Skocz do zawartości

Szkielet hobby - gdzie jest?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.01.2020 o 09:51, chris_66 napisał:

Obserwuj budę rano i wieczorem emoji15.pngKonkretnie rosę na budzie emoji97.png
Można łatwo wyłapać gdzie są listwy klejone emoji106.png

Jak będzie wilgotna w środku to wtedy lepiej widać :)   nie żartuje 

Niedaleko mnie jak rano stoję na światłach to widzę fajnego kamperka i jak jest tak nieco poniżej zera to widać z kilkunastu metrów jedną ze ścian  ,że  "po dachu" był trafiony. Letnią porą  to cukiereczek , miód malina :)

A może wysłać emaila do Haralda i powiedzą co i jak?

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sensu szukania listew wręcz bym tego unikał, dlaczego unikał? Bo listwa nie jest nie wiadomo jak gruba i szkoda ją naruszać. Wystarczą 3 punkty montażowe od zewnątrz, klej 221 czy 252 z primerem. Od wewnątrz bez kombinacji 2 śruby z ładnie dociętymi blaszkami 2mm lub 3mm w wielkości 10x5cm czy 15x8cm i to wystarczy w zupełności. Jeżeli konstrukcja jest zdrowa to nie ma szans na "wyrwanie" markizy. Nie szukajcie problemu gdzie go nie ma. Warunek jeden, dobrze doszczelnić bo pomimo, że śruba jest w poziomie woda się dostaje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie można edytować wstawiam fotki jak kupiłem a jak mam teraz. Gościu co ją robił przykręcił na podkładki. Delikatnie wciągneło sklejkę ale wszystko siedziało sztywno. Ja dorobiłem blachy na szybko jakie miałem. 3mm dokręciłem i teraz tego nie ruszy... więc może tak?

81920506_474793243240324_735249313893974016_n.jpg

82110277_1380542335437617_4851255445907570688_n — kopia.jpg

82683974_1017212598657069_1114169097026797568_n — kopia.jpg

81728753_529518264317740_9156616597123629056_n — kopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklejkę ścisnęło bo gostek nie dał dystansów z odpowiednio dobranych  rurek ,którą się montuje aby miękkiej konstrukcji nie ścisnąć aż za nadto.

Gdyby to zrobił ze sztuką to te śruby przy przykręcaniu można urwać a ściany od zew. i wew. nie miałaby żadnego śladu ściskania.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam to w jaki sposób to zrobił, zrobił jak zrobił i nie ma co drążyć. Pokazałem sposób mojej poprawki nad jego pracą i wydaje mi się że pomimo braku homologacji i legalizacji na te blachy spełnią swoją role doskonale i zamiast szukać cienkich kantówek zrobić tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://archiwum.allegro.pl/oferta/adaptery-do-montazu-markiz-fiamma-duni-okazja-i2522762110.html zresztą to samo jest w zestawie z markizą więc dorobienie tulejek chyba we wlasnym zakresie więc czy zrobił to zgodnie ze sztuką czy nie.... nie ma co dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś z was wytłumaczyć dlaczego w nowszych przyczepach markizy montowane są na dachu a nie na ścianie tak jak ma @Bob Duży. Czy jak zamontuję taką markizę w nowszej przyczepie na ścianie to będzie dobrze, czy raczej montować na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są uchwyty do montażu na ścianie, i są do montażu na dachu.  Widziałem takie że były przykręcone do ściany i do dachu ale jak szukałem takich to komplet 3zt chyba coś koło 330zł. Czy lepiej? Przy takim sposobie montażu jak u mnie pewnie jeden czort bo i dach i ścianę może wciągnać jak u mnie od środka bo z zewnątrz nie(blachy). Są też uchwyty co montuje się do dachu i listw. Ja nie przerabiałem na montaż dachowy bo nie widziałem większego sensu. Zastosowałem blachy i teraz tego nie ruszysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peja76 napisał:

Czy może mi ktoś z was wytłumaczyć dlaczego w nowszych przyczepach markizy montowane są na dachu a nie na ścianie tak jak ma @Bob Duży. Czy jak zamontuję taką markizę w nowszej przyczepie na ścianie to będzie dobrze, czy raczej montować na dachu.

Przy budzie szer 250cm nie można zamontować na ścianie. Przy węższej jest to obojętne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

Przy budzie szer 250cm nie można zamontować na ścianie. Przy węższej jest to obojętne

Dlaczego nie można? Lusterka mogą wystawać poza obrys a nawet muszą. Markiza ma 10-15cm. Mniejsze budki też mają montowane na dachu, nie na ścianie i zależy to chyba tylko od montera i zastosowanych uchwytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.