Skocz do zawartości

Północ Polski w lutym


epsbeton

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.01.2020 o 10:20, Suzu4x4 napisał:

Jacek kolega ma racje , wyszukiwanie kempingów całorocznych to dramat.

Nie znalazłem żadnej aplikacji ani strony gdzie jest taka możliwość. Wszędzie trzeba wchodzić po kolei na każdy kemping i sprawdzać daty od kiedy jest czynny.

Co mi z tego że wybiorę region jak muszę przejrzeć trzydzieści kempingów żeby znaleźć jeden który może będzie czynny.

Przed wyjazdem w grudniu wydawało mi się że kiedyś PFCC miało taką listę w pdfiena swojej stronie z kempingami czynnymi cały rok. Jednak jak już zacząłem szukać konkretów to okazało się że mi się "wydawało". 

@Suzu4x4 przez PW zgłosił mi chęć poprowadzenia tematu z kempingami całorocznymi :yes:. Jak już Kuba założy temat opiszę w nim Park45 z Sopotu gdzie byłem na przełomie grudnia i styczna tego roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomii napisał:

Przed wyjazdem w grudniu wydawało mi się że kiedyś PFCC miało taką listę w pdfiena swojej stronie z kempingami czynnymi cały rok. Jednak jak już zacząłem szukać konkretów to okazało się że mi się "wydawało". 

Nie wydawało Ci się. Do niedawna na stronie PFCC na tej ich mapie z kempingami była opcja wyboru kempingów całorocznych. Niestety teraz tego już nie ma ale to i tak trzeba było potwierdzać, bo informacje nie zawsze pokrywały się z faktami. Mi się ta mapa nawet zachowała gdzieś w historii przeglądanych map i mam :)

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1AqYwYZj8914BKW6Vu4q75isctis&usp=sharing

Poza tymi tu wymienionymi jeszcze Rafael w Łebie jest całoroczny. Po drodze można wskoczyć na nockę do Malborka, Nad Stawem obok zamku jest też całoroczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biznes kempingowy w Polsce to marna branża pod względem dochodów. Pełne  obłożenie mają wyłącznie Najlepsze kempingi i tylko w lipcu i sierpniu.

Trzeba być kamikadze żeby wydawać kupę kasy na ogrzewane łazienki, odśnieżanie, sprzątanie  itp itd bo mooże przyjedzie jeden klient na tydzień.

Jedyna opcja to stawanie obok jakiegoś  pensjonatu (o ile są  takie, które to oferują) i korzystanie tam z łazienek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdarzają się wyjątki . taki Camp66 położony pośrodku niczego , pensjonatu nie ma a funkcjonuje cały rok .

Przyciągają ludzi w inny sposób. Miejscówka  z fajnym widokiem , dobra knjapa, fajny klimat, organizują różnego rodzaju warsztaty itd  . Ludzie walą cały rok .

Co nie zmienia faktu że camping całoroczny żeby miał obłożenie musi spełniać pewne standardy lub  znajdować się w  rozsądnej odległości od jakiś atrakcji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2020 o 09:25, bladys napisał:

Przepraszam, piałem na szybko telefonem. Ale poprawiłeś mnie na błędną nazwy. To PARK45 ;):)  Uwielbiam to miejsce. Lubie tam przebywać. Obsługa fajna a lokalizacja rozbraja

 

O Tamowej się nie wypowiadam. Poczytaj co piszą na forach.

No i plany nam pokrzyżowałeś ? (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). W przyszły poniedziałek ( 10 lutego) pewnie pojedziemy z Warszawy na Kaszuby ;), z Kaszub do Trójmiasta a z Trójmiasta do Ustronia Morskiego ?Bladys - zmotywowałeś nas :D

W dniu 29.01.2020 o 11:12, Cathay napisał:

Wejść w net o jest mało. Wszędzie trzeba dzwonić. Już jesienią, jednego dnia odbiliśmy się od bramy dwóch mimo że na stronie PFCC stało jak byk że są otwarte,

Panowie, pełna zgoda. Generalnie wyszukiwanie w zimie kempingów czynnych cały rok to dramat. Bez dzwonienia i potwierdzenia, że są otwarte nie ma co nawet startować aby nie odbić się od zamkniętej jednak bramy. W przyszłym tygodniu startuję z wojażem po północy Polski to ewentualnie zdam Wam relację jak to faktycznie w zimie wygląda z dostępnością. Plan to 2 tygodniowa włóczęga po północnych plażach Bałtyku. 

 

Pozdrawiam

 

EPS

W dniu 31.01.2020 o 05:47, Tomii napisał:

Przed wyjazdem w grudniu wydawało mi się że kiedyś PFCC miało taką listę w pdfiena swojej stronie z kempingami czynnymi cały rok. Jednak jak już zacząłem szukać konkretów to okazało się że mi się "wydawało". 

@Suzu4x4 przez PW zgłosił mi chęć poprowadzenia tematu z kempingami całorocznymi :yes:. Jak już Kuba założy temat opiszę w nim Park45 z Sopotu gdzie byłem na przełomie grudnia i styczna tego roku.

 

Bardzo słuszna koncepcja z tymi kempingami dostępnymi cały rok. ?. Będę teraz w 2 tygodniowej włóczędze po północnej Polsce (wzdłuż morza Bałtyckiego), to zdam Wam relację jak to realnie wygląda w lutym na północy.

 

Pozdrawiam

 

EPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

zdarzają się wyjątki . taki Camp66 położony pośrodku niczego , pensjonatu nie ma a funkcjonuje cały rok .

Przyciągają ludzi w inny sposób. Miejscówka  z fajnym widokiem , dobra knjapa, fajny klimat, organizują różnego rodzaju warsztaty itd  . Ludzie walą cały rok .

Co nie zmienia faktu że camping całoroczny żeby miał obłożenie musi spełniać pewne standardy lub  znajdować się w  rozsądnej odległości od jakiś atrakcji .

Plan wyklarował się póki co taki:

 

Malbork Zamek, 
 
 
Tamowa - kemping
 
 
Sopot
 
Ustronie Morskie
 
 
i powrót do Warszawy ewentualnie wypad do Niemiec jeszcze - zobaczymy :)

A jak się poukłada podczas faktycznego i jak będzie to się niebawem wyjaśni :)

Pozdrawiam

EPS

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2020 o 09:49, jacek00 napisał:

Park45 się zwie, a nie żadne Port :P
 

 https://www.park45.pl

Wystarczyło zajrzeć na ich stronę albo do bazy www.pfcc.eu - tam masz kempingi z podziałem na województwa i każdy kemping ma podane w jakim okresie jest otwarty. Akurat Park45 jest zrzeszony w PFCC pod numerem 45 ;) 

Absolutnie racja, że Park45, lecz żeby znaleźć gdzie jest całoroczność musiałem przejrzeć wszystkie kempingi w województwie pomorskim (przejrzeć strony www., wysłać maile  lub zadzwonić. Podobnie zrobiłem z war.-mazurskim, w związku z tym, że jestem z północy. To było mozolne. I coś mi się wydaje, że ja pierwszy wrzuciłem na forum myśl o stworzeniu zajawki na temat kempingów całorocznych, gdyż od dłuższego czasu zmagam się z dostępem do info o nich. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2020 o 08:07, Jan Kowalski 123 napisał:

I coś mi się wydaje, że ja pierwszy wrzuciłem na forum myśl o stworzeniu zajawki na temat kempingów całorocznych, .

Możliwe ale to też  dlatego, że  karawaning to nie jest hobby zimowe.

Może  dla narciarzy ma to sens - stanąć pod wyciągiem i sobie zjeżdżać ale tak ogólnie kempingowanie na mrozie to tylko jedna duża  upierdliwość. Owszem można przyczepę/kampera nagrzać mocno. Tylko że raczej będzie  to miejscami ostre przegrzanie a miejscami chłodnawo, taka specyfika. Korzystanie z toalet i pryszniców (w zimę powinny być  ogrzewane ofkors) i potem powrót  na mrozie do siebie.... słabe.

Dla mnie kamperowanie w chłodnym kwietniu było  dostatecznie mało  komfortowe by nie myśleć  o zimniejszych miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zależy, co kto lubi, my w święta 2019 w Ciechocinku, Nowy Rok w Chłapowie, w lutym byliśmy na kempie w Chełmnie i w Sopocie i w ten weekend też jedziemy do Sopotu na Park 45 :) No fakt, że w ten zimowy czas to przyczepa musi mieć rozprowadzenie ciepła po całości bo inaczej faktycznie powstają strefy ciepła i zimna. Do zobaczenia na szlaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.