Skocz do zawartości

pierwszy kamper


jewta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Masz racje i ja czegoś nie doczytałem sugerując się samym HDI - sorry, inne żródło podaje  2.8HDI    Iveco 8140.43S

a mniejszy 2.2HDI    PSA 4HY (DW12UTED)     

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=21457]marek230482[/mention] i kto tam był zainteresowany - zerknijcie co to warte bo z tel trudno mi coś wiecej zobaczyć i powiedzieć

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-ducato-kamper-camper-1-9-td-ID6CNspV.html

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem

Mam ogromną prośbę. w Poniedziałek jadę oglądać tę oto sztukę. Na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach? Czy coś niepokojącego wynika ze zdjęć zamieszczonych w ogłoszeniu.

 Będę wdzięczny za wszelkie porady.

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-ducato-camper-fiat-ducato-1-9td-211tys-km-stanwzor-kompl-i-komfort-6osob-ID6CCKE9.html?fbclid=IwAR3fY0AeSQwdout7FT7AYV1sBFoH_rg3R4GzUTOyCnJ7a1kFHPZrk1HzRBI
Jeździłem podobnym wypożyczonym i powiem tak: powolny, na autostradach w Niemczech pod górkę w okolicach Drezna kazdy tir mnie wyprzedzal. W kabinie strasznie głośno przez co droga bardzo męcząca. Brak prysznica jak widze na zdjeciach. Cena z kosmosu za ten sprzęt...
Jakiej pojemności jest zbiornik z wodą? Jakiego rodzaju sa akumulatory i czy nie trzeba ich wymieniać?
Czy skrzynia biegow ma 1ke zsynchronizowana?
Sama uklad wewnątrz to juz do oceny kupującego.
Najlepiej to pożycz sobie starego kampera od prywatnej osoby na weeknd, koszt nie bedzie wysoki, parę stowek max. Przejdź sie nim gdzieś. Sprawdź jak sie jeździ i potem będziesz wiedział co wybrać i na co uważać.
Pozdrawiam

Wysłane z V30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tamtam napisał:

W kabinie strasznie głośno przez co droga bardzo męcząca...................
Najlepiej to pożycz sobie starego kampera od prywatnej osoby na weeknd, koszt nie bedzie wysoki, parę stowek max. Przejdź sie nim gdzieś. Sprawdź jak sie jeździ i potem będziesz wiedział co wybrać i na co uważać.

da się fajnie wyciszyć, kupa roboty i stracone kilogramy ale efekt jest bardziej niż zadowalający :winner:

na prędkość przelotową to niestety nie ma żadnego wpływu :drive::klnie:

32 minuty temu, smok_wawelski napisał:

@chris_66 sorki że Cię do 1ki postarzyłem coś mi się pokićkało z kimś innym...................

nic się nie stało, stary dziad jestem to jedynka bardziej pasuje :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoku to co podałeś to całkiem ciekawe. Warte obejrzenia. NIestety nie dla mnie - za małe.

Ale do autora wątku ciekawy jest w Bystrzycy Kłodzkiej za 29000zł. Oglądałem - może nie dogłębnie - ale nie ma się czego doczepić. Zdrowy, zadbany, właściciel spoko. Dobrze zna auto i bardzo dużo opowiada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, camperro napisał:

poradzcie prosze  czy taka opcja wchodzi w gre jak zakup campera ducato z 1.9 ze wzgledu na akcyze :) i potem przekladaka silnika w kraju na cos mocniejszego? czy ktos cos takiego robil?

Typowy "swap". Dziesiątki  takich manewrów się robi, najczęściej w beemkach gdzie np rzędową czwórkę 1,6, zastępuje  się np. V8 4.0. 

Oczywiście warto pamiętać że w razie bum, jak trafisz bardzo rzetelnego likwidatora, to może być smutno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marek230482 napisał:

Smoku to co podałeś to całkiem ciekawe. Warte obejrzenia. NIestety nie dla mnie - za małe

Przeglądam od czasu do czasu ogłoszenia już nie po to żeby kupić a podpatruję jeszcze rozwiązania i wykończenia w vanach - trafił sie przy okazji to wrzuciłem żeby tym astronomicznym cenom zaprzeczyć co nieco  :) 
Cena taka miarowa - cud pewnie nie jest ale to wszystko zależy co go boli, bo nie wierzę też żeby był igła - zrobić się da wszystko w sumie nawet z odbudowaniem budy tylko trza to umieć,  mieć gdzie i czym robić  oraz kupę czasu. Samo auto w Ducato ogarnąć   też nie problem to nie jest prom kosmiczny a w sumie dość prymitywny dostawczak i graty dość tanie wiec nie jakieś straszne koszty oczywiście umiąc lub mając kumpla mechanika i blacharza :) 
Wsio zależy od  tego co takie auto boli i czy większość ogarniesz sam oraz czy masz na to czas - jak dasz do ludzi zrobić  to kalkulacja wyjdzie całkiem inaczej i kicha   

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cathay napisał:

Typowy "swap". Dziesiątki  takich manewrów się robi, najczęściej w beemkach gdzie np rzędową czwórkę 1,6, zastępuje  się np. V8 4.0. 

Oczywiście warto pamiętać że w razie bum, jak trafisz bardzo rzetelnego likwidatora, to może być smutno.

 

zgłaszasz zmianę silnika na inny z wpisem do książki pojazdu i nie ma problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie porobię. Igły nie szukam. Ale jednak wydawać "kilka dych" i musieć wymieniać ściany/dach to dla mnie przesada. 

Jest fajna opcja w Krakowie :) koleś sprzedaje za 16k kampera tylko z wyprutym środkiem. Położona boazeria - nie skończony projekt. Problem polega tylko na tym, że tą boazerią przykrył wszystko i teraz faktyczny stan ścian jest nie do zweryfikowania. A sprzedający nie zgadza się na demontaż przed kupnem. Taka trochę też mina. Ale cena kusząca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, marek230482 napisał:

Ja chętnie porobię. Igły nie szukam. Ale jednak wydawać "kilka dych" i musieć wymieniać ściany/dach to dla mnie przesada. 

Jest fajna opcja w Krakowie :) koleś sprzedaje za 16k kampera tylko z wyprutym środkiem. Położona boazeria - nie skończony projekt. Problem polega tylko na tym, że tą boazerią przykrył wszystko i teraz faktyczny stan ścian jest nie do zweryfikowania. A sprzedający nie zgadza się na demontaż przed kupnem. Taka trochę też mina. Ale cena kusząca. 

Kupując sprzęt za 1/10 ceny nowego to jest duża szansa na.potrzebe wpakowania kolejnych tysięcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.