Skocz do zawartości

Bojler Zmiana z TT2 na B10- czy gazowy wystarczy?


bladys

Rekomendowane odpowiedzi

Podjąłem decyzje o zmianie z elektrycznego bojlera TT2 na gazowy. 

Zastanawiam się czy warto dopłacić 1000zł do gazowo elektrycznego. Dużą część karawaningu spędzamy na kempingach gdzie mamy podłączenie do prądu, a gazowy jest mi potrzebny na przejazdy.i pauzy na MOPach i czasami na "dzikusy". 

Zastanawiam się, czy rezygnować z elektrycznej możliwość i podgrzewania wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, danielpoz napisał:

Ja dopłaciłem i to najgorzej wydane 1000zł w mojej przyczepie?

 

Dwa identyczne tematy tylko nicki inne?

Nie rozumiem do końca :P ?? Możesz troche na około wytłumaczyć? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, danielpoz napisał:

Ja dopłaciłem i to najgorzej wydane 1000zł w mojej przyczepie? 

 

Dwa identyczne tematy tylko nicki inne? 

Ja dopłaciłem i to najgorzej wydane 1000zł w mojej przyczepie?  - czyli miałeś wcześniej TT2 i zmieniłeś na B10 gaz a potem gaz+ dokładka elektycznej dlatego wydane + 1k czy po prostu miałeś b10 gaz i dodałeś elektryczny

 

Dwa identyczne tematy tylko nicki inne?  - no nie kmiinię za cholere ? 

 

Jakie jest w ogóle zużycie gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie było tt2 ale diler miał zmienić na gazowy. Przemyślałem sprawę i poleciłem zmienić na gazowo elektryczny. No i tu jest te 1000zł głupio i bez sensu stracone?

Nie mam pojęcia jeśli chodzi o spalanie gazu. Nie ma jak tego sprawdzić bo i lodówka chodzi no i czesto ogrzewanie w tym samym czasie. 

Dwie osoby zadały praktycznie takie same pytanie w podobnym czasie... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól że ja postaram się odpowiedzieć, miałem 2 bojlery w dwóch różnych przyczepach. Zużycie gazu do podgrzewania wody z użyciem bojlera jest dość niskie, grzanie wody  wyłącznie gazem wychodzi bardzo korzystnie cenowo. Grzanie wody elektryczne w razie braku ryczałtu wychodzi bardzo drogo (znacznie drożej od gazu). Ilość wody 5 litrów w bojlerze wystarcza do podstawowych potrzeb, ale nie wystarcza do prysznica, nie wystarcza gdy osób korzystających z przyczepy jest więcej niż 2 itd. Jeżeli zastanawiasz się nad zmianą - określ swoje potrzeby. Dlaczego chcesz zmienić obecny bojler Trumy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jagodek napisał:

Pozwól że ja postaram się odpowiedzieć, miałem 2 bojlery w dwóch różnych przyczepach. Zużycie gazu do podgrzewania wody z użyciem bojlera jest dość niskie, grzanie wody  wyłącznie gazem wychodzi bardzo korzystnie cenowo. Grzanie wody elektryczne w razie braku ryczałtu wychodzi bardzo drogo (znacznie drożej od gazu). Ilość wody 5 litrów w bojlerze wystarcza do podstawowych potrzeb, ale nie wystarcza do prysznica, nie wystarcza gdy osób korzystających z przyczepy jest więcej niż 2 itd. Jeżeli zastanawiasz się nad zmianą - określ swoje potrzeby. Dlaczego chcesz zmienić obecny bojler Trumy?

Dzięki za rzetelną wypowiedź. Zmieniam bo:

Mam rodzinkę 2+2 (jedno dziecko 3 latka - od roczku jeździ z nami, drugie dziecko będzie miało w marcu 4 miesiące gdy rozpoczniemy na mocno sezon)

W tym roku mamy plan pojechać w kwietniu: Niemcy, Holandia,Francja,Szwacjaria,Austria. Pauzy będą na kempingach po kilka dni, jednak chce trochę pozatrzymywac się więcej na mniej zorganizowanych miejscach (np mop lub okolice miast). Co więcej, latem chcemy z ekipą czasami gdzieś wyskoczyć na dzikusa. Dla mnie koniecznym jest posiadanie prądu i ciepłej wody wszędzie. Dlatego decyzja o GAZOWYM bojlerze jest pewna. 

Co więcej, jest już założy w serwisie. Jednak umawialiśmy się na gazowo elektryczny, ale właśnie w serwisie podczas montażu się pomylili i mi go podmienią bo jeszcze nie odebrałem przyczepy. Jednak teraz zaczynam się zastanawiać się czy jest konieczne elektryczne +ok 1k. Latem dużo siedzimy na zorganizowanych kempingach w których do tej pory zawsze korzystałem z elektrycznej TT2. 

Nie wiem czy po prostu nie będę żałował że zrezygnowałem w 100% z jednego (prąd) na rzecz drugiego (gaz). 

Edytowane przez bladys (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam zawsze tt2 wystarczała na prysznic. 2 osoby i powiedzmy odstęp powiedzmy 15-20minut.

W gazowym jest 10 litrow i tu faktycznie ciężko doprowadzić do wyczerpania ciepłej wody. Nigdy nie używam zakresu 70 stopni. 50 jest wystarczające. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, danielpoz napisał:

Nam zawsze tt2 wystarczała na prysznic. 2 osoby i powiedzmy odstęp powiedzmy 15-20minut.

W gazowym jest 10 litrow i tu faktycznie ciężko doprowadzić do wyczerpania ciepłej wody. Nigdy nie używam zakresu 70 stopni. 50 jest wystarczające. 

Gazowy jest już pewny. Pytanie brzmi. Czy zrezygnować z elektrycznego w 100% na rzecz gazowego czy wyposażyć się w gazowo elektryczny?

12 godzin temu, danielpoz napisał:

Fabrycznie było tt2 ale diler miał zmienić na gazowy. Przemyślałem sprawę i poleciłem zmienić na gazowo elektryczny. No i tu jest te 1000zł głupio i bez sensu stracone?

Nie mam pojęcia jeśli chodzi o spalanie gazu. Nie ma jak tego sprawdzić bo i lodówka chodzi no i czesto ogrzewanie w tym samym czasie. 

Dwie osoby zadały praktycznie takie same pytanie w podobnym czasie... 

 

ah tu widze twoje zdanie na ten test 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie sam sobie musisz odpowiedzieć. Miałem ten sam dylemat co Ty i dopłaciłem do grzałki których właściwie nie używam... 

Jeśli jeździsz na kempingi to może i warto. Ja tam raczej nie bywam i jest jak jest?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, danielpoz napisał:

Na to pytanie sam sobie musisz odpowiedzieć. Miałem ten sam dylemat co Ty i dopłaciłem do grzałki których właściwie nie używam... 

Jeśli jeździsz na kempingi to może i warto. Ja tam raczej nie bywam i jest jak jest?

 

Jeszcze jedno pytanie. Czy można używać w b10 tylko elektrycznej grzałki czy albo sam gaz albo gaz plus grzałka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.