Jump to content
Baamber

Światło przeciw mgłowe w angielkach

Recommended Posts

Baamber

Jak rozwiazany macie problem światła przeciwmgłowego w swoich angielkach? 

Na przeglądzie gość mówił że światło musi być z lewej strony a w angielkach jest z prawej... 

Wchodzi w grę wymiana świateł ale gdzie takie znaleźć od konkretnego

modelu? 

Ewentualnie czerwona żarówka 21W ale wtedy szkło dalej pozostanie białe 

Maras

Ew. zamiana stronami lamp o ile homologacja na to pozwala i fizycznie można taki zabieg wykonać.

jacek00
15 minut temu, Maras napisał:

Ew. zamiana stronami lamp o ile homologacja na to pozwala i fizycznie można taki zabieg wykonać.

Często lampy w przyczepach były dokładnie takie same i można było je dowolnie montować z prawej lub lewej. 

Cathay

Może tu by szło przełożyć? Wyglądają na dwustronne.

avondaletyl_LI.jpg

jacek00
9 minut temu, Cathay napisał:

Może tu by szło przełożyć? Wyglądają na dwustronne.

avondaletyl_LI.jpg

Zamieniasz lampy zwyczajnie, prawa z lewą i już. Szkło też powinno się dać

Astrah
1 godzinę temu, jacek00 napisał:

No tak trochę nie do końca . Lampy posiadają trójkąt odblaskowy , jeżeli zamienisz lampy będzie to już trójkąt odwrócony co myślę że będzie nie do końca zgodne z przepisami. 

Cathay

@Astrah , chyba masz rację. Nawet tego odblasku nie widziałem, No chyba że te zostawisz do góry dołem a pod tym zamontujesz ekstra trójkąty. 

Myślę że jakiś "europejski" model miał takie same lampy, więc może da się kupić za rozsądne pieniądze.

jacek00
No tak trochę nie do końca . Lampy posiadają trójkąt odblaskowy , jeżeli zamienisz lampy będzie to już trójkąt odwrócony co myślę że będzie nie do końca zgodne z przepisami. 
Tak, masz rację, nie zwróciłem uwagi na to. Więc w tym wypadku kicha - jest lewe i prawe

PolariS

Ja bym na upartego czerwonym sprayem do lamp potraktował klosz i tyle.  Jak umiejętnie to zrobić to nawet nie będzie widać.  To taka droga na skróty. 

Maras
44 minuty temu, PolariS napisał:

Ja bym na upartego czerwonym sprayem do lamp potraktował klosz i tyle.  Jak umiejętnie to zrobić to nawet nie będzie widać.  To taka droga na skróty. 

Ale to takie działanie na krótką metę.Przegląd na SKP i dociekliwy diagnosta wyczyta z klosza znaki homologacji i już będzie wiedział wszystko. A na dokładkę masz wyjazd za kilka dni i zero z przeglądu i la .mp nie jesteś w stanie zorganizować.I cały wyjazd poszedł się... 

PolariS
5 minut temu, Maras napisał:

Ale to takie działanie na krótką metę.

No tak jak napisałem, na skróty, ale i tak chyba lepsze niż obracanie kloszy do góry kołami....

BUMERANG
23 godziny temu, jacek00 napisał:

Można spróbować zamienić same wkłady lamp, a klosze zostawić. Można wyciąć kółko otwornicą i wkleić białą pleksę. Pozostaje jeszcze przeciągnięcie przewodu na drugą stronę.

smok_wawelski

Kiedyś była w Krakowie firma zajmująca się przeróbką lamp do amerykańców i angoli - przerabiali to właśnie na zasadzie wycinki i wklejki z homologowanego klosza  lampy.  Te lampy zawsze bezproblemowo przechodziły przeglądy na SKP - poszukaj w necie bo niestety nie mam do nich kontaktu

Edited by smok_wawelski (see edit history)

kmtaxi

Najprościej, to kup osobną lampkę przeciwmgielną i zamocuj pod zderzakiem, a w oryginalnej wyjmij żarówkę. Koszt mały i szybka zabawa bez kombinacji.