Skocz do zawartości

Norwegia 2020 Lofoty


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wybieramy się kamperem z Żoną i Córką (17 lat) w lipcu (18-31 lipca) do Norwegii

Planujemy Bergen, Lofoty, przekroczenie koła podbiegunowego i obejrzenie tego co warto i się uda w takim terminie.

Startujemy 18 lipca z Wawy.

Może ktoś się wybiera w tym terminie lub ma sugestie odnośnie kempingów, tras czy też inne wskazówki to z miłą chęcią proszę o info

Tutaj na forum lub maila nestusewa@gmail.com

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niecałe 2 tygodnie to Wy tylko liźniecie Norwegii. Spróbujcie wystartować 17 lipca w piątek i wrócić w niedzielę 2 sierpnia bo rozumiem, że to ramy czasowe Waszego urlopu.

Tutaj znajdziecie trochę info z naszej wyprawy- https://forum.karawaning.pl/topic/20681-skandynawia-2014-w-6-tygodni/ 

Po zakończeniu pracy wyślę Ci poprzez https://wetransfer.com/ opis naszej wyprawy w pdf- będziecie mieli w sam raz do poduchy przed snem?

 

Update: poszło;) Dostaniesz maila z linkiem do ściągnięcia 64Mb pliku o nazwie "!!!Skandynawia 2014".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zwiedzić kilka turystycznych tras link

Każda droga tam piękna :)

Na lofotach polecam pokręcić się troche po okolicy i popływać promami, żeby pozwiedzać.

Poza tym odnośnie kempingów to.... nie planować, nigdy nie musiałem szukać dłużej jak godzinę kempingu więc nie ma sensu, tam gdzie dojedziecie tam staniecie. Chyba, że szukacie kempingów na których są jakieś atrakcje to takich nie znam.

Mając 2 tygodnie to już lofoty są "na wcisk", w każdym razie nie polecam jechać wyżej bo braknie czasu.

Ja byłem 2 razy po 3 tygodnie dojeżdzając w okolice nordkappu i to oznaczało z grubsza 5 godzin dziennie jazdy, codziennie

 

Edytowane przez Jarod (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandrol, dziękuję już mam i pewnie w weekend z żoną poczytamy :)

Jarod, dziękuję za wskazówki, postaramy się wykorzystać Wasze doświadczenia. Wiem, że to będzie sporo jazdy ale skoro termin trzyma to trzeba trochę pogonić

 

:)

dziękuję ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

potwierdzę to co napisali koledzy. W niecałe 2 tygodnie to praktycznie nierealne będzie zaliczyć wszystkie pkt. waszej trasy
no chyba ze planujecie urlop w trasie ale to nie bedą wakacje. Ja popełniłem podobny bład podczas 1 wizyty w nor parę lat temu i nawet to na forum opisałem. Wróciłem bardziej zmęczony niże przed wakacjami :) a urokliwe obrazki z urlopu zlały mi sie w jedną pocztówkę przedstawiającą drogę dwupasmową :)  potem jeszce przez parę dni śniło mi sie ze prowadzę auto :D

generalnie miałem 2 tygodnie rzeźni zamiast urlopu :) 

w terminie o którym pisałeś  to polecam zachodnie wybrzeże nor - jest slicznie, można odpocząć jeden/dwa dni w jakimś urokliwym miejscu i szukać kolejnego.

pozdr!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 8.01.2020 o 16:19, nestusewa napisał:

Może ktoś się wybiera w tym terminie lub ma sugestie odnośnie kempingów, tras czy też inne wskazówki to z miłą chęcią proszę o info

Widzę, że planujesz zacząć zwiedzanie Norwegii od zachodu. Polecam Ci załapać się na prom z Hirsthals do Kristiansand albo do Stavanger. Możesz też popłynąć bezpośrednio do Bergen, ale zobacz sobie miasto Stavanger i okolicę. Mieszkałem w Stavanger 6 lat i miasteczko oraz okolice są naprawdę bardzo urokliwe. Niedaleko Stavanger masz też kemping Ølberg przy samym morzu, który też Ci mogę polecić. Spędziliśmy z żonką na nim kilka ładnych tygodni :). Dodatkowo masz możliwość pojechania przez Oanes, wzdłuż Lysefjorden i po prawej stronie fjordu będziesz miał Kjerag a po lewej stronie fjordu Preikestolen. Na Kjerag jest to wyprawa na cały dzień, a na Preiekstolen potrzebujesz jakieś 6-7 godzin, ale warto. Później w górę możesz pojechać i zobaczyć Trolltunga tz. język trola. Też polecam. Następnie w stronę Bergen i później w górę w stronę Lofotów. Lofoty to jest miejsce, gdzie poznaje się prawdziwe piękno Norwegii. Też chcę się wybrać, ale z przyczepą i będę jechał przez Litwę i później w górę przez Finlandię. Wprawę planuję na 4 tygodnie, ale nie wiem jeszcze, jak to wyjdzie w tym roku, bo muszą być granice otwarte. Jak chcesz więcej informacji, to napisz, chętnie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.