Skocz do zawartości

Mati - bujanie przyczepy (wydzielone z angielek)


Matti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jako iż w sobotę stałem się posiadaczem angielki a dokładnie Swift challenger 530 z 2001 roku mam pytanie które mnie nurtuje. Jest to moja pierwsza przyczepa kempingowa. Jadąc dróga na nierównościach przyczepa porusza się jak huśtawka. Z przyczepą idzie spokojnie 100 km/h jechać ale te bujanie Góra dół. Na postoju też tak idzie zrobić. Wygląda to tak jak by dyszel stał a cała podłoga z buda się rusza. Podłoga jest zdrowa bo oglądałem ja cała dokładnie ale tego nie sprawdzałem. Jest to normalne zachowanie przyczepy?

 

84f1263a3ee168b4fc9f9210ffb71660.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

29 minut temu, Matti napisał:

Witam wszystkich. Jako iż w sobotę stałem się posiadaczem angielki a dokładnie Swift challenger 530 z 2001 roku mam pytanie które mnie nurtuje. Jest to moja pierwsza przyczepa kempingowa. Jadąc dróga na nierównościach przyczepa porusza się jak huśtawka. Z przyczepą idzie spokojnie 100 km/h jechać ale te bujanie Góra dół. Na postoju też tak idzie zrobić. Wygląda to tak jak by dyszel stał a cała podłoga z buda się rusza. Podłoga jest zdrowa bo oglądałem ja cała dokładnie ale tego nie sprawdzałem. Jest to normalne zachowanie przyczepy?

 

84f1263a3ee168b4fc9f9210ffb71660.jpg

Wrzuć może filmik aby zobrazować o co Ci chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza i od razu angielka, ciekawie się zapowiada. Był  już kiedyś tutaj taki przypadek, że po puszczeniu dyszla na kółko podporowe (z niewielkiej wysokości ) ściany i cały przód przyczepy się uginał. Wstaw filmik jak to wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Thomas napisał:

a pantograf podniosłeś ?

Z gniazda haka jest 230 przecież :P 

36 minut temu, Voku napisał:

Auto też wchodzi w to bujanie, czy sama przyczepa? Może ma na pusto źle rozłożone masy, sprawdzałeś nacisk na hak?

To wtedy chyba na postoju nie dałbyś rady trząchać całą budą :) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ile masz powietrza w kołach, może za mało. Miałem podobnie w mojej przyczepie, po wymianie opon za mało napompowali powietrza i od 90-100km/h wpadała w turbulencje, po napompowaniu w koła 3.5at uspokoiło się, była to przyczepa dwu osiowa ale wydaje mi się że nie powinno mieć to znaczenia, czy jedno czy dwu osiowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się wyjaśniło ;) Popcornu nie będzie :P 

Chyba część postów nadaje się do wydzielenia do działu instalacje sanitarne i lodówki. 

Też uważam, że filmik może dużo pomóc, w szczególności że krajowe drogi często są jak kampusy testowe producentów różnych kołowych ustrojstw. A takie pytanie, ciągnąłeś kiedyś już jaką cepę? 

Ja pierwszy raz ciągnąłem na trasie prawie 400 km, jak sprzedawca się o tym dowiedział bardzo mnie prosił o sms jak dojadę i udzielił kilku rad. Też miałem różne uczucia, ale potem one mijają, bo przyczepy odpowiednio reagują na nierówności w nawierzchni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepy kempingowej nigdy nie ciągnąłem to był pierwszy raz i też 400 km z nią przejechałem. Inne przyczepy owszem: dwu osiową skrzynie 2x4 metry, zwyżke na przyczepie masa własna 2.3t długość ok 8m oraz drabinę dekarska o długości ok 9m z tym się dopiero fajnie jedzie jak tył jest ok 2 metrów od ziemi i 4.5 metra za osią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Matti napisał:


Co do bujania załączam film.


Czekam na waszą opinię. 

Nie wszystko dobrze widać, bo telefonem majtasz, ale wygląda na to, że buda się rusza niestety, odskakuje od ramy. 5-6 sekunda filmu.

Może spróbuj to nagrać tak aby telefon był nieruchomo, i aby nie było widać, jak się rusza. Też nagraj jak to wygląda z dalszej odległości. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.