Skocz do zawartości

pierwszy kamper


jewta

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem

Mam ogromną prośbę. w Poniedziałek jadę oglądać tę oto sztukę. Na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach? Czy coś niepokojącego wynika ze zdjęć zamieszczonych w ogłoszeniu.

 Będę wdzięczny za wszelkie porady.

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-ducato-camper-fiat-ducato-1-9td-211tys-km-stanwzor-kompl-i-komfort-6osob-ID6CCKE9.html?fbclid=IwAR3fY0AeSQwdout7FT7AYV1sBFoH_rg3R4GzUTOyCnJ7a1kFHPZrk1HzRBI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Boa jest rzeczą raczej normalna Defthlesy tak miały i w budach chyba starszych Nomadach i w kamperach też.
Na pierwszy pobieżny rzut oka raczej nic nie straszy ale to tylko foty w małej rozdzielczości i coś za ładny mi wygląda na 1990
Dla mnie  pierwsza wada to cena - za tą cenę powinno być Ducato ale 2-ka i trochę młodsze
Silnik 1,9  82KM - niby to już jak pisze TD ale wg mnie trochę słabawo na takie pudełko, owszem ma to zaletę w żywotności tego motoru, moment niespecjalny 181/2500
Jak dla mnie choć mam biźniaka z trojaczków blaszaka to te moje 128 kucy jest prawie - to nie tak że 82km  będzie chciało zawracać jak górkę zobaczy ale jak załadujesz pudełko jednak przydałoby się coś więcej pod nogą mieć choć może niekoniecznie i nie zawsze wykorzystywać
Spodu i progów nie widać - tu często czai się zło również w stopniach kabiny pod wykładziną i pod  plastikami - nie wierzę żeby Dukaciak  1990 nie miał robionej blachy, weź odżałuj 100złotych i jedź na przegląd, wleź w kanał oblookaj  jak to ma spód i progi zrobione
Zastanów się czy podkowa Ci pasuje wg mnie nie jest to najlepszy układ wnętrza ale każdy ma inne preferencje

Pogadaj z kol np @Misio  @chris_66 maja  Dukaciaki 1-ki  i trochę z nimi robili zresztą nie tylko oni popatrz po userach i sprzęcie - ktoś kto ma Dukaciaka 1-ke powie Ci znacznie więcej o typowych wadach czy usterkach niż ja z blaszaka 2-ki
Zapytaj na forum camperteam.pl - może ktoś zna to auto i zerknij też tam do giełdy bo za taka kwotę chłopaki sprzedają naprawdę fajne fury nawet chyba ostatnio cos było , przeczytaj tam sobie też porady dla kupujących kampera jest taki dział.

Sprzedawca komisowy to 10-15% drożej przy porównywalnej furze

I nade wszystko spokój i długie ruchy - tego kwiatu jest pół światu :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się. Choć mnie akurat ten egzemplarz nie interesuje (układ) to zaciekawiło mnie co na pisał smok. Że za 35k to już "dwójka". Niestety rynek jest jaki jest i za 35k to tak na prawdę można kupić bardzo zadbaną "jedynkę". Dwójki może i jedną czy dwie można wyłowić ale raczej to będą ulepy. Oglądałem już kilka kamperów i tak na prawdę ducato jedynki (i klony) dopiero powyżej tych 30k są w sensownym stanie. 

Choć np tu oczekiwałem przyzwoitego stanu:

https://www.olx.pl/oferta/kamper-ford-transit-98r-2-5-td-CID5-IDCH3yY.html

A okazał się totalnym zgniłkiem. Nawet nie wart pół ceny. 

Edytowane przez marek230482 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, smok_wawelski napisał:


Dla mnie  pierwsza wada to cena..............
Silnik 1,9  82KM................

Pogadaj z kol np @Misio  @chris_66 maja  Dukaciaki 1-ki...................

cena niestety będzie wysoka, ludzie kupują a podaż mała

na alkowę to mało , nawet bardzo mało , można jeździć ale przyjemności raczej nie będzie

akurat silnikiem nie sugeruj się za bardzo , jak znajdziesz rodzynka i perełkę w stanie i układzie dla ciebie to w ostateczności przełożysz później silnik na taki do jazdy

ja akurat mam ducato dwójkę z silniczkiem boxera 2,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marek230482 napisał:

Dwójki może i jedną czy dwie można wyłowić ale raczej to będą ulepy.

A to zależy jak szukasz - szukałem blisko rok alternatywnie alkowa, van z nastawieniem głownie na van - przy poziomie 35tysi szło 2-ke  czy bliźniaka z 2,8 znaleźć nie najgorszą. Nie twierdze też że dobra jedynka nie bedzie lepsza od parchatej 2-ki :) 
Ja wolę kupić ciut gorsze i zrobić niż kupić wygłaskane w chorej cenie - po prostu wtedy wiem co mam a w wygłaskanym cóż miny bywają
A podaż faktycznie jest mała, ok motor pewnie że można przełożyć ale to i koszty i trafienie na aucie mała szansa a motora palety bym w życiu nie brał

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chętnie sobie zrobię. Ale miękkich ścian albo sufitu to ja nie chcę :)  Z vanem nie ma problemu. Ale typowe kampery z alkową to na prawdę trzymają cenę. Na ducato II żeby zacząć szukać trzeba mieć obecnie lekko 4 dyszki. Na początek :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się mocno spierał co do kwoty, tak jak pisałem bardziej sterowałem i poszedłem w blaszkę a w DIY własnie dlatego że ceny gotowych były spore w stosunku do tego co gotowe soba przedstawiały.

2 minuty temu, marek230482 napisał:

Z vanem nie ma problemu.

Owszem sa - tylko innego rodzaju :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, danielpoz napisał:

Silnik wymieniany przekladka z boxera? 

Sam silnik jest wloski?

silnik, skrzynia i okolice przekładane

włoski czy nie jeździ fajnie, mało ludzi narzeka

chociaż "masz iveco, nie jedź daleko" ?

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDI - link masz post wyżej - dla mnie może być nawet od suki albo od konia  - byle jeździł tak jak jeździ :) 
A jak Krzysiek ma z boxera to też raczej HDI

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.