Skocz do zawartości

Targi Caravan Motor Tourismus 2020


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Targi Caravan Motor Tourismus 2020:

"Takich przyczep kempingowych jeszcze nie widzieliście! :]
Najważniejsze nowości ze świata karawaningu na rok 2020 zaprezentowano podczas targów CMT (Caravan Motor Tourismus), które odbywają się na początku stycznia w Stuttgarcie. Pokazywane są tu nie tylko kampery, czyli pojazdy turystyczne z zabudową mieszkalną, lecz także przyczepy kempingowe. Oto przegląd nowych przyczep turystycznych – od superluksusowych, poprzez wyspecjalizowane – np. dla myśliwych lub motocyklistów – po popularne, rodzinne domki na kołach.
Branża karawaningowa przeżywa rozkwit, co wyraźnie widać na stuttgarckich targach. Na 2020 rok producenci przygotowali zmodernizowane wersje swoich modeli lub całkiem nowe propozycje. Oferta jest tak szeroka, że każdy zmotoryzowany turysta znajdzie coś dla siebie. Jeśli ktoś chciałby wybrać się do stolicy Badenii-Wirtembergii, to warto wiedzieć, że impreza trwa do końca przyszłego tygodnia (19 stycznia), bilety dzienne kosztują 15 euro (13, jeśli kupuje się online), rodzinne – 32 euro. Wszystkie ceny przyczep podane są w euro i pochodzą z rynku niemieckiego."

Galeria

To tylko odnośnik do jednego z artykułów, jednak jest w nim kilkadziesiąt zdjęć, więc warto zerknąć.

Osobiście na tych targach nie byłem, ale jeśli był ktoś z Was i posiada zdjęcia, to może je zaprezentować w tym temacie :rolleyes:

Źródło: https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/turystyka/takich-przyczep-kempingowych-jeszcze-nie-widzieliscie/40k96pw

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu może i na wiare 3-ciej oski bym się nawrócił - pikne te budy kielo cud :) 
a  po worku piniedzy to tam gdzie nie rozdawali ?  Nic kurde w artykule o tym  nie mogę wyczytać :)

No kupił nie kupił oczęta nacieszyć niewątpliwie warto.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz wyczytać, bo worków z pieniędzmi, ani przyczep nie rozdawali :nono: Sam miałem nadzieję, że może jakaś promocja będzie, a tu ani słowa na ten temat :]

Generalnie ceny chyba już od 15 tys. "ojro", a kończyły się na ponad 80 tys. :pad:

Oczywiście mowa o wersjach podstawowych, ponieważ lista wyposażenia dodatkowego jest dosyć obszerna i tak samo kosztowna :brawo:

Przyczepy najtańsze, to w zasadzie "golasy", które od lat niczym szczególnym się nie wyróżniają. No, może tylko tym, że są coraz bardziej "chude i papierowe" :hmm:

Większość sensownych ofert, trzeba traktować, jako ciekawostkę, ponieważ niewiele jest w naszym kraju osób, które na takie przyczepy stać bez mrugnięcia okiem i sporych wyrzeczeń. Warto jednak wiedzieć, co w karawaningowym świecie się dzieje i tylko dlatego ten link zamieściłem.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko - jasne że fajnie pooglądać,  kampery też niektóre fajne wręcz futurystyczne tylko  jedynkę by trza zrobić :) 
Choc i te małe budki  też fajne - zarąbista np ta offroadowa z alu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojtam ojtam - sie czepiasz :)  ładna przecież jest :) 
czy wytrzyma fest off i nadaje się to druga sprawa :) racji  masz niewątpliwie sporo  - a dziennikarze no cóż  przecież za to im płacą to skrobią hymny pochwalne
artykuł też przecież ma charakter prospektu reklamowego - foty wujek photoshop też głaskał - to nie jest fachowy katalog a reklamówka - wiec jest jak jest :) ot obrazki do 
pooglądania jakie trendy w karawaningu idą tak jak Kristofer pisał :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojtam ojtam - sie czepiasz  ........obrazki do pooglądania jakie trendy w karawaningu idą tak jak Kristofer pisał  


Trendy widać od lat, bez obrazków, a bardziej z obrazem nędzy i tandety ma wyglądać ładnie w salonie i jako tako działać przez trzy sezony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kompaktach też sporo nowych pomysłów:

https://www.caravaning.de/neuheiten/cmt-2020-5-kompaktwohnwagen-clevere-raumloesungen/

Co by nie powiedzieć, branża rozwija się w zawrotnym tempie, a wszyscy kryzysem straszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten Knaus idealny, do tego motocykl i jazda...pytanie jak z DMC 
Sport & Fun Black Selection


DMC to nie problem. Dla mnie główne pytanie to co zrobić ze smrodem moto w budzie . Bo w dwóch znanych mi przyczepach śmierdzi ale może miłośnicy dwóch kółek nie zauważają i nie czują tego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kristofer napisał:

Takich przyczep kempingowych jeszcze nie widzieliście! :]

Świetny patent w Dethleffsie z napędzaną ośką przyczepy. I moovera nie trzeba :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

byłem na tych targach w niedzielę 12.01.2020, zaś poniżej zamieszczam rozmieszczenie wystawców na stoiskach w halach:

Najtańsza przyczepa w wersji Easy to Steckerman juz 8999 €. Konkurencja startowała trochę "ligę wyżej" i Weinsberg był dostępny juz od 11 tys.€ , niewiele więcej cenił się Dethleffs, Burstner oraz Adria i Knaus. Przyczepy angielskie powiem, że robią wrażenie przede wszystkim pod względem wyposażenia. Przykładowo dla mojej żony mikrofalówka i piekarnik, to cos nieodzownego, w wyposażeniu przyczepy kempingowej. Trudno się nie zgodzić. Największe zainteresowanie typowe dla Niemców miały przyczepy Premium oraz Kampery. 

Przyczepy premium najbardziej oblegane to Hymer, Tabbert oraz Fendt. 

Stoiska z Kamperami jak zawsze miały największe zainteresowanie. Byłem w drugim dniu targów CMT i było potwornie dużo odwiedzających.  Targi to czas w którym najwięcej transakcji sprzedaży przyczep i Kamperów jest zawieranych. Przyczepy kempingowe lub Kampery, można w tym czasie nabyć z 5-10% rabatem zależnie od wersji wyposażenia. Rabaty "uderzały" w oczy już od wejścia. 

Według mnie , prawdziwym "HITEM" były Kampery kanadyjskiego wystawcy AHORN, na podwoziu Renault Master, które można było nabyć już w cenie od 42 tys. €, a w przedziale 42-50 tys. € można było przebierać w wersjach wyposażenia i zabudowy.

Mnie osobiście zaabsorbowały wystawy : paneli solarnych, akumulatorów, telewizorów, przetwornic, systemów audio, anten satelitarnych, przedsionków oraz wyposażenia dodatkowego.

Wszyscy ci którzy są pochłonięci podróżami offroad, będą się czuli jak w "raju". Ta część zajmuje pokaźną powierzchnie z niebywałymi rozwiązaniami technicznymi.

Polskim akcentem jest tylko oferta turystyczna miasta Gdańsk. Włosi oraz turystyczne regiony Niemiec opanowały tę część wystawy. Jak co roku Lidl zaszalał ze swoimi tanimi akcesoriami karawaningowymi i turystycznymi.

Zrobiłem kilkanaście zdjęć ale nie nadają się do zamieszczenia.

bilety.jpg

Hala 1.jpg

Hala 3.jpg

Hala 4.jpg

Hala 5.jpg

Hala 6.jpg

Hala 7.jpg

Hala 8.jpg

Hala 9.jpg

Hala 10.jpg

Hala C2.jpg

wejscie od strony wschodniej.jpg

Widok usytuowania Hall.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.