Skocz do zawartości

Bojler Zmiana z TT2 na B10- czy gazowy wystarczy?


bladys

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, danielpoz napisał:

W BGE można grzać na wszystkie 3 sposoby. Gaz, prąd i gaz+prąd. 

Dzięki za odp Danielu. Tak czytam twoje wypowiedzi od początku (na zimno), to wydaje mi się ze +1k Lepiej przeznaczyć na panel fotowoltaiczny na górę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Biorę gazowo elektryczny.
Zawsze będzie mi siedziało w głowie ze „mogłem wziąć” I będę sobie marudził w środku. ? 

a tak to będzie załatwione.

Edytowane przez bladys (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz korzystał w różnych miejscach i  z tego co piszesz zużycie wody ciepłej będzie niemałe to ja na Twoim miejscu wziąłbym gazowy. Jeżeli będziesz podróżował  i zatrzymywał się wyłącznie na campingach z opłatą elektryczną zryczałtowaną to elektryczna grzałka przyda się i na postoju będziesz miał stale gorącą wodę. Minusem tego rozwiązania jest uprzednie upewnienie się, że elektryczność jest zryczałtowana !! Przekonałem się o tym boleśnie przed kilkoma laty w 2 miejscach. Pierwsze miejsce to był kemping na południu Francji zabezpieczony bezpiecznikiem z niskim amperarzem, po kolejnym włączeniu bezpiecznika przez obsługę zostałem przełączony na zużycie licznikowe i po 3-4  dniach postoju miałem do zapłaty ok. 100 EUR. Drugi raz to camping Polaris na Helu, gdzie są gniazda ryczałtowe i licznikowe. Po postoju 2 tygodniowym i używaniu bojlera elektrycznego i czajnika elektrycznego musiałem zapłacić ok. 800 zł !! Od tego momentu przestałem używać elektrycznej grzałki w bojlerze. Po przejściu na gaz przestałem zauważać koszty własne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jagodek napisał:

Jeżeli będziesz korzystał w różnych miejscach i  z tego co piszesz zużycie wody ciepłej będzie niemałe to ja na Twoim miejscu wziąłbym gazowy. Jeżeli będziesz podróżował  i zatrzymywał się wyłącznie na campingach z opłatą elektryczną zryczałtowaną to elektryczna grzałka przyda się i na postoju będziesz miał stale gorącą wodę. Minusem tego rozwiązania jest uprzednie upewnienie się, że elektryczność jest zryczałtowana !! Przekonałem się o tym boleśnie przed kilkoma laty w 2 miejscach. Pierwsze miejsce to był kemping na południu Francji zabezpieczony bezpiecznikiem z niskim amperarzem, po kolejnym włączeniu bezpiecznika przez obsługę zostałem przełączony na zużycie licznikowe i po 3-4  dniach postoju miałem do zapłaty ok. 100 EUR. Drugi raz to camping Polaris na Helu, gdzie są gniazda ryczałtowe i licznikowe. Po postoju 2 tygodniowym i używaniu bojlera elektrycznego i czajnika elektrycznego musiałem zapłacić ok. 800 zł !! Od tego momentu przestałem używać elektrycznej grzałki w bojlerze. Po przejściu na gaz przestałem zauważać koszty własne.

 

Racja. Jednak masz możliwość :) Ja dużą część czasu letniego będę na polskich pobliskich campingach (np Sopot Park45 - polecam, uwielbiam miejsce), i w PL zawsze mam ryczałt.

Chce mieć non stop odpalony bojler (kilka dni) I nie bede sie zastanawiał czy dogrzewa coś (spala akurat gaz) czy nie :) 

A w tripie bede zawsze używał gazowego ale tylko wtedy gdy bede chciał ciepłą wodę mieć w danym momencie ;)

Dzieci za pomoc.

15 minut temu, danielpoz napisał:

Też tak zrobiłem żeby mieć wewnętrzny spokój. ?

:) Dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak ktoś umie to dołożenie grzałki np do zbiornika z wodą 50 zł. Sądzę że prąd na kempingach w Polsce będzie kosztował coraz więcej . Bo teraz już zarabiają . 1 kw w domu kosztuje około 1 zł jak by podzielić kw przez kwotę rachunku więc chore jest jak sobie liczą po 2 zł . I też moje zdanie jest bez sensu ekologicznego grzanie boliera 24 h jak by wystarczyło włączyć rano potem przed obiadem i pod wieczór bo w tedy tak naprawdę jest potrzebna ciepła woda.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, byry007 napisał:

Panowie jak ktoś umie to dołożenie grzałki np do zbiornika z wodą 50 zł. Sądzę że prąd na kempingach w Polsce będzie kosztował coraz więcej . Bo teraz już zarabiają . 1 kw w domu kosztuje około 1 zł jak by podzielić kw przez kwotę rachunku więc chore jest jak sobie liczą po 2 zł . I też moje zdanie jest bez sensu ekologicznego grzanie boliera 24 h jak by wystarczyło włączyć rano potem przed obiadem i pod wieczór bo w tedy tak naprawdę jest potrzebna ciepła woda.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Po części masz rację. Jednak jeśli mowa o dokładaniu grzałki, to w ogóle nie wchodzi w grę, bo jak to będzie "sparowane" ze sterowaniem.  W 2021 lub 2022 bede sprzedawał dalej cepkę i chcę aby była w 100% oryginalna, bez żadnej "ręcznej robotki", "patentów".

A co do dzielenia czasu podgrzewania. Twierdzę, że nie po to doposażam swój zestaw, potem płacę za kempingi w PL/UE , aby będąc na urlopie zastanawiać się żeby nie zapomnieć aby "o tej i o tej" włączyć prąd/gaz.

Truma EL/GAZ ma być dla wygody. Po prostu :)

A co do ekologi, to planuje dołożyć sobie fotowoltaike  (mam nadzieję, że nadrobię swoje niegrzeczne kWh z niepotrzebnego podgrzewania ? )

13 minut temu, byry007 napisał:

Panowie jak ktoś umie
 

No i po ostatnie. Ja nie umiem :D I nie biorę się za to czego nie potrafię. Jadę  familią 2+2 i niechciałbym  być powodem  przygód jak kilku naszych grypowiczów w poprzednim sezonie (spalone cepki)

Edytowane przez bladys (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.