Skocz do zawartości

Co zabrac ze sobą na kemping?


KONZIO

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie, bo tak jak już gdzieś napisałem nigdy z przyczepą na kempingi nie jeździłem, a teraz mam zamiar zacząć. Chodzi mi o to co Waszym zdaniem należy koniecznie zabrać (oprócz przyczepy - oczywiście :hehe:) tak, żeby na miejscu później nie latać i nie szukać po sklepach, i jeszcze jedno, ile przewodu prądowego konieczne jest (oczywiście z reguły), żeby budkę do stałych dostaw podpiąć (ja mam 10m- i nie wiem czy starczy)?

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to z reguły zabieram rodzinę, ale nie wiem czy to potrzebne :hehe:

A tak na poważnie to :

- saperka lub jakaś inna łopata żeby się w razie czego okopać - zawsze mam, ale jeszcze nie korzystałem.

- jakieś deseczki pod łapy przyczepy, bo może być grząsko.

- różne narzędzia typu klucze, taśma izolacyjna itp, bo nigdy nie wiadomo co się zepsuje

- młotek a jeszcze lepiej siekierka do wpijania śledzi od przedsionka.

- woda 5l, bo na kempingach czasami ma jakiś paskudny smak

- coś do jedzenia typu zupki w proszku i konserwy, bo nie wiesz gdzie jest sklep i do której czynny.

- I nie wiem co jeszcze bo ja mam wyładowaną przyczepę różnymi szpargałami, które myślałem, że się przydadzą a jak coś jest potrzebne to i tak tego nie mam i kupuję i wtedy już zostaje na wyposażeniu przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONZIO, ja mam 50m przedłużacz ale myśle ,że 40m to standart .

Do tego jeszcze taki ~2m z 4 gniazdkami w razie co.Zabierz ze sobą zapasowe bezpieczniki takie jakie masz w przyczepie+żarówki .Sznurek ,latarka ,worki na śmieci ,uszczelki pod reduktor do butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONZIO, 10 m przewody na niektórych kempingach wystarczy , a nie niektórych może być mało . Pakuje jeszcze siekierę, piłę do drzewa w razie jakby ognisko można było rozpalić, składany kosz na śmieci z woreczkami, jakieś klucze wkrętaki próbówki prądu na 12V i 230V bezpieczniki przedłużacze, rozgałęźniki prądu, latarki, zawsze jakieś linki namiotowe, coś przeciw komarom , bo to nie wiadomo gdzie się trafi i w tej chwili już nie pamiętam co tam jeszcze w tej budce jest no i :hehe: , bo zanim człek się rozezna gdzie najbliżej , można uschnąć z pragnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONZIO, przyjedź na zlot to się przekonasz na własne oczy co trzeba mieć. A jeśli tego nie będziesz miał to koledzy na pewno pomogą i podrzucą co będzie potrzebne.

 

WiR dobrze prawi :hehe: coby nie zasłabnąć i :ok: aby nie paść z głodu a potem to się skręci :hehe: i jakoś to zleci. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Dzięki za cenne porady.

Co do zlotu, to cały czas ostrzę sobie na niego pazurki.

Dla tego też, chciał bym mieć tak skonfigurowany ekwipunek, żebym to ja mógł kogoś w razie potrzeby poratować, a nie od razu pokazać swoją amatorszczyznę i "latać na sępa" od jednego sąsiada, do drugiego, pożyczając wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam serdecznie.

Ja do Ciebie wpadnę (jak w reklamie) pokręcić anteną od telewizora podczas ulubionego serialu Twojej żony. Jak Cię wygoni żebyś naprawił to :hehe::hehe::ok::-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego podstawowego wyposażenia przyczepy dodał bym jakiś zestaw małej krawcowej (igly i nitki), jakąś małą apteczkę bo licho nie śpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.