i dowód rej. a jak pokazuje ten przypadek badanie jest zbędne. Po to są właśnie czerwone tablice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ed napisał:
Tablice czerwone dostaniesz gdy masz przegląd. Jak wcześniej wspomniano, niech importer załatwi przegląd.

I po co wprowadzasz w błąd? Akurat czerwone tablice wydawane są na 30 dni w celu umożliwienia przeprowadzenia badania technicznego lub naprawy pojazdu.

Art. 74.2 Prawo o Ruchu Drogowym:
Czasowej rejestracji dokonuje się:
1) z urzędu – po złożeniu wniosku o rejestrację pojazdu;
2) na wniosek właściciela pojazdu – w celu umożliwienia:
a) wywozu pojazdu za granicę,
b) przejazdu pojazdu z miejsca jego zakupu lub odbioru na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
c) przejazdu pojazdu związanego z koniecznością dokonania jego badania technicznego lub naprawy;


Jedyny minus takiej rejestracji czasowej to konieczność kupienia pojazdu, a potem trzeba się udać do swojego WK z dokumentami po blachy i wrócić po pojazd. Jak ktoś kupuje pojazd na drugim końcu Polski to opłacalność tego jest dyskusyjna, bo trzeba jechać tam dwa razy. Raz aby kupić pojazd, a drugi raz aby go odebrać. Najlepiej aby pojazd zarejestrował jednak sprzedający, nawet na koszt kupującego. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, jacek00 napisał:

Jedyny minus takiej rejestracji czasowej to konieczność kupienia pojazdu, a potem trzeba się udać do swojego WK z dokumentami po blachy i wrócić po pojazd. Jak ktoś kupuje pojazd na drugim końcu Polski to opłacalność tego jest dyskusyjna, bo trzeba jechać tam dwa razy. Raz aby kupić pojazd, a drugi raz aby go odebrać. Najlepiej aby pojazd zarejestrował jednak sprzedający, nawet na koszt kupującego

I po co wprowadzasz w błąd? ?? 

"Czerwone" tablice możesz wykupić w wydziale komunikacji przynależnym do miejsca zakupu pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lucas_ka napisał:

I po co wprowadzasz w błąd?  

Uwierz mi, ze chciałbym się w tym wypadu mylić.

Cytat

"Czerwone" tablice możesz wykupić w wydziale komunikacji przynależnym do miejsca zakupu pojazdu.

To byłoby zbyt piękne , zwłaszcza w naszym kraju Niestety, ale zgodnie z art. 74.1 PoRD czasowej rejestracji dokonujesz w WK właściwym dla miejsca zamieszkania:

"Czasowej rejestracji pojazdu dokonuje, w przypadkach określonych w ust. 2, starosta właściwy ze względu na miejsce zamieszkania właściciela pojazdu."

Więc jeśli mieszkasz w tym samym starostwie co sprzedający to owszem. Ale jeśli mieszkasz na drugim końcu Polski to dymasz.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odświeżę temat...

Jaki aktualnie grozi mandat za brak przeglądu przyczepy?

Jakie dodatkowe konsekwencje?

Nie chcę jeździć, ale ważność się kończy niedługo, a mam teraz ograniczone możliwości z nią podjechać. Wolałbym to zrobić jakiś miesiąc później, a jak wiadomo, trzeba będzie z nią dojechać na stację. Lawety nie biorę pod uwagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cię złapią nawet w drodze na przegląd to na lawecie i tak się zakończy, mandat od 1500 do 5000 ; a na przeglądzie płaci się dwie stawki.  Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hermogenes napisał(a):

Jak cię złapią nawet w drodze na przegląd to na lawecie i tak się zakończy, mandat od 1500 do 5000 ;

Nie skończy się na lawecie, ale na pewno zabraniem DR i mandatem. 

Godzinę temu, Hermogenes napisał(a):

a na przeglądzie płaci się dwie stawki. 

Za co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończy się lawetą bo bez dowodu tym bardziej się nie możesz poruszać.

Jazda z przyczepą bez ważnego badania technicznego grozi mandatem w wysokości od 1000 do 5000 zł. Pomijając bardzo wysoki mandat, w wyniku zatrzymania i kontroli przez policję grozi nam również brak możliwości kontynuacji jazdy.15 cze 2022

To nie ja wymyśliłem może zawyżyłem widełki. Byłem 19 na przeglądzie i tak powiedział gość w okienku. Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Hermogenes napisał(a):

To nie ja wymyśliłem może zawyżyłem widełki. Byłem 19 na przeglądzie i tak powiedział gość w okienku

Były plany aby wprowadzić odpłatność za badania miesiąc po, ale to nie weszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.