Skocz do zawartości

Camper System - punkty serwisowe


pawel1966

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie takich wyjazdów na narty z przyczepą czy camperem...chcę Was poinformować,że od listopada działam z firmą Camper System na rzecz stworzenia miejsc postojowych i punktów serwisowych, w których będzie można się podłączyć do energii, zlać szarą wodę, pobrać wodę i opróżnić kasetę...Ja działam w południowo wschodniej Polsce i na Śląsku, a właściwie zacząłem działać na sam koniec listopada. Jak na razie spotkałem się z  kilkoma urzędami gmin,  właścicielami campingów, gospodarstw agroturystycznych i basenów termalnych, stacji narciarskich ( niektórych znam osobiście bo brałem udział w budowie kilku z nich np Bania czy Bukovina) i wszystko wskazuje na to, że takie miejsca z prawdziwego zdarzenia tam za jakiś czas powstaną..zobaczymy czy na przyszły sezon będą gotowe. Poza tym staram się zarazić władze gmin aby stworzyły na swoim terenie camper parki lub parkingi ze słupkami serwisowymi ( tak jak np. w Niemczech funkcjonują Stellpatze). U nas wciąż tego brakuje. W każdym razie coś z tym trzeba zrobić. BTW nasze słupki stoją już w Krośnie (OSiR Bursaki), Na Camp 66 w Karpaczu i w kilku innych miejscach.Słupki są całoroczne, wyposażone w przewody grzejne. Aktualnie tworzy się camper Park k. Swiebodzina nad jeziorem Niesłysz u mojego znajomego który posada tam duży teren i pensjonat nad jeziorem. Do tej pory nie przyjmował camperów ale ponieważ w pobliżu kręci się ich dużo więc postanowił coś takiego dla nich stworzyć. No i jeszcze stacje benzynowe - ale to dopiero faza rozmów i planów:)

camper-drop-aqua-electro-cash-credit-tech-details.png

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zulos napisał:

@pawel1966 - Alleluja i do przodu!!?

 

Dziękuję:):)

Nie jest to prosty temat - ale rozmawiam też np, z właścicielami gospodarstw agorturystycznych posadających np. kilka pokoi i ogromny, niewykorzystany teren wokół łącznie z lasem czy stawem albo nawet dostępem do wody. Niektórzy są otwarci  widzą w tym rozszerzenie oferty biznesowej jaką jest prowadzenie agroturystyki. Zwykle infrastruktura typu kanalizacja, prąd czy woda juz są więc inwestycja nie musi być kosztowna a może przynieść dodatkowe zyski przez cały rok. @Zulus staram się dotrzeć do takich własnie miejsc - ale potrwa latami zanim coś się zmieni na szerszą skalę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o różnice w infrastrukturze różnych krajów dla karawaningu, to wprawdzie jesteśmy w tyle, ale nie my jedni i różnice są na prawdę zajebiste.

Ostatnio przekonał się o tym mój holek - po nartach tuż przed świętami w Livigno zjechał kamperem (zresztą z pomocą łańcuchów) i kręcił się po Włoszech, jak już nie pierwszy raz, wszędzie znajdując miejsca, gdzie za 5 EUR, tudzież podobnie, albo nawet za friko można stanąć, zlać wodę, opróźnić kasetę, nalać wodę, podpiąć się do prądu...

Kolejny tydzień miał się tak pobujać po Chorwacji. Wracał do Włoch w te pędy, bo na Chorwacji, którą trudno posądzać o niechęć do karawaningu, kompletnie nie ma takiej infrastruktury, nie mówiąc już o tym, że wszystko pozamykane na 4 spusty...;-)

 

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kempingu mam płacić jeszcze za pobór wody czy wyprowadzenie kota ? Bo już za prąd krzyczą po 20 zł słyszałem. Proponuje uderzyć do miast które są ciekawe do zwiedzania i tam jeździmy. Ale jak znam życie koszt takiego jednego urządzenia nie mało . Ile wycenia Twoja firma jedno urządzenie z montażem ?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pawel1966 napisał:

@Zulus staram się dotrzeć do takich własnie miejsc - ale potrwa latami zanim coś się zmieni na szerszą skalę.

No to może trzeba pomyśleć o wejściu na rynek Chorwacki i zrobić tam drugie Włochy??:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, byry007 napisał:

Na kempingu mam płacić jeszcze za pobór wody czy wyprowadzenie kota ? Bo już za prąd krzyczą po 20 zł słyszałem. Proponuje uderzyć do miast które są ciekawe do zwiedzania i tam jeździmy. Ale jak znam życie koszt takiego jednego urządzenia nie mało . Ile wycenia Twoja firma jedno urządzenie z montażem ?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Tu raczej nie o to chodzi - chodzi o miejsca, gdzie możesz zatrzymać się bez rozkładania ekwipunku - tylko w drodze/na noc/na zwiedzanie okolicznych atrakcji/pojeżdżenie na nartach/etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacekzoo napisał:

Jaki koszt wywalenia kota i nabrania wody? Idzie na litry czy na czas?

Opcji jest nieskończenie wiele - jesli słupek stoi na tereni płatnym czyli np campingu czy camper parku to zwykle są wliczone w cenę ( możesz to sprawdzić w cenniki Camp 66 lub na OSiR Bursaki w Krośnie. A jesli chodzi o płatności to cena zależy od właściciela - prąd na godziny lub za dobę, woda za litry, opróżnienie kasety i jej opłukanie - kilka zł. Np w elcampie płaciłem 5 PLN za kasetę, i kilkadziesiąt litrów wody. Ale istnienie takich płatnych słupków na parkingach przy stacjach benzynowych  jest konieczne np dla podrózujacych, którzy wjeżdzają np. do Krakowa, chcą stanąć w miescie by je pozwiedzać a przed wjazdem robią sobie serwis na 1 - 2 dni, nabierając wodę , spuszczając szarą wodę i opróżniając kasetę. Nad tym własnie teraz pracuję z Orlenem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, danielpoz napisał:

Co to są przewody grzejne? 

Chodzi o utrzymywanie temperatury ustrojstwa, żeby działało nawet przy ujemnych temeperaturach i dostarczało m.in. wodę, a nie lód;-)

Choć w sumie jak by kostki lodu robiło,  to nie byłoby źle...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zulos napisał:

Chodzi o utrzymywanie temperatury ustrojstwa, żeby działało nawet przy ujemnych temeperaturach i dostarczało m.in. wodę, a nie lód;-)

Choć w sumie jak by kostki lodu robiło,  to nie byłoby źle...;-)

Myślałem że to jakaś opcja/usługa dla korzystającego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, byry007 napisał:

Na kempingu mam płacić jeszcze za pobór wody czy wyprowadzenie kota ? Bo już za prąd krzyczą po 20 zł słyszałem. Proponuje uderzyć do miast które są ciekawe do zwiedzania i tam jeździmy. Ale jak znam życie koszt takiego jednego urządzenia nie mało . Ile wycenia Twoja firma jedno urządzenie z montażem ?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Konfiguracji słupków jest nieskończenie wiele od bezpłatnych po płatne w rózny sposób - Ale jesli Cię to interesuje to znajdziesz do mnie kontakt na stronie Camper System. Tutaj nie chcę już więcej podawać szczegółów handlowych bo to nie miejsce na interesy. Ale mam wszystkie cenniki, plany projekty i konfiguracje - do najprostszych po najbardziej rozbudowane z możliwością płacenia karta , bilonem czy już wkrótce - specjalną aplikacją co znacznie ułatwi wjazd i samoobsługę w takim miejscu przez całą dobę. na poniżej zmaiesczonych zdjęciach te same słupki ale już w wersji bezpłatnej np. dla campingów.gdzie płacisz za dobę.

Camper-drop-aqua.png

Camper-drop-zero.jpg

Camper-Electro-6plugs.png

13 minut temu, danielpoz napisał:

Co to są przewody grzejne? 

Ostatnio będąc w D na parkingu pod termami był podobny automat. 5euro doba plus prąd 1euro za 6 godzin. Woda i ścieki w cenie postoju. Taniocha?

 

Elektryczne przewody oporowe dobierane tak aby  zabezpieczać instalację przez zamarzaniem urządzenia lub np. zlewni szarej wody. W zlewniach montuje się je wokół rur instalacji wodnej i ściekowej. tak samo w słupkach.

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę pamiętać że na forum jest dużo osób co mają kempingi lub pola namiotowe więc jak by była jakaś cena pierwsza każdy by wiedział czy lepiej budować WC czy zainwestować w taki słupek

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, byry007 napisał:

Proszę pamiętać że na forum jest dużo osób co mają kempingi lub pola namiotowe więc jak by była jakaś cena pierwsza każdy by wiedział czy lepiej budować WC czy zainwestować w taki słupek

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

oczywiście. Ale ja też jestem forumowiczem i nie chcę dostać bana:) nie mogę tego tutaj robić. na stronie jest do mnie kontakt pgn@campersystem.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.